Staubli-Łódź Sp. z o.o.

Wynik wyszukiwania

 
Elastyczne czy pneumatyczne? - czyli jak dobrać opony do wózków widłowych zdjęcie

Elastyczne czy pneumatyczne? - czyli jak dobrać opony do wózków widłowych

Na rynku opon do wózków widłowych królują naprzemiennie dwa ich rodzaje - opony elastyczne oraz opony pneumatyczne. Czym się różnią? Jak są zbudowane i do jakich pojazdów pasują? Na te pytania odpowiemy w poniższym artykule!

Czytaj więcej

 
Opony używane, bieżnikowane zdjęcie

Opony używane, bieżnikowane

W Polsce obowiązek stosowania zimowego ogumienia nie jest uregulowany  przepisami prawa, natomiast sezonowa wymiana opon zależna jest głównie od świadomości kierowcy. Na rynku obecnie mamy szeroki wybór opon, zatem pojawia się pytanie o to, czy komplet nowego, zimowego ogumienia  jest naprawdę koniecznością, kiedy do wyboru mamy opony całoroczne, bieżnikowane i używane?

Czytaj więcej

 
Zalety kupowania opon przez Internet zdjęcie

Zalety kupowania opon przez Internet

Rynek sprzedaży ogumienia w Polsce ciągle rośnie. Według szacunków, w poprzednim roku w naszym  kraju sprzedano około 10 mln opon. Główny kanał dystrybucji to wyspecjalizowane serwisy, ale już od kilku lat coraz bardziej poważną konkurencją dla nich stały się e-sklepy.

Czytaj więcej

 
Personalizacja samochodu obowiązującym trendem zdjęcie

Personalizacja samochodu obowiązującym trendem

W samochodzie spędzamy dużo czasu, dlatego chcemy, by odzwierciedlał on nasze gusty i upodobania.

Czytaj więcej

 
Czym jest recykling i jakie są jego rodzaje zdjęcie

Czym jest recykling i jakie są jego rodzaje

Recykling odpadów to innymi słowy sposób nadanie im drugiego życia, dlatego jego znaczenie jest wprost nieograniczone.

Czytaj więcej

 

LANXESS zaprezentuje nowe rozwiązania dla przemysłu oponiarskiego na targach Tire Technology Expo 2017

Jednostka Rhein Chemie Additives (ADD) koncernu LANXESS przedstawi różnorodne rozwiązania dla producentów opon na targach Tire Technology Expo, które odbędą się w dniach 14–16 lutego 2017 roku w Hanowerze (stoisko ADD: C224, hala 2).

Czytaj więcej

 

LANXESS: największa na świecie instalacja produkcji kauczuku Nd-PBR powstanie w Singapurze

11 września 2012 r. firma LANXESS rozpocznie budowę największej na świecie instalacji produkcji kauczuku polibutadienowego na katalizatorze neodymowym (Nd-PBR), która zlokalizowana będzie w Singapurze.

Czytaj więcej

 
Tworzywa sztuczne w codziennych zastosowaniach zdjęcie

Tworzywa sztuczne w codziennych zastosowaniach

We współczesnym świecie wachlarz zastosowań tworzyw sztucznych jest niewiarygodnie szeroki. Branża ta z każdym rokiem rozrasta się i wciąż będzie zwiększać spektrum materiałów dzięki rozwojowi nowych mieszanek oraz sposób produkcji. 

Czytaj więcej

 
Zapraszamy na „Motoryzacyjną jesień” zdjęcie

Zapraszamy na „Motoryzacyjną jesień”

Prawdziwa „Motoryzacyjną jesień” szykuje się w Targach Kielce. W 2016 roku II Międzynarodowe Targi Części i Akcesoriów Samochodowych APAE i II Międzynarodowe Targi Opon i Gumy RTE   

Czytaj więcej

 
Sukces „Motoryzacyjnej jesieni” w Targach Kielce zdjęcie

Sukces „Motoryzacyjnej jesieni” w Targach Kielce

Blisko 5 500 branżowych specjalistów zwiedziło „Motoryzacyjną jesień”, która odbywała się w Targach Kielce od 11 do 13 października. Wraz z II Międzynarodowymi Targami Części i Akcesoriów Samochodowych APAE i II Międzynarodowymi Targami Opon i Gumy RTE 

Czytaj więcej

 
Najnowocześniejsza guma do produkcji opon pomaga oszczędzać paliwo zdjęcie

Najnowocześniejsza guma do produkcji opon pomaga oszczędzać paliwo

W czasach, gdy zasoby naturalne są towarem deficytowym, wydajność energii napędowej silników na drogach odgrywa coraz ważniejszą rolę. Opony, które stanowią element łączący silnik i asfalt z oczywistych względów odgrywają tutaj kluczową rolę. Na autostradach opony przyczyniają się obecnie do jednej piątej zużycia paliwa, zaś w ruchu miejskim liczba ta może sięgać nawet 30 %.

Czytaj więcej

 

Grupa Recykl w I kwartale poprawiła wyniki finansowe i marże

Grupa Recykl, największy w Polsce producent granulatów gumowych, wypracował w I kwartale 2016 roku bardzo dobre rezultaty finansowe.

Czytaj więcej

 

Targi APAE i RTE od 10 do 12 września w Targach Kielce

Od wejścia Polski do Unii niemal podwoiliśmy zasoby naszych garaży. Niestety statystyki są nieubłagane. Polacy zdecydowanie wybierają auta używane, w latach 2004 – 2013 sprowadziliśmy do kraju niemal 8 mln samochodów „ z drugiej ręki”. Ponad połowa tych pojazdów ma 4-8 lat.

Czytaj więcej

 
Uszczelki z gumy EPDM zdjęcie

Uszczelki z gumy EPDM

EPDM jest to  guma etylenowo-propylenowo-dienowa, charakteryzująca się zdolnością do odwracalnej deformacji pod wpływem działania sił mechanicznych, z zachowaniem ciągłości jej struktury.

Czytaj więcej

 
Lanxess zwiększa możliwości produkcyjne wysokiej jakości kauczuków zdjęcie

Lanxess zwiększa możliwości produkcyjne wysokiej jakości kauczuków

Firma LANXESS ma zamiar zwiększyć swoje zdolności w zakresie produkcji wysokogatunkowych kauczuków w Stanach Zjednoczonych

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 25