Staubli-Łódź Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Pompy membranowe - urządzenia, na które warto postawić

Wiele dziedzin ludzkiego życia charakteryzuje się tym, że trzeba w nich dokonywać odpowiednich wyborów, opartych o wiedzę oraz konkretne rozwiązania techniczne.

Wiele dziedzin ludzkiego życia charakteryzuje się tym, że trzeba w nich dokonywać odpowiednich wyborów, opartych o wiedzę oraz konkretne rozwiązania techniczne. Tak jest np. w przypadku takich rozwiązań jak pompy membranowe. Zastosowanie nieodpowiednich rozwiązań, złych materiałów, czy też np. za małej pompy, może przynieść fatalne skutki. Im więcej będziemy wiedzieć na temat warunków, w jakich ma pracować dana pompa, tym solidniejszego wyboru dokonamy. Warto tutaj też postawić na sprawdzonych producentów oraz dostawców tak by nasze pompy do wody membranowe, nie zawiodły nas podczas pracy. Z pewnością odpowiedzi na wszelkie pytania związane z tego typu zagadnieniami znajdziemy w Internecie.

Pompy membranowe

Pompa membranowa - gdzie kupować najlepsze urządzenia tego typu?

Dobrze dobrana pompa membranowa pneumatyczna pomoże nam pompować wodę, kwasy, zasady, oleje, a także np. produkty spożywcze takie jak ketchup, soki, oliwę, itp. Jeśli chcemy się dowiedzieć więcej na temat, jak taka pompa działa, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło, np.: "pompa membranowa zasada działania" albo "pompa membranowa budowa" i wszystko stanie się jasne. Pompa tego typu jest zasilana sprężonym powietrzem, dzięki czemu może być stosowana jako pompa membranowa do wody, czy też do oleju, itp. Pompa taka musi być wyposażona w zawór powietrzny, a sprężone powietrze powinno być dostarczane z wydajnej instalacji pneumatycznej. Sprawdzi się ona wszędzie tam, gdzie potrzeba wydajnego urządzenia do tłoczenia cieczy, np. z zawartością cząstek stałych. Zasada działania pompy membranowej jest więc dość przejrzysta, a jej budowa umożliwia łatwe jej rozebranie oraz czyszczenie.

Pompy membranowe pneumatyczne, pompy śrubowe, a może pompy krzywkowe - wszystko w jednym miejscu

Pompa dozująca membranowa może pracować na mokro i na sucho. Jest to urządzenie, które sprawdzi się w sytuacji pompowania substancji agresywnych jak i oleju jadalnego. Bez kłopotu przenosi ona płyny zawierające cząstki stałe, jak i ciecze o wysokiej lepkości. W przypadku substancji zawierających cząstki stałe, warto postawić na urządzenia mające dobre parametry ssawne oraz odpowiednie ciśnienie powietrza. Pompy membranowe sprawdzą się w zróżnicowanych gałęziach przemysłu, w takich jak np. przemysł spożywczy, czy też chemiczny. Pompy tego typu wyposażone w odpowiedni zawór ssący oraz napęd pneumatyczny nabędziemy na stronie: www.pompy-polska.pl. Warto jeszcze dziś odwiedzić tę witrynę i skorzystać z urządzeń, które dzięki doskonałej odporności, np. na substancje żrące, nie zawiodą nas w żadnych okolicznościach.

Artykuł sponsorowany

 
Klikając “Zgoda” akceptujesz zapisywanie wszystkich danych cookie na twoim urządzeniu. Kliknięcie “Odmowa” oznacza zapisywanie tylko danych niezbędnych do funkcjonowania strony. Więcej informacji o cookie w polityce prywatności.