Ostatnie lata były czasem przebudowy polskiego systemu gospodarki odpadami wynikającej m.in. z potrzeby dostosowania systemu do najnowszych trendów i technologii oraz wymogów wynikających z dyrektyw Unii Europejskiej.
Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO 2022 zgromadziły w Poznaniu 149 firm z dziewięciu krajów, a także 4490 profesjonalnych zwiedzających. Wystawcy zaprezentowali szeroką gamę produktów, usług i technologicznych nowości, a to wszystko w towarzystwie licznych konferencji, odpowiadających na najbardziej aktualne wyzwania związane z ochroną środowiska, polityką klimatyczną i zrównoważonym rozwojem.
Ekologiczne i recyclingowe tendencje są coraz częściej obecnie w przemyśle i usługach, nie tylko wśród globalnych korporacji, ale także wśród małych zakładów czy producentów.
Odpowiednie przygotowania miejsca pracy i dbanie o ochronę zdrowia pracowników mają kluczowe znaczenie dla funkcjonowania zakładów przemysłowych. Czynnikiem mającym istotny wpływ na zdrowie oraz samopoczucie pracowników jest jakość powietrza w miejscu pracy i jego najbliższym otoczeniu.
Składowanie jest obecnie najmniej pożądaną metodą zagospodarowania odpadów. Składowiska są jednak nadal konieczne, choć ich eksploatacja prowadzona jest w zmieniających się uwarunkowaniach prawnych i ekonomicznych. To główny temat pierwszej sesji 32. Konferencji Eksploatacji i rekultywacji składowisk odpadów.
Dokument Potwierdzający Recykling, znany szerzej jako DPR, to oficjalny certyfikat wydawany przez uprawnione podmioty, takie jak zakłady przetwarzania odpadów, który potwierdza, że określona ilość odpadów została poddana recyklingowi zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi.
Podział na strefy pożarowe to kluczowy element zabezpieczenia składowisk odpadów przed pożarami.
Zarząd Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach S.A. (Azoty Tarnów) przydzielił akcjonariuszom Zakładów Azotowych „Puławy” S.A. (ZA Puławy) 35.080.040 akcji serii D.
Zarząd Spółki informuje, iż Zwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki podjęło w dniu 17 kwietnia 2013 roku uchwałę o wypłacie dywidendy z zysku za rok 2012.
Zapowiedziane przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska w dniu 2 czerwca 2022 r. włączenie aluminiowych puszek po napojach o pojemności do 1 lita do systemu kaucyjnego oznacza, że pominięte zostały alternatywne, a co ważne tańsze i bardziej efektywne scenariusze wzrostu poziomu recyklingu opakowań aluminiowych w Polsce. Przypomnijmy - poziom recyklingu puszek po napojach od lat przekracza 80%, a wszystkich opakowań aluminiowych wynosi ok. 60-65% wobec wymaganych przepisami unijnymi 50%.
8 marca 2013 roku rozpoczęte zostało Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach S.A.
Zarząd Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach S.A. informuje, że w dniu 17 kwietnia 2013 roku Zwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki powołało Przewodniczącego i Członków Rady Nadzorczej Spółki IX kadencji.
Artur Kopeć został powołany w skład Zarządu Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach S.A.
Program Konferencji Polskiej Izby Ekologii*pn. Gospodarka odpadami w wymiarze termicznego przekształcania i wyzwań w obszarze odpadów opakowaniowych
Konsolidację z Zakładami Azotowymi w Puławach poparli Akcjonariusze Azotów Tarnów.