Grupa Azoty – jako jeden z liderów branży nawozowo-chemicznej - podejmuje aktywne działania w kierunku przechodzenia na zero i nisko emisyjne technologie.
System kaucyjny, surowce strategiczne, dyrektywa opakowaniowa – to tylko wybrane tematy, które zostaną poruszone podczas targów POLECO 2024. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w inspirujących konferencjach, na których omówione zostaną m.in. transformacja niskoemisyjna, recykling tworzyw sztucznych, a także wyzwania związane z cyrkularną gospodarką odpadami. Zapraszamy do poznania innowacyjnych rozwiązań, które kształtują przyszłość naszej branży i polskiej gospodarki.
Ósma edycja Kongresu Polska Chemia to największe branżowe wydarzenie w Polsce i Europie Centralnej. Jest szczególnie istotne dla przedsiębiorców reprezentujących sektor chemiczny, przedstawicieli świata nauki oraz tzw. trzeciego sektora, gdyż stanowi platformę dialogu o innowacjach, inwestycjach, ekologii i bezpieczeństwie.
Europejski Zielony Ład wytyczył Unii Europejskiej drogę zrównoważonej, neutralnej dla klimatu gospodarki o obiegu zamkniętym do 2050 roku. Czy przemysł chemiczny, który stanowi jeden z kluczowych elementów do osiągnięcia ambitnych zeroemisyjnych celów, a jednocześnie jest jednym z najbardziej doregulowanych sektorów, może być jeszcze bardziej zrównoważony?
Organizowana przy targach SYMAS® i MAINTENANCE konferencja Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu co roku gromadzi inżynierów, którzy z hali EXPO Kraków wychodzą z głowami parującymi od nowych pomysłów oraz inspiracją do usprawnienia swojej pracy i zwiększenia niezawodności maszyn.
Polski Ład, transformacja energetyczna, zrównoważona gospodarka zasobami wodnymi, ekoprojektowanie, a także rola samorządów w kontekście zmian klimatu to tylko niektóre zagadnienia, które zostaną poruszone podczas konferencji EkoSfera, organizowanej przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, podczas targów POLECO.
Nowoczesne technologie środowiskowe, debaty o trendach i najbardziej aktualnych dla branży tematach – tak wyglądały targi POLECO 2025, które zgromadziły w Poznaniu przedstawicieli biznesu, samorządów i instytucji publicznych. Ofertę wystawców z siedmiu krajów obejrzało ponad 5 500 uczestników.
Wydarzenie odbędzie się w Hotelu Courtyard by Marriott w Katowicach (ul. Uniwersytecka 13). Planowana jest także transmisja online w czasie rzeczywistym.
Konferencja PIE: Gospodarka o obiegu zamkniętym w praktyce – zagospodarowanie hałd i ubocznych produktów spalania odbędzie się 18 czerwca 2026 r. w Hotelu Courtyard by Marriott w Katowicach (ul. Uniwersytecka 13). Planowana jest także transmisja online w czasie rzeczywistym.
Polska Chemia jest innowacyjna i stawia na nowe technologie.
Wprowadzenie systemu kaucyjnego w Polsce to jedna z największych operacji logistycznych, technologicznych i edukacyjnych ostatnich lat. Z pozoru chodzi tylko o zwrot butelki lub puszki, w praktyce – o precyzyjny i spójny mechanizm obejmujący tysiące punktów handlowych, producentów napojów, operatorów logistycznych oraz konsumentów. Skala przedsięwzięcia sprawia, że nie wystarczy sam automat. O sukcesie systemu zdecyduje to, co dzieje się wokół niego: serwis, zaplecze techniczne i realne wsparcie dla detalu.
Grupa Azoty otrzymała tytuł Lidera Transformacji Energetycznej 2024 w kategorii Inżyniera materiałowa, nanotechnologie. Spółka została doceniona za projekt „Granulaty envifill® - rodzina polimerów ulegających recyklingowi organicznemu". Statuetka przyznawana jest przez kapitułę Polskiego Kongresu Klimatycznego.
Dekarbonizacja, recykling, gospodarka obiegu zamkniętego, efektywność energetyczna dla branży komunalnej to tylko wybrane tematy, które będą omawiane w Poznaniu podczas targów POLECO. Ofertę wystawienniczą uzupełnią konferencje, aby kompleksowo omówić najbardziej aktualne zagadnienia.
Przemysł w Polsce przeszedł znaczące zmiany w ostatnich dekadach, wprowadzając kraj do grona nowoczesnych gospodarek europejskich. Jednym z kluczowych elementów tej rewolucji jest technologia znakowania laserowego, która odgrywa fundamentalną rolę w wielu sektorach przemysłowych.
Nowe regulacje i polityka klimatyczna Unii Europejskiej mają na celu promowanie zrównoważonego rozwoju i zmniejszenie wpływu działalności człowieka na środowisko. Targi POLECO stanowią doskonałe miejsce do zapoznania się z najnowszymi technologiami i trendami w zakresie gospodarki obiegu zamkniętego oraz adaptacji do zmian klimatu.