Połączenie w Grupie Azoty potencjałów spółek z Tarnowa, Puław, Polic i Kędzierzyna pozwoliło nie tylko na pozostawienie kluczowych zakładów przemysłu chemicznego w polskich rękach, ale także na liczne synergie kosztowe. Prowadzony od 7 lat proces konsolidacji przyniósł oszczędności szacowane na co najmniej 710 mln zł.
Materiał, możliwości, korzyść – kto, by pomyślał jeszcze kilkanaście lat temu, że w ten sposób będziemy opisywać odpady. Droga Unii Europejskiej do efektywnego i odpowiedzialnego gospodarowania odpadami była i wciąż jest pełna wyzwań. Bez wątpienia meta jest jednak coraz bliżej.
Innowacje w realnych kształtach, know-how liderów branży, grono specjalistycznych Zwiedzających i dopasowana do ich potrzeb oferta Wystawców – przed nami 3 edycja Międzynarodowych Targów Kooperacyjnych Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM®.
Nowoczesne kompleksowe systemy gospodarki odpadami komunalnymi muszą być tworzone w oparciu o selektywną zbiórkę i segregację odpadów. Zobowiązują nas do tego zarówno przepisy unijne jak i przepisy krajowe.
W Poznaniu na POL-ECO-SYSTEM prezentuje się absolutna czołówka polskiej i zagranicznej branży komunalnej i zrównoważonego rozwoju. W tegorocznej edycji ponad 25 proc. wystawców pochodzi spoza Polski i to grono stale się powiększa.
Rozmowy o ekologii, utylizacji i recyklingu surowców wtórnych nie tylko podczas branżowych konferencji – XIII targi EKOTECH to wyjątkowa wystawa dla całego sektora gospodarki komunalnej i gospodarowania odpadami.
W dniach 27-28 lutego 2019 roku w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu odbędą się Targi Utrzymania Ruchu i Technologii Przemysłowych INDUSTRYmeeting.
8 czerwca w Gdańsku (Hotel Qubus) odbędzie się wydarzenie łączące merytoryczną wiedzę niezależnych ekspertów z praktycznymi przykładami z zakresu sprawnego zarządzania parkiem maszynowym.
W czasach wszechobecnego rozwoju trend nieustannej aktywności nie dotyczy już tylko dbania o ciało, czy ducha. Także każda fabryka wymaga utrzymywania jej w ciągłym ruchu. Powód jest oczywisty – zwiększanie efektywności produkcji. Kluczowe jednak wydaje się pytanie: Jak zwiększać wskaźniki wydajności?
O planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym w aspekcie Dyrektywy SEVESO III dyskutowali w Wieńcu-Zdroju eksperci oraz specjaliści z Państwowej Straży Pożarnej, zakładów przemysłowych, a także przedstawiciele świata nauki.
W drugiej połowie XX wieku wielu naukowców (Daniel Bell, Peter Drucker) propagowało ideę tzw. społeczeństwa poprzemysłowego. Wg jej założeń sektor przemysłu miał się kurczyć, ustępując rozwijającym się gwałtownie usługom. Czy aby na pewno tak to dzisiaj wygląda?
Dr Wojciech Wardacki został prezesem Zarządu Grupy Azoty SA. Na tę funkcję na piątkowym posiedzeniu (16 grudnia 2016r.) powołała go Rada Nadzorcza Grupy odwołując jednocześnie dotychczasowego prezesa Zarządu Mariusza Bobera.
29 marca w Zielonej Górze odbędzie się wydarzenie łączące merytoryczną wiedzę niezależnych ekspertów z praktycznymi przykładami z zakresu sprawnego zarządzania parkiem maszynowym.
Gminy, muszą wkrótce zdecydować, ile będą pobierać od mieszkańców za śmieci i jak naliczać opłatę. Od połowy przyszłego roku zaczną obowiązywać nowe regulacje. Lżej finansowo będzie tym, którzy segregują odpady, ale nie tylko metal, szkło, papier czy plastik. To również szansa na niższe opłaty dla tych, którzy zdecydują się na zastąpienie tradycyjnych opakowań foliowych, tymi wykonanymi z surowców biodegradowalnych.
25 marca br. Zespół CBE Polska zorganizował drugą edycję międzynarodowego Seminarium „Energia z odpadów. Inwestycje, paliwa, technologie”. W odbywającym się w Warszawie wydarzeniu udział wzięło blisko 150 ekspertów reprezentujących branże: odpadową, energetyczną i rozwijający się sektor WTE.