W Kędzierzynie-Koźlu działalność oficjalnie rozpoczęło Centrum Badawczo-Rozwojowe Grupy Azoty ZAK.
Spółka wprowadza do oferty pierwszą w Polsce linię granulatów polimerowych biodegradowalnych i kompostowalnych pod marką envifill®
W roku akademickim 2021/2022 Grupę Azoty w środowisku akademickim reprezentować będzie 6 Ambasadorów, wybranych przez największe spółki należące do Grupy Kapitałowej.
W III kwartale 2022 roku wyniki finansowe Grupy Azoty były zdeterminowane w szczególności skutkami zbrojnej agresji Rosji na Ukrainę i bezprecedensowym wzrostem cen gazu ziemnego - podstawowego surowca wykorzystywanego w procesach produkcji nawozów.
Strategia Grupy Azoty 2021-2030 to odpowiedź na wyzwania współczesnego świata, obejmujące obszary środowiska, społeczeństwa i jego bezpieczeństwa.
Jesteś studentem, doktorantem, działasz aktywnie na rzecz społeczności studenckiej i wiążesz swoją przyszłość z sektorem przemysłowym? Grupa Azoty rozpoczyna nabór dla osób, które w roku akademickim 2021/2022 będą reprezentować koncern na swoich uczelniach jako Ambasadorzy Marki Grupa Azoty.
Grupa Azoty znalazła się wśród laureatów Rankingu Inicjatyw Dekarbonizacyjnych, organizowanego przez Grupę PTWP, wydawcę m.in. portalu wnp.pl.
Grupa Azoty znalazła się w gronie sygnatariuszy porozumienia, które ma na celu m.in. stworzenie warunków i podjęcie współpracy na rzecz rozwoju technologii wodorowych w Polsce.
Grupa Azoty startuje z odświeżoną formułą programu Idea4Azoty, którego celem jest nawiązanie współpracy pomiędzy Grupą, a podmiotami oferującymi innowacyjne rozwiązania dla przemysłu.
Grupa Azoty – jeden z liderów branży nawozowo-chemicznej – została Partnerem startu IV etapu Tour de Pologne - Grupa Azoty, Tarnów – Bukovina Resort.
Grupa Azoty, PKP Cargo i PESA chcą współpracować na rzecz rozwoju zeroemisyjnego szynowego transportu towarowego.
Webinaria w ramach Akademii Grupy Azoty, cykle edukacyjne „chemia od kuchni” oraz współorganizacja krajowych eliminacji WordSkills Poland – to najważniejsze projekty, które udało się zrealizować w ramach tegorocznej edycji programu Ambasador Marki Grupa Azoty.
Grupa Azoty S.A. i Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Nowych Syntez Chemicznych podpisały list intencyjny potwierdzający rozwój dotychczasowej, długoletniej współpracy w zakresie katalizatorów.
Na mocy podpisanej umowy Grupa Azoty S.A.i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie zadeklarowały chęć prowadzenia wspólnych prac, zmierzających do osiągnięcia synergii pomiędzy światem nauki i przemysłu. Przedmiotem porozumienia ma być między innymi wparcie merytoryczne prowadzonych przez Grupę Azoty S.A. działań, poprzez udostępnianie zaplecza badawczego oraz sporządzanie stosownych ekspertyz przez tarnowską uczelnię.
Grupa Azoty – jeden z liderów branży nawozowo-chemicznej w Europie i jednocześnie największy producent wodoru w Polsce – znalazła się w gronie sygnatariuszu listu intencyjnego na rzecz budowy Dolnośląskiej Doliny Wodorowej.