Staubli-Łódź Sp. z o.o.	POWTECH 2023

Artykuł Dodaj artykuł

Ćwierćpalety - zastosowanie

Jak wiadomo w niektórych miejscach nie ma za wiele miejsca, pojawia się wtedy problem ulokowania i rozmieszczenia pewnych rzeczy.

Jak wiadomo w niektórych miejscach nie ma za wiele miejsca, pojawia się wtedy problem ulokowania i rozmieszczenia pewnych rzeczy. Taka sytuacja ma miejsce chociażby w sklepach, gdzie nie ma za wiele miejsca pomiędzy pułkami czy regałami. W sklepach różnego towaru jest na tyle dużo i jest on ciężki, że nie było by możliwe, aby całą pracę przy roznoszeniu produktów i porządkach ludzkie ręce. Do wszelakich prac związanych z transportem i rozmieszczeniem produktów używane są palety oraz wózki widłowe. Euro palety niestety są za duże aby zmieścić się w małych korytarzach, między pułkami i regałami. W takich miejscach niezbędne okazują się ćwierćpalety.

ćwierćpaleta

Ćwierćpaleta to jedna czwarta wielkości zwykłej palety. Zazwyczaj wykonywana z drewna lub plastiku. Paleta posiada odpowiednie normy dotyczące wielkości, wagi oraz udźwigu. Ćwierćpalet używa się razem z tzw. wózkami ćwierćpaletowymi, posiada on jak i paleta kompaktowe wymiary dlatego dotarcie w ciasne miejsca nie stanowi problemu.

Zalety oraz wykorzystanie ćwierć palety

Głównym wykorzystaniem ćwierćpalety jest transport towaru po sklepie, stacji benzynowej i innych budynkach w których nie dysponujemy dużą ilością miejsca. Z racji swoich mniejszych rozmiarów z łatwością na wózku widłowym wjadą w każde miejsce. Ćwierćpalety służą także jako podstawki pod wystawkę produktów w sklepie, często w marketach można zauważyć po środku alejek wystawione produkty, które są w taniej cenie lub są produktem okazjonalnym. Ćwierćpalety pełnią wówczas rolę ekspozytora. Z racji na dbanie o naszą planetę palety które wykorzystywane są do eksponowania produktów w sklepie wcześniej były wykorzystywane w innych celach np.: transportu. Z racji na potrzeby na rynku istnieje kilka różnych wielkości np.: euro paleta, pół paleta czy ćwierćpaleta, każda posiada inne ale mimo wszystko łączące je zastosowanie jakim jest transport. Palety wykonywane są z certyfikowanych materiałów, zazwyczaj jest to drewno, a więc palety są ekologiczne. W obecnych czasach zastosowanie palet drewnianych jest szersze niż nam się wydaje, dużo osób idąc za ideą recyklingu wykorzystuje palety w budowie swojego łóżka lub wygodnej sofy do ogrodu. Każdy rodzaj palety można w łatwy i pomysłowy sposób zaaranżować.

Artykuł sponsorowany


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.