Staubli-Łódź Sp. z o.o.

Wydarzenia i targi Dodaj wydarzenie

XII Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL

27-30 maj 2008 Kielce Targi


Organizator:

Targi Kielce S.A.

Adres:

Zakładowa 1
25-672 Kielce
świętokrzyskie, Polska


Dane kontaktowe:

Adres:

Zakładowa 1 / nie podano
25-672 Kielce
świętokrzyskie, PolskaNajwiększe targi branży tworzyw sztucznych w Polsce, jak również w Europie Wschodniej odbędą się w Targach Kielce w dniach od 27 do 30 maja 2008 roku. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL stały się w ciągu dwunastu lat istnienia jedną z ważniejszych imprez tej branży na rynku targowym.

Największe targi branży tworzyw sztucznych w Polsce, jak również w Europie Wschodniej odbędą się w Targach Kielce w dniach od 27 do 30 maja 2008 roku.

Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL stały się w ciągu dwunastu lat istnienia jedną z ważniejszych imprez tej branży na rynku targowym.

Gdy w 1997 roku Targi Kielce po raz pierwszy zorganizowały wystawę poświęconą przetwórstwu tworzyw sztucznych, na niespełna 800 m2 wystawiały się 83 firmy. W ubiegłym roku zaprezentowało się 772 wystawców z 29 krajów.

PLASTOPL to niewątpliwie jedna z najbardziej dynamicznie  rozwijających się imprez targowych. Z roku na rok, zarówno pod względem wystawców, jak i powierzchni targowej, wystawa bije rekordy popularności. Rośnie też zainteresowanie firm zagranicznych udziałem w targach. Jest to najbardziej międzynarodowa kielecka impreza targowa, na której połowa prezentujących się firm pochodzi z zagranicy.

plastpol2.28.01.08.jpg

W 2006 roku w rankingu Polskiej Korporacji Targowej targi PLASTPOL znalazły się na pierwszym miejscu w kraju ze względu na największą liczbę wystawców zagranicznych. W 2007 roku Międzynarodowe Targi Tworzyw Sztucznych zostały nagrodzone Medalem Europejskim dla Usług, który przyznawany jest przez Urząd Integracji Europejskiej i Business Centre Club.

Medalem wyróżniane są wyroby i usługi, których jakość nie odbiega od poziomu europejskiego. PLASTPOL to również pierwsza w Polsce impreza targowa, która doczekała  się swojej zagranicznej edycji. Targi Kielce od pięciu lat organizują w Kijowie Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTUKRAINA - wschodni odpowiednik PLASTPOLU.

Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych są miejscem spotkań najważniejszych firm z branży, prezentujących nowości w dziedzinie techniki przetwórstwa tworzyw sztucznych: maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw, formy i narzędzia wykorzystywane w branży, tworzywa sztuczne, komponenty, technologie recyklingu oraz zastosowania systemów informatycznych w przetwórstwie tworzyw. Swoje rozwiązania technologiczne oraz gotowe produkty oferują również firmy z branży opakowań z tworzyw sztucznych.

Specyfiką targów PLASTPOL jest możliwość obejrzenia na stoiskach firm normalnego cyklu produkcyjnego, stosowanego w przetwórstwie tworzyw sztucznych. Cztery targowe dni w halach Targów Kielce to okazja do zaprezentowania różnorodnych produktów  z tworzyw sztucznych oraz obejrzenia procesów technologicznych, takich jak: mielenie tworzyw, dobieranie kolorów koncentratów barw, galwanizowanie, malowanie i metalizowanie tworzyw, cięcie strumieniem wody, precyzyjne wykrawania folii i płyt oraz produkcja gotowych elementów przez wtryskarki i wytłaczarki.

plastpol4.28.01.08.jpg

Goście i wystawcy mogą również uczestniczyć w licznych seminariach, konferencjach i spotkaniach branżowych, prezentujących najnowsze osiągnięcia i aktualne trendy w branży tworzyw sztucznych.

Podczas ubiegłorocznej edycji targów PLASTPOL odbyło się 15 takich spotkań.

XI Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL  - zdjęcie

XI Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL

29-05-2007 - 01-06-2007 (29 maj - 1 czerwca 2007) Kielce

Największe targi branży tworzyw sztucznych w Polsce, jak również w Europie Wschodniej odbędą się w Targach Kielce w dniach od 27 do 30 maja 2008 roku. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL stały się w ciągu dwuna...

Czytaj więcej

 
  • Wydrukuj stronę

Inne wydarzenia tego organizatora: