Staubli-Łódź Sp. z o.o.	Gryfilen - Grupa Azoty

Artykuł Dodaj artykuł

Z Bliskiego Wschodu, Stanów Zjednoczonych i Europy na Targi Marek Własnych do Kielc!

Międzynarodowe biznesowe spotkania producentów i dystrybutorów marek własnych z przedstawicielami sieci handlowych będą trwały w środę i czwartek, 15 i 16 listopada 2023 w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Ich celem jest wprowadzenie nowych towarów na półki supermarketów w różnych częściach świata.  

Międzynarodowe biznesowe spotkania producentów i dystrybutorów marek własnych z przedstawicielami sieci handlowych będą trwały w środę i czwartek, 15 i 16 listopada 2023 w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Ich celem jest wprowadzenie nowych towarów na półki supermarketów w różnych częściach świata.  

– Producenci z Europy i Stanów Zjednoczonych mają szansę wejść na nowe rynki zbytu w Polsce, Europie, nawet na Bliskim Wschodzie. Ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich przyjadą przedstawiciele Grupy Lulu International, która prowadzi ponad 250 hipermarketów w całej Zatoce Perskiej. Deklarują zainteresowanie wieloma ofertami. Wraz z ponad 30 kupcami będą przyglądać się produktom, które przyciągną klientów i zwiększą konkurencyjności na rynku – mówi Jakub Nogaj, menedżer wydarzenia w Targach Kielce.

Imponująca różnorodność produktów na Targach Marek Własnych

Będzie w czym wybierać! Bogactwo różnorodności pozwala na dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb i gustów klientów. Ofertę 15 i 16 listopada zaprezentują cenione na europejskim rynku przedsiębiorstwa. Wśród polskich wystawców jest Krajowa Grupa Spożywcza - największy, państwowy producent żywności w Polsce. Produkty zaprezentują należące do niej firmy. PPZ Trzemeszno zaproponuje skrobię ziemniaczaną, Młyny Stoisław zaoferują różnego rodzaju mąki i kasze. Polskie Przetwory Włocławek na stoisku przedstawią kupcom przetwory owocowo – warzywne, przede wszystkim koncentraty i passaty pomidorowe oraz ketchupy. Z kolei Zamojskie Zakłady Zbożowe przywiozą różnorakie mąki, a Fabryka Cukierków Pszczółka – oczywiście te słodycze.

Różnorodność dopełniają między innymi firmy Ewa-Bis oraz Dawtona, zajmujące się przetwarzaniem owoców i warzyw, producenci produktów ekologicznych - Bio Planet, karmy dla zwierzaków – Pupil Foods, żywności bezglutenowej - Balviten Glutenfree, wędlin i przetworów mięsnych, m.in. Zakład Mięsny Smak Górno, Frozpol ze staropolską polewką do przyrządzania zupy „czerniny”.

Stoiska przygotowują też producenci artykułów do codziennej pielęgnacji dzieci – Maltex, kosmetyków do samochodów – Amtra. Będą firmy, które zaoferują produkty także producentom marek własnych, jak Novo-Pak - wysokiej jakości opakowania, czy amerykańska Avery Dennison - wysokiej jakości materiały na etykiety.

Najliczniejszą zagraniczną grupę wystawców tworzą słowackie firmy. Ofertę pokaże aż 16 przedsiębiorstw. Wśród nich są jedna z największych mleczarni - Tatranská mliekareň, producent czekolady - ChocoSuc Partner, wiodący na tym rynku producenci makaronów - MPC Cessi oraz konserw - Tatrakon. SPACElab zaprezentuje napój o działaniu detoksykującym. Będzie też świetnej jakości żywność dla dzieci, a nawet półprodukty do pieczenia i rogaliki. 

Niemieckie firmy zaoferują między innymi artykuły do pielęgnacji dla dzieci - Nölken Hygiene Products, i ekologiczne farby - PNZ – Produkte. Estońska Rhumveld Baltic przywiezie produkty ekologiczne certyfikowane np. bakalie, a albańska Lajthiza Invest - produkty spożywcze i napoje.

Bliski Wschód na Targach Marek Własnych

Te produkty będą poznawać przedstawiciele sieci handlowych i przedsiębiorstw, które chcą sprzedawać lub rozwijają sprzedaż marek własnych. Wśród nich będą przedstawiciele Grupy LuLu International - konglomeratu biznesowego ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Przedsiębiorstwo jest właścicielem ponad 250 hipermarketów na Bliskim Wschodzie. W gronie kupców są także eksperci ze spółki Scamark Polska, która jest odpowiedzialna za zakupy produktów pod markę własną E.Leclerc. Będą eksperci z dobrze znanych sieci Lewiatan, Stokrotka, Chorten, Polskiej Grupy Zakupowej Kupiec. Udział w Targach Marek Własnych potwierdzili przedstawiciele franczyzowej sieci supermarketów spożywczych Intermarché, działającej w ramach Grupy Muszkieterów – największego europejskiego zrzeszenia niezależnych przedsiębiorców. Spośród sieci działających także w Europie będą kupcy z niemieckiego Aldi oraz francuskiego Auchan. Udział potwierdzili też specjaliści z przedsiębiorstwa Spiżarnia. Ta firma dostarcza Polakom mieszkającym m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii Płn. i Holandii produkty z naszego kraju.

Z Wielkiej Brytanii przyjadą przedstawiciele m.in. destylarni The Henley Distillery, zaś z Finlandii – hurtowni handlowej BIYTC.

W gronie kupców są także specjaliści z austriackiego przedsiębiorstwa paliwowego Amic Energy.

Dyskusje o rozwoju branży marek własnych i eksporcie w Kielcach

- Potencjał na nawiązanie współpracy krajowej i międzynarodowej jest więc ogromny. Charakter biznesowy wzbogacą dyskusje, prelekcje dotyczące rozwoju branży i zdobywania nowych dróg eksportowych. 15 listopada odbędzie się Forum Marek Własnych, a w obydwa dni Kongres Ekspansywnych Eksporterów - mówi Jakub Nogaj.

Targom towarzyszą też dwa wydarzenia skierowane do branży mięsnej. Pierwszego dnia, 15 listopada, odbędzie się konkurs „Smak Jakości” dla producentów wędlin i przetworów mięsnych, który też jest szansą na rozpoczęcie rozmów biznesowych z sieciami supermarketów. Zaś w ramach Okrągłego Stołu Branży Mięsnej i Handlu Nowoczesnego omówione zostaną m.in. zasady współpracy z sieciami handlowymi.

Artykuł został dodany przez firmę

Targi Kielce S.A.

Targi Kielce, jeden z dwóch liderów targowych w Polsce, do którego należy jedna trzecia udziału w polskim rynku targowym.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły


Komentarze

Brak elementów do wyświetlenia.