System kaucyjny, surowce strategiczne, dyrektywa opakowaniowa – to tylko wybrane tematy, które zostaną poruszone podczas targów POLECO 2024. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w inspirujących konferencjach, na których omówione zostaną m.in. transformacja niskoemisyjna, recykling tworzyw sztucznych, a także wyzwania związane z cyrkularną gospodarką odpadami. Zapraszamy do poznania innowacyjnych rozwiązań, które kształtują przyszłość naszej branży i polskiej gospodarki.
Bezpieczeństwo procesowe, BHP, legislacja, promocja dobrych praktyk i współpraca z organami kontroli – wszystkie te kwestie stoją w centrum zainteresowania Polskiej Chemii. Jako sektor, którego jednym z fundamentalnych filarów funkcjonowania jest obszar bezpieczeństwa, branża upowszechnia najwyższe standardy w tym zakresie.
Na targach Plastpol (Hala E, Stoisko E5) SABIC zaprezentuje obszerny zestaw materiałów i pomysłów pokazujących zrozumienie trendów i wyzwań, jakim muszą sprostać docelowi przetwórcy tworzyw.
17 października 2013 r. w Tarnowie Spółki Grupy Azoty wraz z innymi polskimi firmami chemicznymi podpisały deklarację dotyczącą poprawy bezpieczeństwa pracy, ochrony przeciwpożarowej i ochrony środowiska w przemyśle chemicznym.
Utrzymanie się na rynku, aktualnie wymaga od firm ciągłego wdrażania nowatorskich strategii, które zapewnią im przewagę nad konkurencją. Nowoczesne technologie, innowacyjne rozwiązania i doskonała harmonizacja różnych etapów produkcji pozwalają stać się liderami swojej branży. W szczególności w przemyśle spożywczym, gdzie wymagania co do jakości, wydajności i zgodności z normami są coraz wyższe, kluczowe jest wykorzystanie zaawansowanych narzędzi.
Produkty z Polski, Europy, a nawet USA będą poznawać przedstawiciele dużych sieci handlowych z kraju i zagranicy przez dwa dni listopada, w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Biznesowy charakter wydarzenia wzmocnią konkurs „Smak Jakości” z prezentacją produktów przedstawicielom dużych sieci oraz Okrągły Stół Branży Mięsnej i Handlu Nowoczesnego. Wyzwania dla branży omówią eksperci podczas Forum Marek Własnych i Kongresu Ekspansywnych Eksporterów. Do udziału w Targach Marek Własnych cały czas można się zgłaszać.
Najważniejsza konferencja poświęcona cyfryzacji i technologiom Industry 4.0 już w listopadzie! Top Industry Summit odbędzie się 29 listopada 2017 w hotelu Sheraton w Warszawie pod patronatem honorowym m.in. Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina.
19 i 20 października w EXPO Kraków odbędą się już po raz 13. Międzynarodowe Targi SYMAS® & MAINTENANCE. Poznasz skuteczne rozwiązania dla efektywnego zarządzania utrzymaniem ruchu oraz ofertę ponad 120 firm w zakresie magazynowania, transportu i obróbki materiałów sypkich i masowych! Oszczędzisz czas i pieniądze dzięki rozwiązaniom idealnie dopasowanym do twojego biznesu. Żeby jeszcze lepiej zaplanować udział w targach skorzystaj z przewodnika po targach, możesz go pobrać na końcu tego artykułu.
W III kwartale 2021 roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży ukształtowały się na poziomie 3 882 mln zł i były o 1 466 mln zł wyższe niż w analogicznym okresie 2020 roku.
Przed nami jesień, czyli czas, kiedy powoli należy przygotowywać się do podsumowania mijającego już roku. W wielu firmach pracy przybywa, a wraz z kończącym się okresem urlopowym wszystko musi znów nabrać szybkiego tempa. Pomimo że za oknami aura będz
W najbliższy piątek, tj. 18 stycznia, w Hotelu Centralnym, o godzinie 10.00 rozpocznie się konferencja inaugurująca obchody jubileuszu 65-lecia istnienia Grupy Azoty Zakładów Azotowych Kędzierzyn S.A.
Paweł Jarczewski, Prezes Zarządu Grupy Azoty oraz Krzysztof Jałosiński, Prezes Zarządu Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. zostali wyróżnieni tytułem „Ludzie Dekady”.
Targi przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy Plastpol, największe w tej branży w Europie Środkowej, są żywym pokazem przemysłu. Od 20 do 23 maja hale wystawiennicze Targów Kielce staną się międzynarodową fabryką. 600 firm z 30 krajów pokaże, jak cyfryzacja, automatyzacja i gospodarka cyrkularna zmieniają światową branżę. Maszyny już są przywożone do ośrodka i montowane w linie produkcyjne, by przez cztery dni prezentować możliwości.
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie zwołane zostało w celu podjęcia uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego Spółki. Zarząd zaproponował cztery warianty podwyższenia: w ramach kapitału docelowego oraz zwykłego podwyższenia kapitału, z prawem poboru lub z wyłączeniem prawa poboru.
Grupa Azoty odnotowała w II kw. zysk netto na poziomie 168 mln zł, co oznacza wzrost o 111 mln zł względem analogicznego okresu 2020 roku.