Międzynarodowy Kongres ENVICON jest z pewnością jednym z największych i najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń obejmujących zagadnienia branży ochrony środowiska. Od lat gromadzi ekspertów, przedstawicieli biznesu, przedsiębiorstw komunalnych działających w tym obszarze oraz organizacje branżowe. Kongres gości także silną reprezentację przedstawicieli administracji rządowej, samorządowej i świata nauki.
Wystawcy prezentujący swoje innowacyjne produkty, usługi i rozwiązania zostali docenieni przez jury i otrzymali tytuł laureata w konkursie o Złoty Medal Grupy MTP. Cechą wspólną wyróżnionych produktów jest innowacyjność, nowoczesność i niezawodność. Nagrodzonych będzie można zobaczyć w Poznaniu w dniach 17-19 października podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLECO.
QEMETICA, międzynarodowa grupa chemiczna z polskim kapitałem, podpisała przedwstępną umowę sprzedaży biznesu solnego na rzecz międzynarodowej firmy solno-nawozowej K+S. Wartość transakcji ma wynieść ok. 1,5 – 1,6 mld zł. Środki pozyskane ze sprzedaży QEMETICA przeznaczy na wzmocnienie pozycji finansowej Grupy oraz wsparcie dalszego rozwoju. Spółka uruchamia nowy segment działalności – Resource Recovery, którego głównym celem będzie wykorzystanie odpadów jako źródła energii. W połączeniu z międzynarodową ekspansją biznesu ma to wzmocnić odporność Grupy na wysokie ceny energii w Europie i zwiększyć jej konkurencyjność.
Transformacja w kierunku gospodarki obiegu zamkniętego oraz wzrost wymagań środowiskowych stawia przed Polską i Europą wyzwania związane z efektywnym zarządzaniem odpadami opakowaniowymi oraz poszukiwaniem alternatywnych źródeł energii.
Targi Ekotech, to wydarzenie dedykowane branży komunalnej, które już od ćwierć wieku odgrywa kluczową rolę w rozwoju całego sektora, a także polskich miast i samorządów. Swoje najnowsze rozwiązania i maszyny prezentują dziesiątki czołowych firm, oferując innowacyjne systemy zarządzania odpadami, które znacząco poprawiają efektywność gospodarowania zasobami. Dopełnieniem są liczne fora, konferencje i spotkania, stanowiące doskonałą okazję do inspiracji.
Usługi, rozwiązania i technologie, które przez najbliższy czas będą wyznaczały trendy w branży ochrony środowiska i gospodarki komunalnej zaprezentowali wystawcy podczas POLECO. Przez trzy dni targów ponad 5000 uczestników miało doskonałą okazję do nawiązania kontaktów oraz relacji biznesowych, a także do udziału w merytorycznych konferencjach i debatach.
Zapraszamy na kolejną edycję konferencji „Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów”, która odbędzie się w dn. 18-20 maja 2021r., w Szklarskiej Porębie oraz online.
Wprowadzenie systemu kaucyjnego w Polsce to jeden z najbardziej znaczących kroków legislacyjnych w obszarze gospodarki odpadami w ostatnich latach. Nowe regulacje, które zaczną obowiązywać od października 2025 roku, stanowią odpowiedź na rosnące potrzeby w zakresie ochrony środowiska i realizacji unijnych celów recyklingowych. Jednocześnie niosą ze sobą istotne konsekwencje dla sektora handlowego, zwłaszcza dla właścicieli sklepów detalicznych.
W perspektywie 2020 roku połowa wytworzonych odpadów komunalnych powinna być kierowana do recyklingu. W kolejnych latach poziom ten jeszcze wzrośnie. Mimo że co roku w Polsce osiągane są coraz wyższe poziomy, to wykonanie unijnych norm nadal pozostaje wyzwaniem.
Targi Kielce stały się centrum ekologicznych i nowoczesnych rozwiązań dla samorządów oraz firm z branży komunalnej za sprawą 25. jubileuszowych targów Ekotech. Wydarzenie przyciągnęło do kieleckiego ośrodka ponad 2 tys. zwiedzających i ponad 60 wiodących firmy z sektora gospodarki odpadami oraz ochrony środowiska.
Odkryj najbardziej poszukiwane specjalizacje techniczne na rynku pracy. Znajdź ofertę pracy jako operator CNC w Niemczech na Jooble i rozwiń swoją karierę w branży technicznej.
Przemysł ewoluuje. Jeszcze dobrze nie zaprzyjaźniliśmy się z czwartą rewolucją, a już mówimy o Przemyśle 5.0. Uważnie śledząc trendy widzimy, że pomimo intensywnej dyskusji o sztucznej inteligencji – to człowiek wysuwa się na pierwszy plan. W tym roku podczas targów pojawi się jeszcze więcej nowinek z zakresu automatyzacji, IoT i SI ułatwiających człowiekowi pracę.
Targi EkoWaste i towarzysząca im konferencja pt. „Technologie Termiczne dla Zagospodarowania Odpadów" to wydarzenia, które odbędą się tej jesieni w Expo Silesia. Od 13 do 14 października w Sosnowcu spotkają się specjaliści z branży gospodarki odpadami oraz kadra naukowo-badawcza.
Ponad 7 tysięcy metrów kwadratowych oferty wystawienniczej – tak w siłę rosną zbliżające się targi POLECO, kluczowe wydarzenie dla branży ochrony środowiska i gospodarki komunalnej. Tegoroczna oferta wystawców i prezentowane innowacje powinny zainteresować nie tylko przedsiębiorstwa gospodarki komunalnej, organizacje odzysku, zakłady przetwarzania i zagospodarowania odpadów, ale także zarządzających odpadami FMCG. W programie targów pojawią się nowe wydarzenia, które skierowane są do szerokiego grona odbiorców i wpisujące się w rynkowe trendy.
Vattenfall i Zakłady Azotowe Puławy 23 kwietnia 2010 roku podpisały umowę określającą zasady współpracy przy przygotowaniu inwestycji, budowie i przyszłej eksploatacji elektrowni w Puławach.