Ministerstwo Środowiska oraz Ministerstwo Gospodarki udzieliły honorowego patronatu konferencji LOGISTYKA ODZYSKU. Na pierwszej w Polsce konferencji podejmującej zagadnienia nowych trendów w logistyce (logistyka odzysku i ekologistyka) zostaną poruszone m.in. takie tematy, jak znaczenie logistyki w systemie zagospodarowania odpadów, rozwijanie sektora recyklingu i tworzenie wartości dodanej z odzysku w sieciach dostaw oraz propagowanie społeczeństwa recyklingu.
Ponad 600 firm z całego świata i wszystkie 7 hal wystawienniczych – to wynik tegorocznej edycji Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol. Wydarzenie, organizowane w Targach Kielce od 27 lat powróciło do swojej przedpandemicznej formy, utrzymując swój międzynarodowy prestiż.
Istnieje kilka różnych technik druku wielkoformatowego - najpopularniejsze z nich to druk solwentowy i UV - ale chyba żadna z nich nie ma tylu zalet, co druk lateksowy. Wszystkie one - i każda z osobna - sprawiają, że ta opracowana przez firmę Hewlett-Packard technologia jest wprost idealna do tworzenia dekoracji ściennych!
W Poznaniu zakończyły się targi POL-ECO-SYSTEM. Była to dla branży ochrony środowiska możliwość przeglądu ofert kilkuset firm, w tym zapoznanie się z ciekawymi eko-rozwiązaniami.
W Poznaniu na POL-ECO-SYSTEM prezentuje się absolutna czołówka polskiej i zagranicznej branży komunalnej i zrównoważonego rozwoju. W tegorocznej edycji ponad 25 proc. wystawców pochodzi spoza Polski i to grono stale się powiększa.
Wielozadaniowe, wyznaczające nowe standardy, upraszczające procesy – nowości, które zobaczyć będzie podczas najbliższych targów POL-ECO-SYSTEM w Poznaniu (11-14.10.2016) to rynkowa pierwsza klasa.
Biogaz, biomasa, budownictwo i maszyny komunalne – targi POL-ECO-SYSTEM w Poznaniu (11-14.10.2016) to dobra okazja do zorientowania się, co aktualnie proponuje rynek dla agro-biznesu.
Polski rynek gospodarowania odpadami opakowaniowymi może już niedługo przejść prawdziwą rewolucję. Szanse na nią dają rozpoczęte właśnie prace nad zmianą Ustawy o opakowaniach i odpadach opakowaniowych. W jakim kierunku powinny iść? – Doświadczenia innych krajów pokazują, że najlepsze efekty w gospodarowaniu odpadami opakowaniowymi daje mocne ich oparcie o koncepcję Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta, połączone ze skutecznym systemem kaucyjnym – podkreśla Anna Larsson, Dyrektor ds. ekonomii cyrkularnej Reloop Platform.
Ochrona środowiska poszukuje nowych rozwiązań i technologii. Branża znaleźć je może na targach POL-ECO-SYSTEM w Poznaniu (11-14.10.2016).
To już jutro! W środę, 19 października, rozpoczną się w Poznaniu Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO. W tym roku spodziewanych jest blisko 150 wystawców z dziewięciu krajów. Wielu z nich zaprezentuje podczas POLECO swoje nowości. Wręczone zostaną Złote Medale, a w programie także bogata propozycja konferencji i wydarzeń towarzyszących. Targi potrwają do piątku 21 października.
Transport różnorodnych produktów jest zadaniem bardzo odpowiedzialnym.
Merytoryczne konferencje i techniczne warsztaty, specjalne branżowe strefy, pokazy nowych maszyn i robotów – to wszystko czekać będzie na gości targowych w dniach 26-28 września podczas Targów Taropak. Warto przyjechać do Poznania!
Rośnie liczba zwiedzających zainteresowanych POL-ECO-SYSTEM, które odbędą się w dniach 11-14.10.2016 r. w Poznaniu. - Na 3 miesiące przed tegoroczną edycją odnotowaliśmy 60% wzrost zainteresowania targami w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym – mówi Paulina Pietrzak, dyrektor targów.
Elemental Holding – europejski lider w recyklingu metali nieżelaznych – w I kwartale 2016 roku wypracował skonsolidowane przychody ze sprzedaży na poziomie 192,2 mln zł.
Elemental Holding SA – wiodąca w Polsce grupa kapitałowa zarządzająca spółkami z branży recyklingu i obrotu surowcami wtórnymi – w dniu 12 kwietnia 2013 roku wyemitowała obligacje zabezpieczone serii C o łącznej wartości nominalnej 15 mln złotych za pośrednictwem BRE Banku SA.