Z przyjemnością informujemy, że Rada Polskiej Izby Ekologii ogłosiła Jubileuszową 25. edycję Konkursu Ekolaury Polskiej Izby Ekologii 2026.
III edycja wręczenia świadectw Packaging Circular Economy za nami. Po raz kolejny ML Polyolefins nagrodziło przedsiębiorstwa, które dbają o odzysk tworzyw sztucznych pozwalając tym samym na powtórne ich wykorzystanie w myśl zasad gospodarki o obiegu zamkniętym.
W sektorze budowlanym, zarządzanie odpadami jest kluczowym elementem dbałości o środowisko i efektywność procesów. Maszyny do rozdrabiania odpadów budowlanych stają się nieodzownym narzędziem dla firm, które pragną zoptymalizować recykling materiałów. Wybór odpowiedniej maszyny to inwestycja w przyszłość, dlatego warto wiedzieć, gdzie je zamówić. Poniższy tekst pomoże zrozumieć najważniejsze aspekty związane z zakupem tych urządzeń.
Wysokie koszty energii, inflacja czy zmiany na rynku dostaw skłaniają do podejmowania intensywnych dyskusji m.in. na temat gospodarki o obiegu zamkniętym. Dla całej branży materiałów kompozytowych najważniejszym miejscem na debatę o wyzwaniach dla przemysłu będą Targi KOMPOZYT-EXPO®. Tegoroczna 12. edycja odbędzie się 4 i 5 października w EXPO Kraków.
System kaucyjny – nowe obowiązki przedsiębiorców wprowadzających napoje w opakowaniach oraz prowadzących jednostki handlowe wynikające ze zmiany przepisów ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi
Olivia Centre jest pierwszym w Polsce centrum biznesowym, w którym wdrażany jest pilotażowy projekt jednego z największych producentów ręczników papierowych na świecie. Tork Paper Cycle to innowacyjny projekt, w ramach którego utylizowane dotychczas ręczniki papierowe ponownie trafiają do użytku.
Jak powinien być zbudowany system gospodarki odpadami, aby osiągać najlepsze wyniki? Jakie dobre praktyki w tym zakresie sprawnie funkcjonują w naszym kraju? Na czym polega holistyczne zarządzanie odpadami? Na te i inne pytania spróbują odpowiedzieć uczestnicy wydarzenia towarzyszącego targom POLECO, które w tym roku odbędą się w dniach 19-21 października.
Uroczysta Gala Finałowa konkursu Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw 2020 została zorganizowana 21 października 2020 r. podczas wydarzenia Gospodarka 4.0 w obliczu kryzysu. Regionalne Forum Innowacji. Forum Przedsiębiorczości Akademickiej.
W dniach 3-4 czerwca 2025 r. miała miejsce Konferencja Środowiskowa Interzero – najbardziej wyczekiwane wydarzenie w branży recyklingu i ochrony środowiska. XII edycja Konferencji obfitowała w inspirujące prelekcje i merytoryczne debaty, podczas których zaproszeni goście poruszali tematy zmian legislacyjnych, najgorętszych trendów środowiskowych oraz całej przyszłości gospodarki odpadami.
Recykling i skup olejów zużytych odgrywają istotną rolę w ochronie środowiska i gospodarce odpadami. Proces ten nie tylko przyczynia się do zmniejszenia ilości odpadów, ale także stanowi ważne źródło surowców wtórnych. Przyjrzymy się, jak funkcjonuje system skupu oraz recyklingu olejów zużytych.
Targi przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy Plastpol, największe w tej branży w Europie Środkowej, są żywym pokazem przemysłu. Od 20 do 23 maja hale wystawiennicze Targów Kielce staną się międzynarodową fabryką. 600 firm z 30 krajów pokaże, jak cyfryzacja, automatyzacja i gospodarka cyrkularna zmieniają światową branżę. Maszyny już są przywożone do ośrodka i montowane w linie produkcyjne, by przez cztery dni prezentować możliwości.
Dla efektywnego wdrożenia gospodarki o obiegu zamkniętym znaczenie ma wykonanie wielu małych kroków na każdym etapie zarządzania odpadami w przedsiębiorstwie. Opowiada o nich Monika Mąkowska, Dyrektor Biznesu Odpadów Niebezpiecznych i Innych w Stena Recycling.
Dekarbonizacja, recykling, gospodarka obiegu zamkniętego, efektywność energetyczna dla branży komunalnej to tylko wybrane tematy, które będą omawiane w Poznaniu podczas targów POLECO. Ofertę wystawienniczą uzupełnią konferencje, aby kompleksowo omówić najbardziej aktualne zagadnienia.
Z przyjemnością informujemy, że Rada Polskiej Izby Ekologii ogłosiła 24. edycję Konkursu „Ekolaury Polskiej Izby Ekologii 2025”.
Butelki wykonane z tworzywa PET mogą być poddane recyklingowi i wykorzystane powtórnie - to obecnie jeden z najskuteczniejszych i efektywnych środowiskowo sposobów gospodarowania odpadami z tworzyw sztucznych. Wejście od 2025 roku systemu kaucyjnego dodatkowo zapewni czysty gatunkowo surowiec wtórny jakim są postkonsumenckie butelki napojowe PET.