Staubli-Łódź Sp. z o.o.

Wynik wyszukiwania

 
Jak przedsiębiorcy radzą sobie z długimi terminami płatności? zdjęcie

Jak przedsiębiorcy radzą sobie z długimi terminami płatności?

W czasach bardzo dużej konkurencji na rynku tworzyw sztucznych i opakowań polscy przedsiębiorcy coraz częściej przyznają, że istotną przeszkodą w prowadzeniu działalności są problemy z płatnościami.

Czytaj więcej

 
Szybkie i sprawne cięcie blachy zdjęcie

Szybkie i sprawne cięcie blachy

Fachowcy potrafią docenić lekkie, wydajne i poręczne elektronarzędzia.

Czytaj więcej

 
Jak zabezpieczyć drzwi lub klapę?  Case study firmy SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne zdjęcie

Jak zabezpieczyć drzwi lub klapę? Case study firmy SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne

Jednym z zagadnień przy budowie pojazdów ratowniczych jest zabezpieczenie klap, pod którymi kryje się specjalistyczny sprzęt ratownictwa. W pojeździe wyprodukowanym przez firmę SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalistyczne Sp. z o.o. znajduje się aż 15 tego typu schowków, a każdy z nich musi być zamknięty w sposób bezpieczny i pewny, bez możliwości przypadkowego otwarcia. Z tego względu w jego klapach zostały zastosowane zamki kasetowe z rękojeścią domykającą serii CSMH, które zostały dodatkowo wyposażone w mikroprzełącznik sygnalizacji zamknięcia.

Czytaj więcej

 
Jak zabezpieczyć techniki produkcyjne oraz ich rezultaty przed kopiowaniem? zdjęcie

Jak zabezpieczyć techniki produkcyjne oraz ich rezultaty przed kopiowaniem?

Celem niniejszego artykułu jest omówienie wybranych sposobów prawnego zabezpieczenia przedsiębiorcy przed kopiowaniem stosowanych przez niego specyficznych technik, metod i procesów produkcyjnych, a także ich rezultatów (np. produktów, modeli 3D) na przykładzie technik przyśpieszających wytwarzanie produktów.

Czytaj więcej

 
Marki własne rosną w siłę! Jak na te zmiany zareagują przedsiębiorcy? zdjęcie

Marki własne rosną w siłę! Jak na te zmiany zareagują przedsiębiorcy?

Udział marek własnych w polskim rynku FMCG wynosi niespełna 34%, natomiast w skali Europy jest to już 42%.  Potencjał wzrostu jest więc spory,  specjaliści podkreślają zaś, że obecnie ma miejsce rozwój produktów Marek Własnych.

Czytaj więcej

 
Kleje Permabond z certyfikatem WRAS zdjęcie

Kleje Permabond z certyfikatem WRAS

Certyfikat WRAS (Water Regulations Advisory Scheme) to zasady wprowadzone w roku 1999, regulujące wymogi prawne dotyczące projektowania, wytwarzania oraz eksploatacji i konserwacji instalacji oraz urządzeń służących do transportu wody pitnej z publicznej sieci wodociągowej w Wielkiej Brytanii.

Czytaj więcej

 
RAPORT: Przedsiębiorcy stawiają na odpowiedzialne gospodarowanie odpadami zdjęcie

RAPORT: Przedsiębiorcy stawiają na odpowiedzialne gospodarowanie odpadami

Ponad 75 proc. firm jest skłonnych dostosować swoje produkty lub usługi, aby zwiększyć poziom recyklingu – wynika z badania zrealizowanego przez PBS na zlecenie Stena Recycling.

Czytaj więcej

 
Wkręty dociskowe z zabezpieczeniem przed zgubieniem zdjęcie

Wkręty dociskowe z zabezpieczeniem przed zgubieniem

Elesa+Ganter – światowy lider w produkcji standardowych elementów maszyn - wprowadziła do oferty wkrętów dociskowych nowy model GN 653.2, który ułatwia montaż i demontaż mocowanych elementów. Jednocześnie konstrukcja nowego produktu zabezpiecza go przed zgubieniem, ponieważ przy demontażu łączonych części nie ma konieczności całkowitego wykręcenia wkrętu. 

Czytaj więcej

 
Nowe rozporządzenie Ministra Środowiska przyczyni się do ograniczenia nieprawidłowości w prowadzeniu transportu odpadów zdjęcie

Nowe rozporządzenie Ministra Środowiska przyczyni się do ograniczenia nieprawidłowości w prowadzeniu transportu odpadów

Nowe zasady transportowania odpadów porządkują dotychczasowe regulacje dotyczące ich przewozu i uzupełniają luki prawne. Według Stena Recycling wprowadzone przez Ministerstwo Środowiska zmiany zwiększą transparentność i poprawią bezpieczeństwo transportu odpadów.

Czytaj więcej

 
Możliwość szybkiego otworzenia z jednoczesnym zapewnieniem szczelnego zamknięcia: Nowe e-tuby odporne na wióry od firmy igus zdjęcie

Możliwość szybkiego otworzenia z jednoczesnym zapewnieniem szczelnego zamknięcia: Nowe e-tuby odporne na wióry od firmy igus

Na targach EMO w 2017, igus zaprezentuje serię tub energetycznych R2.1, które dostępne są od ręki w nowych rozmiarach oraz z większą ilością akcesoriów. 

Czytaj więcej

 
Jedyna w Polsce wydarzenie online dla  branży narzędziowo-przetwórczej zdjęcie

Jedyna w Polsce wydarzenie online dla branży narzędziowo-przetwórczej

Tworzywa sztuczne bardzo często niesłusznie postrzegane są jako materiał nieekologiczny. Tymczasem na rynku dostępnych jest wiele innowacyjnych rozwiązań i produktów, które przyczyniają się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych, oszczędności energii, a tym samym ochrony klimatu.

Czytaj więcej

 
AWARIE PRZEMYSŁOWE - nowe regulacje prawne i problemy praktyczne zdjęcie

AWARIE PRZEMYSŁOWE - nowe regulacje prawne i problemy praktyczne

Ciągły postęp technologiczny sprawia, że awarie przemysłowe stają się coraz bardziej groźne dla otoczenia. Na skutki takich zdarzeń narażona jest zarówno ludność mieszkająca w okolicy dużych zakładów przemysłowych jak i środowisko naturalne.

Czytaj więcej

 
Podkład epoksydowy 2:1 w ofercie marki POLFILL zdjęcie

Podkład epoksydowy 2:1 w ofercie marki POLFILL

Marka POLFILL, która oferuje produkty do renowacji i zabezpieczenia karoserii przed uszkodzeniami, wprowadza na rynek antykorozyjny podkład epoksydowy 2:1.

Czytaj więcej

 
#RATUJBIZNES – Startuje Akcja Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców na rzecz Wsparcia Przedsiębiorców w Czasach Epidemii zdjęcie

#RATUJBIZNES – Startuje Akcja Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców na rzecz Wsparcia Przedsiębiorców w Czasach Epidemii

Aby pomóc przedsiębiorcom w tym ciężkim okresie potrzebne są szybkie i realne działania. Z tego względu Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców rozpoczyna akcję #RatujBiznes.

Czytaj więcej

 
Nowy oznacznik wózków paletowych zwiększa poziom bezpieczeństwa sprzętu zdjęcie

Nowy oznacznik wózków paletowych zwiększa poziom bezpieczeństwa sprzętu

Dzięki nowym oznacznikom ręcznych i elektrycznych wózków paletowych firmy Brady Corporation przedsiębiorcy mogą osiągnąć wyższy poziom zgodności z przepisami dzięki usprawnieniu kontroli wózków paletowych i udostępnianiu jej wyników bezpośrednio na pojazdach, dzięki czemu rośnie poziom bezpieczeństwa użytkowania tych urządzeń.  

Czytaj więcej

 

Wszystkich: 268