WasteMaster, reagując na potrzeby rynku, poszerzył katalog odpadów w aplikacji o kolejne ich rodzaje – w tym specjalistyczne. Wśród nowości w aplikacji pojawiły się również raporty cenowe z najnowszymi danymi dla kluczowych frakcji. W planach spółki jest także ekspansja zagraniczna, przede wszystkim na rynek niemiecki.
Choć za czasów ich młodości nie mówiło się o zero waste, zasadzie 3R, czy upcyklingu i nie instalowało się perlatorów w kranach, dzisiejsi seniorzy wiedzą więcej o ekonawykach niż niejeden nastolatek.
Już za niecałe 5 miesięcy odbędzie się kolejna edycja targów RemaDays Warsaw. Zakończone niedawno Targi RemaExtra potwierdziły siłę branży reklamowej, potrzebę osobistych spotkań oraz pragnienie rozwoju. Zbliżające się wydarzenie z pewnością będzie wyjątkowe. Ostatni czas był trudny dla każdego z nas i zweryfikował wiele planów. Ten czas pokazał, że trzeba być przygotowanym na wyzwania. Dlatego warto otworzyć się na nowe, na to co przyniesie przyszłość. Już dziś z entuzjazmem zapraszamy Państwa do udziału w Międzynarodowych Targach Reklamy i Druku RemaDays, które odbędą się w dniach od 16 do 18 lutego 2022 r. w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie.
Produkcja z tworzyw sztucznych przyniosła usprawnienia we wielu aspektach życia codziennego — plastikowe ozdoby odporne na stłuczenie są bardziej praktyczne od tych wykonanych ze szkła, ulgę przynoszą również pozbawione zagnieceń poliestrowe zasłony, które prasuje się łatwiej, niż te z naturalnej bawełny. Wygody, z których korzysta przeciętny Kowalski, to jednak tylko wierzchołek góry lodowej, bo prawdziwą rewolucję tworzywa sztuczne wywołały w zastosowaniach przemysłowych.
Precyzja jest nieodzownym elementem w dzisiejszym przemyśle. Trudno więc się dziwić, że profesjonalne wycinanie laserowe jest niezbędną i stale poszukiwaną usługą na rynku. Wykwalifikowany specjalista w tej dziedzinie jest w stanie zapewnić nawet skomplikowane części najwyższej jakości do wielu tak różnych od siebie branż. Na czym jednak dokładnie polega wycinanie laserowe? Dowiedz się już teraz!
Zapowiedziane przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska w dniu 2 czerwca 2022 r. włączenie aluminiowych puszek po napojach o pojemności do 1 lita do systemu kaucyjnego oznacza, że pominięte zostały alternatywne, a co ważne tańsze i bardziej efektywne scenariusze wzrostu poziomu recyklingu opakowań aluminiowych w Polsce. Przypomnijmy - poziom recyklingu puszek po napojach od lat przekracza 80%, a wszystkich opakowań aluminiowych wynosi ok. 60-65% wobec wymaganych przepisami unijnymi 50%.
Konferencja EkoSfera była okazją do dyskusji o postępujących zmianach klimatu oraz wynikającej z nich konieczności transformacji energetycznej w Polsce. W ramach spotkania odbyły się cztery sesje tematyczne dotyczące wyzwań związanych z transformacją, adaptacją miast do zmian klimatu, gospodarowaniem zasobami wodnymi oraz ekoprojektowaniem.
Poziom recyklingu odpadów w Polsce nadal jest na niewystarczającym poziomie.
Projektowanie opakowań z myślą, że będą one poddane recyklingowi, a materiał, z których powstały zostanie ponownie wykorzystany, jest kluczowym czynnikiem sukcesu w drodze do gospodarki o obiegu zamkniętym.
W Ministerstwie Klimatu i Środowiska nadal trwają prace nad opracowaniem i wdrożeniem Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta– wciąż czekamy na ukazanie się projektu ustawy, który jednoznacznie pozwoli określić sposób funkcjonowania ROP w naszym kraju.
Firma Elesa+Ganter wprowadziła do oferty stopy wahliwe o oznaczeniach GN 36 i GN 37, które są w stanie przenieść obciążenie nawet do 25 ton na stopę. Z tego względu nowe produkty są polecane do konstrukcji o bardzo dużej wadze i wielkich gabarytach.
Grupa Azoty odnotowała w 2020 roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży wynoszące 10,5 mld zł i wynik EBITDA w wysokości 1,3 mld zł, osiągając marżę EBITDA na poziomie 12,6% (bez zmian r/r). i zysk netto w wysokości 355 mln zł.
Interaktywne spotkania od 19 do 23 kwietnia br. z myślą o klientach w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.
Grupa Azoty S.A. i Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Tarnowie podpisały umowę, na mocy której od 1 października 2022 roku zostaną istotnie zwiększone dostawy ciepła w wodzie grzewczej z Grupy Azoty S.A. do MPEC.
W dzisiejszych czasach design ma ogromne znaczenie. Zwracamy uwagę nie tylko na funkcjonalność maszyn i urządzeń ale także przyjazny dla oka wygląd i kolorystykę.