Zarząd Spółki informuje, iż zwołane na 6 czerwca Zwyczajne Walne Zgromadzenie Grupy Azoty S.A. postanowiło o wypłacie dywidendy z zysku za rok 2015 dla akcjonariuszy Spółki.
Plast-Box, jeden z najnowocześniejszych producentów opakowań z tworzyw sztucznych w Europie, prognozuje, że w 2013 r. osiągnie skonsolidowany zysk netto na poziomie 7,4 mln zł, czyli o 54,8% więcej niż w 2012 roku. Oznacza to zwiększenie prognozy zysku netto o 12,8%.
Największym wrogiem klimatu jest dwutlenek węgla. Jego nadmierna emisja powoduje globalne ocieplenie. Pamiętaj, nie tylko fabryki i samochody emitują CO2, robi to każdy z nas! Im szybciej zdamy sobie z tego sprawę, tym efektywniej włączymy się w ochronę k
Firma Elesa+Ganter wprowadziła do oferty zmodyfikowane wersje łączników do mechanizmów przesuwu. Zmiana polega na zastąpieniu poliamidu PA bardziej odpornym na działanie temperatury i wody teflonem PTFE.
Plast-Box, jeden z najnowocześniejszych producentów opakowań z tworzyw sztucznych w Europie, po dwóch miesiącach 2013 roku osiągnął 15,26 mln zł przychodów ze sprzedaży, co stanowi wzrost o 7,5% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego.
Do Poznania na targi ITM Polska zjechało 265 tirów z najnowszym sprzętem.
LANXESS zapowiada większa aktywność w zakresie produkcji kauczuku syntetycznego z surowców pochodzenia organicznego. Do końca roku niemiecki koncern chemiczny chce komercyjnie wytwarzać syntetyczny kauczuk etylenowo-propylenowy (EPDM) z bioetylenu. Będzie to pierwsza forma kauczuku EPDM pochodzenia organicznego na świecie.
Przeciętny Polak wytwarza rocznie około 300 kilogramów odpadów domowych, co oznacza 11 100 000 ton rocznie w skali całego kraju. Większość z nich nie jest poddawana recyklingowi. Zgodnie z dyrektywą unijną, do roku 2014 Polska musi przetwarzać 60 proc. od
Projektowanie z uwzględnieniem montażu znacznie zmniejsza złożoność maszyn przeznaczonych do cięcia za pomocą plazmy
W środę, 20 maja o godzinie 11:00 odbędzie się czat z Andrzejem Skolmowskim, Wiceprezesem Zarządu Grupy Azoty S.A., odpowiedzialnym za finanse.
Już w najbliższy poniedziałek, 2 marca 2015 r. rozpocznie się dwudniowe XXII Forum Gospodarcze Welconomy Forum w Toruniu. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest innowacyjność polskiej gospodarki, dlatego wśród partnerów wydarzenia nie mogło zabraknąć spółki ANWIL z Grupy ORLEN – jednego z czołowych graczy branży chemicznej w Polsce i Europie.
Dzięki gotowemu do montażu systemowi readychain® firmy igus koszty przetwarzania mogą zostać obniżone, a błędy zredukowane.
Prawdziwa „Motoryzacyjną jesień” szykuje się w Targach Kielce. W 2016 roku Targi APAE i RTE będą się odbywały razem z wystawami TRANSEXPO oraz Moto-Tech.
Targi KOMPOZYT-EXPO® są wiodąca platformą spotkań, wymiany informacji i dyskusji dla przemysłu kompozytowego w Europie Środkowo-Wschodniej; wyznacznikiem nowoczesnych standardów technologicznych, strefą promocji produktów i innowacyjnych rozwiązań; miejscem corocznych spotkań decydentów, kadry zarządzającej, inżynierów, technologów, projektantów i konstruktorów z branż takich jak.: motoryzacja, transport, lotnictwo, inżynieria lądowa, budownictwo, energetyka wiatrowa, przemysł stoczniowy, sportowy czy medyczny.
W sektorze OPAKOWANIA podczas Festiwalu Druku swoją ofertę zaprezentuje drukarnia etykiet Etigraf Etykiety.pl z Tomaszowa Mazowieckiego.