Staubli-Łódź Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Taropak 2019 - podsumowanie!

Międzynarodowe Targi Pakowania i Etykietowania TAROPAK to najważniejsze spotkanie branży opakowań, etykiet, logistyki i magazynowania. Tegoroczna (już 32 edycja!) odbyła się w bloku Targów wraz z Targami Polagra – Tech, Polagra – Food, Polagra Gastro i Invest Hotel, w dniach 30 września – 3 października 2019 w Poznaniu.

Taropak 2019 - podsumowanie!

Międzynarodowe Targi Pakowania i Etykietowania TAROPAK to najważniejsze spotkanie branży opakowań, etykiet, logistyki i magazynowania. Tegoroczna (już 32 edycja!) odbyła się w bloku Targów wraz z Targami Polagra – Tech, Polagra – Food, Polagra Gastro i Invest Hotel, w dniach 30 września – 3 października 2019 w Poznaniu.

Po pierwsze innowacje!

Przyciągające szerokie rzesze specjalistów wydarzenie, od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród wystawców i zwiedzających z branży. Możliwość poznania nowości, innowacyjnych rozwiązań i rynkowych premier, zawsze jest niekwestionowanym atutem Targów. TAROPAK to miejsce prezentacji trendów i rozwiązań przyszłości mających wpływ na kształt branży opakowaniowej i logistycznej. To właśnie na Targach w Poznaniu poruszane są najistotniejsze kwestie, jakimi współcześnie żyje ta szybko rozwijająca się gałąź gospodarki. Szeroka oferta wystawców wsparta bogatym programem merytorycznym sprawia, że TAROPAK jest niekwestionowanym liderem w opakowaniowym przemyśle targowym.

Międzynarodowe…

Dzięki targom TAROPAK zagraniczni kupcy z 18 krajów, uczestniczący w programie Hosted Buyers mieli okazję poznać i produkty i rozwiązania wystawców. TAROPAK to doskonała okazja do nawiązania trwałych i owocnych kontaktów biznesowych. W targach wzięli udział kupcy z Chorwacji, USA, Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej, Francji, Algierii, Rumunii, Tadżykistanu, Rosji, Wielkiej Brytanii, Azerbejdżanu, Hiszpanii, Izraela, Estonii, Libanu, Belgii, Czech i Gruzji.

Realne rozwiązania dla wirtualnych sklepów

Taropak 2019 - podsumowanie!

Niezwykle dużym zainteresowaniem cieszyła się konferencja na temat opakowań w handlu internetowym. Konferencja e-commerce, podczas której wystąpili przedstawiciele m.in. takich firm jak Allegro, Mondi, DS. Smith, czy Mazop Group, cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem.

Podczas 3 dni spotkań znakomici prelegenci, dzielili się z uczestnikami targów swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat e – handlu. Poruszano zarówno kwestie związane z zarządzaniem zwrotami jako elementem optymalizacji logistyki w e-commerce, jak i kwestie dotyczące nowoczesnych opakowań tekturowych, czy narzędzi zwiększających sprzedaż. Konferencja była podzielona na trzy bloki tematyczne, pierwszy dedykowany był opakowaniom w e-commerce, drugi – logistyce i magazynowaniu, trzeci – zagadnieniom z zakresu marketingu i sprzedaży. Partnerem konferencji było Allegro, partnerem logistycznym Targów było DPD.

Od dekad współtworzymy przemysł opakowaniowy w Polsce

Z radością świętowaliśmy również Jubileusz 25-lecia Polskiej Izby Opakowań – wieloletniego partnera TAROPAKU. Izba była organizatorem m.in.: wystawy „25 lat Polskiej Izby Opakowań”; konferencji „Ważniejsze daty i wydarzenia w historii Izby”; oraz zbiorowej ekspozycji firm zrzeszonych w Izbie, oraz Salonie Promocji; wręczono okolicznościowe dyplomy oraz certyfikaty członkostwa. Podczas Taropaku odbyła się również jubileuszowa gala, podczas której zostały wręczone wyróżnieniadla firm zasłużonych dla przemysłu opakowań.

Na Targi po wiedzę i umiejętności!

Kolejnym wydarzeniem wartym odnotowania było seminarium zorganizowane przez Polską Izbę Odzysku I Recyklingu Opakowań „Koncepcja GOZ dla opakowań branży spożywczej”. Jego celem była wymiana doświadczeń różnych uczestników rynku w sprawie koniecznych zmian w podejściu do projektowania wyrobów i opakowań z uwzględnieniem nowych wymagań, jakie niesie GOZ. Seminarium skierowane było do przedstawicieli przedsiębiorców produkujących materiały opakowaniowe, wytwarzających opakowania, wprowadzających produkty w opakowaniach oraz przedstawicieli nauki i administracji rządowej. Przedstawione zostały opinie dotyczące systemu gospodarki odpadami oraz wpływu wprowadzenia strategii tworzyw sztucznych (SUP) oraz Gospodarki o Obiegu Zamkniętym na działalność gospodarczą.

Taropak 2019 - podsumowanie!

W trakcie TAROPAKU, firma Heidelberg przeprowadziła cykl warsztatów i wykładów dotyczących druku opakowań. Podczas Akademii Heidelberga przedstawione zostały specjalne konfiguracje maszyn offsetowych do produkcji opakowań, koncepcja wykorzystania modelu biznesowego Web2Print w produkcji opakowań (Web2Pack), a także zagadnienia dotyczące przemysłowego niskonakładowego druku opakowań z wykorzystaniem personalizacji i wersjonizacji z wykorzystaniem techniki cyfrowej i offsetowej na maszynie Primefire 106. Odbyło się również seminarium dla właścicieli marek poświęcone tematyce ZABEZPIECZENIA W OPAKOWANIACH. Uczestnicy Targów mogli również wziąć udział w bezpłatnych warsztatach Prinect – na temat narzędzia do kompleksowego zarządzania drukiem.

Wydarzenia…i jeszcze więcej wydarzeń

Targi były również okazją do zobaczenia wystawy ART OF PACKAGING, będącej prezentacją prac laureatów konkursu na Perłę wśród opakowań. Głównym celem tego konkursu jest niezmiennie promowanie innowacyjności, kreatywności oraz konkurencyjności polskich opakowań na rynku krajowym, oraz za granicą.

Poza konferencjami, warsztatami i wystawami również wystawcy na swoich stoiskach organizowali pokazy i prezentacje. Można było podziwiać m.in. pokaz oklejania samochodu – zorganizowany przez firmę IT’S WRAP.

Automatyzacja to przewaga konkurencyjna!

Automatyzacja procesów produkcji jest koniecznością. Wyzwania, przed jakimi stają producenci na całym świecie związane z niedoborem pracowników czy koniecznością zwiększenia wydajności i poprawy jakości produktów skłaniają firmy ku robotyzacji. W nowoczesnych przestrzeniach Międzynarodowych Targów Poznańskich można było zobaczyć najnowocześniejszy park maszynowy branży opakowań i etykiet! Producenci i dystrybutorzy prezentowali automaty pakujące i wielofunkcyjne roboty. Firma Bosky ogłosiła europejską premierę robota uniwersalnego UR16e Universal Robots. Należy on do gamy najwyższej klasy cobotów, akcesoriów cieszącycg się coraz większą popularnością ze względu na ergonomiczne zastosowanie oraz wysoką jakość, łatwość obsługi i szybki zwrot z inwestycji.

Przede wszystkim NOWOŚĆ!

Taropak 2019 - podsumowanie!

W tym roku wystawcy zaprezentowali łącznie kilkadziesiąt nowości mających zastosowanie w różnych dziedzinach gospodarki, gdzie wykorzystywane są opakowanie oraz rozwiązania związane z etykietowaniem, transportem i drukiem. Produkty oznaczone znaczkiem NOWOŚĆ zgłosiły firmy: Aspekt Sp. z o.o., Coffee Service Sp. z o.o., DHC SYSTEMS Sp. z o.o. Sp. k., FOLIPLAST, FOOD MACHINES SP.ZO.O., Herma – Kompresory Śrubowe, Hugo Beck, ID LIFTING SP. Z O.O. SP.K., IGUS Sp. z o.o, Ilapak Sp. z o . o., ITA Sp. K, Minebea Intec Poland Sp. z o.o, PROEXPACK, TARPAK, VES PLOTER S.C Wojciech Łysakowski, Lech Trzpil, ZEMAT TECHNOLOGY GROUP SP. Z O. O., Holografia Polska, BOSKY.

Inwestycja w prestiż!

Złoty Medal to nagroda przyznawana przez niezależny sąd konkursowy, składający się z grona ekspertów branży. Na Targach TAROPAK, produkty trzech firm otrzymały to ważne wyróżnienie.

Firma CAVITEL POLAND Sp. z o.o. za Folię BCF Eco, czyli wysokiej jakości folię ekologiczną, wyprodukowana z materiału biodegradowalnego, niezagrażające środowisku naturalnemu.

Spółka PROTIM otrzymała nagrodę za Program iFormer - „Modułowy system produkcji opakowań typu SRP”. iFormer obsługuje ponad 200 bazowych konstrukcyjnych opakowań tekturowych i składa się z konfigurowalnych modułów, które w autorskiej technologii MSC PROTiM mogą być w prosty sposób łączone. Na pozytywną ocenę ekspertów zasłużył również innowacyjny system pakowania zbiorczego firmy RADPAK Fabryka Maszyn Pakujących Sp. z o.o. – Flex Packer zapewnia maksymalną wydajność, powtarzalność, ekonomię produkcji oraz wysoki poziom bezpieczeństwa przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnej ceny.

Po werdykcie Sądu Konkursowego i przyznaniu Złotych Medali wybranym produktom zaczyna się kolejny etap rywalizacji – plebiscyt Złoty Medal – Wybór Konsumentów, w którym o zwycięzcy decydują zwiedzający i internauci. Głosowanie było możliwe w czasie targów, gdzie swoje głosy można oddawać na specjalnie przygotowanych stoiskach – Strefach Mistrzów oraz jeszcze przez miesiąc po zakończeniu targów, możliwe będzie głosowanie na stronie internetowej.

Acanthus Aureus nagrody za najatrakcyjniej zaaranżowane stoiska

W tym roku prestiżową nagrodą Acanthusa zostały nagrodzone stoiska następujących firm: Smurfit kappa polska, Schumacher packaging sp. Z o.o., Bosky sp. Z o.o., United Food Systems sp. zo.o. Sp. K., Wikpol, Protim sp. z .o.o., Radpak Fabryka Maszyn Pakujących sp. z o.o., Igus sp. z o.o.

Dobrze zaprojektowane… Spotkania

Taropak 2019 - podsumowanie!

Jesienny blok Targów to prawdziwa synergia branż, w jednym miejscu i czasie spotyka się tutaj przemysł opakowaniowy i spożywczy, w tym cała branża gastronomiczna i HoReCa. W tym samym czasie bowiem odbędą się również Targi 4Print, Polagra Tech, Polagra Food, Polagra Gastro i Invest Hotel. Poznańskie targi to niepowtarzalna okazja zetknięcia się przedstawicieli różnych współpracujących ze sobą branż, to też jedyne miejsce, gdzie oferta przedstawiona jest tak komplementarnie i na tak wysokim poziomie.

Do zobaczenia na Targach!

Artykuł został dodany przez firmę

Grupa MTP

Wierzymy w potęgę spotkań, dlatego organizujemy je nieprzerwanie od blisko 100 lat łącząc ze sobą ludzi z całego świata. Cenimy kompetencje, stąd w naszym portfolio jest aż 100 imprez targowych.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły