Realizacja projektu „Polimery Police” weszła w kluczową fazę budowy.
Grupa Azoty – jako jeden z liderów branży nawozowo-chemicznej - podejmuje aktywne działania w kierunku przechodzenia na zero i nisko emisyjne technologie.
Już 3-4 czerwca 2025 r. w hotelu Warszawianka w Serocku odbędzie się XII edycja Konferencji Środowiskowej Interzero, czyli największego cyklicznego wydarzenia w branży ochrony środowiska. Tegoroczny event zgromadzi znakomite grono prelegentów i prelegentek, którzy nie tylko podzielą się ekspercką wiedzą podczas indywidualnych prezentacji, ale też wezmą udział w 3 panelach. O czym usłyszysz na #KŚ2025?
Opracowane do klejenia nieobrobionych powierzchni poliolefinowych, TA4630 i TA4631 zostały skomponowane tak, aby praktycznie nie wydzielały zapachu.
W dniach 13-15 września 2023 odbędzie się X Konferencja Środowiskowa, organizowana przez Interzero. Wydarzenie będzie miało miejsce w hotelu Belmonte w Krynicy Zdrój.
Rada Nadzorcza spółki celowej Grupy Azoty – PDH Polska SA pozytywnie zaopiniowała zarekomendowany przez zarząd wariant polipropylenowy budowy instalacji w Policach. Jest on potencjalnie znacząco bardziej atrakcyjny dla Grupy Azoty niż równolegle rozważana produkcja propylenu.
Już wkrótce Rada Unii Europejskiej zatwierdzi dyrektywę w sprawie ograniczenia wpływu niektórych produktów z tworzyw sztucznych na środowisko. Zdaniem ekspertów Deloitte zawarte w tym dokumencie ambitne cele ograniczające stosowanie plastiku nie będą możliwe bez wprowadzenia systemu kaucyjnego. Z 5 mln 565 tys. ton opakowań wprowadzonych na rynek w Polsce w 2017 roku, około 2,5 mln ton (45 proc.) trafiło do gospodarstw domowych.
Rok 2020 był trudny nie tylko dla przemysłu, pandemia COVID-19 wpłynęła na praktycznie każdy obszar życia.
Jednym z ważniejszych obszarów działań Bydgoskiego Klastra Przemysłowego jest aktywność międzynarodowa. Są to szeroko zakrojone działania, które obejmują uczestnictwo w projektach o zasięgu europejskim i ogólnoświatowym.
Zarząd „PDH Polska” S.A. - spółki celowej należącej do Grupy Azoty – 5 października podjął decyzję o rozszerzeniu zadania inwestycyjnego o instalację polipropylenową. Kompleks produkcyjny będzie się składał z instalacji do produkcji propylenu i polipropylenu.
Realizacja celów Europejskiego Zielonego Ładu nie będzie możliwa bez sektora chemicznego, który będzie odgrywał jedną z kluczowych ról.
Polska Chemia podejmuje wiele działań, aby być jeszcze bardziej zieloną.
Zakaz wprowadzania na rynek wielu rodzajów opakowań, obowiązek korzystania z surowców z recyklingu przy ich produkcji, ograniczenie jednorazowych kubków w gastronomii - m.in. z takimi zmianami liczyć się muszą przedsiębiorcy. Rozpoczyna się opiniowanie zmian unijnej dyrektywy opakowaniowej
Problem odpadów to temat od dawna podejmowany w Unii Europejskiej. O tym jak skomplikowane jest to wyzwanie mówi Sekretarz Generalny FEAD Europejskiego Stowarzyszenia Zarządzania Odpadami Paolo Campanella, który we wrześniu będzie gościem specjalnym tegorocznej XIV Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku.
19 czerwca w Centrum Prasowym PAP odbyła się premiera najnowszego raportu Polskiego Paktu Plastikowego pt. "RECYKLATY. Jak zwiększyć dostępność recyklatów z tworzyw sztucznych wysokiej jakości w Polsce? Rola i zadania dla interesariuszy.” Raport podkreśla potrzebę redukcji wykorzystania surowców pierwotnych w sektorze opakowań, promując stosowanie recyklatów jako kluczowego rozwiązania w tym obszarze. Zwiększenie udziału surowców wtórnych w opakowaniach do 25% do końca 2025 roku to jeden z głównych celów Polskiego Paktu Plastikowego.