Staubli-Łódź Sp. z o.o.

Wydarzenia i targi Dodaj wydarzenie

XI Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL

29 maj - 1 czerwca 2007 Kielce Targi


Organizator:

Targi Kielce S.A.

Adres:

Zakładowa 1
25-672 Kielce
świętokrzyskie, Polska


Dane kontaktowe:

Adres:

Zakładowa 1 / nie podano
25-672 Kielce
świętokrzyskie, PolskaJest jedną z najważniejszych międzynarodowych wystaw branży przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie. PLASTPOL, bo o nim mowa, organizowany już po raz jedenasty przez Targi Kielce, odbędzie się w dniach 29 maja - 1 czerwca br.

Podczas wystawy prezentowane są najnowsze osiągnięcia w dziedzinie techniki przetwórstwa tworzyw sztucznych: maszyny i urządzenia oraz formy i narzędzia wykorzystywane w branży, tworzywa sztuczne, komponenty, technologie recyklingu oraz zastosowania systemów informatycznych w przetwórstwie tworzyw. Swoje rozwiązania technologiczne oraz gotowe wyroby oferują również firmy reprezentujące branżę opakowań z tworzyw sztucznych. Charakterystyczną cechą PLASTPOLU są prowadzone na stoiskach targowych prezentacje połączone z demonstracją omawianych technologii. Istnieje również możliwość prześledzenia pełnego cyklu produkcyjnego występującego w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Goście oraz wystawcy mogą także uczestniczyć w licznych konferencjach  i seminariach prezentujących najnowsze osiągnięcia i aktualne trendy rysujące się w branży.

Jest to jedna z najdynamiczniej rozwijających się imprez targowych. Podczas swojej pierwszej edycji w 1997 PLASTPOL zajmował powierzchnię 800 m2, goszcząc 83 wystawców, natomiast obecnie powierzchnia wystawiennicza to ponad 10 tysięcy m2, na których swoje ekspozycje prezentuje ponad 700 wystawców, w tym około połowa z zagranicy. W dowód uznania dla dynamicznego rozwoju oraz wypracowania międzynarodowej rangi przez targi PLASTPOL, zostały one w tym roku uhonorowane Europejskim Medalem dla Usług przyznawanym przez BCC oraz Urząd komitetu Integracji Europejskiej. Jest to już szósty taki medal w historii Targów Kielce. Przed PLASTPOLEM otrzymały go: TRANSEXPO, METAL, SACROEXPO, MSPO i AUTOSTRADA – POLSKA. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych są także jedną z trzech organizowanych przez Targi Kielce imprez, które zostały przyjęte do elitarnego Globalnego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego UFI, zrzeszającego najlepsze na świecie wystawy. Przynależność targów PLASTPOL do UFI gwarantuje ich międzynarodowy poziom, wysoki standard organizacyjny i znaczenie dla branży.

  • Wydrukuj stronę

Inne wydarzenia tego organizatora: