W dniach 7-8 czerwca 2022 r. w warszawskim centrum konferencyjnym Airport Hotel Okęcie odbędzie się konferencja „Design for Recycling”. Wydarzenie, organizowane przez lidera branży opakowaniowej – firmę ALPLA, skierowane jest do osób zawodowo związanych z sektorami przemysłu chemicznego, kosmetycznego i spożywczego.
Ceny energii elektrycznej od kilku lat nieustannie rosną, a to ogromne obciążenie finansowe dla producentów detali z tworzyw sztucznych. Jak w takiej sytuacji kalkulować ceny wyrobów, aby pozostały konkurencyjne, a jednocześnie nie prowadziły do strat? Rozwiązaniem jest technologia opracowana przez firmę Dopak.
Już 9 i 10 kwietnia w EXPO XXI w Warszawie odbędą się Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations. Blisko 200 wystawców, kilka tysięcy odwiedzających, to liczby które każdego roku rosną „w oczach”.
Armacell, światowy lider w dziedzinie wysokowydajnych materiałów izolacyjnych, wprowadza do oferty ArmaPET Struct GRX. Jest to najnowszy z przyjaznych dla środowiska produktów w portfolio marki ArmaPET wytworzonych ze spienionego i pochodzącego w 100% z recyklingu PET.
W dniach 14–15 października 2026 roku EXPO Kraków stanie się centrum nowoczesnych technologii produkcyjnych za sprawą równolegle odbywających się Międzynarodowych Targów Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych SYMAS® oraz Międzynarodowych Targów Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji MAINTENANCE. To jedno z najważniejszych i najbardziej wyspecjalizowanych wydarzeń przemysłowych w Polsce, które kompleksowo odpowiada na potrzeby współczesnych zakładów produkcyjnych.
Podczas wrześniowych targów Festiwal Marketingu, Druku & Opakowań już po raz trzeci odbędzie się konferencja poświęcona technologii Web2Print - Print & Win.
Podczas wrześniowych targów Festiwal Marketingu, Druku & Opakowań, w ramach wydarzeń towarzyszących, odbędzie się dwudniowa konferencja poświęcona technologii Web2Print oraz oprogramowaniu dla branży opakowań.
Problem odpadów to temat od dawna podejmowany w Unii Europejskiej. O tym jak skomplikowane jest to wyzwanie mówi Sekretarz Generalny FEAD Europejskiego Stowarzyszenia Zarządzania Odpadami Paolo Campanella, który we wrześniu będzie gościem specjalnym tegorocznej XIV Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku.
Opakowanie od zawsze stanowi wizytówkę produktu. Jest przedłużeniem przemyślanej komunikacji marketingowej. Przyciąga uwagę, wzbudza zainteresowanie i po prostu sprzedaje. Ponadto zabezpiecza produkt przed uszkodzeniem. Dlatego warto inwestować w dobre rozwiązania. Do takich z pewnością należą opakowania kartonowe.
Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny to poważne wyzwanie środowiskowe. Będzie to też jeden z tematów XIV Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku, która odbędzie się w Warszawie w dniach 16-17 września.
FIESTA Catering będzie oficjalnym sponsorem cateringu podczas tegorocznego Festiwalu Marketingu, Druku & Opakowań odbywającego się w dniach 9-10 września, w Hali Expo XXI w Warszawie.
Werner-Kenkel Bochnia sp. z o.o. zainwestuje w rozwój swojego zakładu 50 mln zł. Krakowski Park Technologiczny wydał właśnie decyzję o wsparciu dla tego przedsiębiorstwa w ramach programu Polska Strefa Inwestycji. Ze zwolnienia podatkowego w ramach PSI postanowiły ostatnio skorzystać także: AQUER Maciej Dyba, Jarosław Kram sp.j., ETYFLEX sp. z o.o., Magda Plant-Based oraz EUROMEX sp. z o.o.
Zapraszamy do siedziby firmy KIEFEL na „Dzień opakowań" a w nim: najnowsze trendy, zoptymalizowane technologie oraz pomysły firmy KIEFEL na zwiększenie efektywności produkcji.
Z ogromną przyjemnością zapraszamy Państwa na konferencję: „Zarządzanie gospodarką opakowań zwrotnych”, która odbędzie się w dniach 15-16 listopada 2010r., w Warszawie.
W dniach 15-16 listopada 2010r. w Warszawie odbyła się konferencja: „Zarządzanie gospodarką opakowań zwrotnych”, która zgromadziła prawie 40 przedstawicieli wszystkich podmiotów łańcucha dostaw.