Staubli-Łódź Sp. z o.o.
PoliwęglanPoliwęglan

Artykuł Dodaj artykuł

Clyrell RC514L

Łatwe do przetwarzania, sztywne tworzywo używane do produkcji wysoko przezroczystych płyt, folii blister i opakowań termoformowanych.

Łatwe do przetwarzania, sztywne tworzywo używane do produkcji wysoko przezroczystych płyt, folii blister i opakowań termoformowanych.

basell.bmpClyrell RC514L odpowiada na potrzeby klientów produkujących płyty wytłaczane i termoformowane, którzy wymagają wysokiej przezroczystości w połączeniu ze sztywnoscią, tak jak dla termoformowanych tacek na żywność i produkty gotowe, kubków
lub folii blister.

Dodatkowo Clyrell RC514L został zaprojektowany w sposób gwarantujący szersze parametry przetwarzania niż standardowe polipropyleny, dzięki czemu może zastepować niektóre sztywne aplikacje PCW i PET, oferując niższe koszty i oszczedność masy.

Clyrell RC514L optymalnie łączy ze sobą wysoką przezroczystość, wysoka sztywność oraz stabilne własciwości termiczne w wysoko przezroczystych kubeczkach i kontenerach do produktów spożywczych. Taka korzystna kombinacja przezroczystości, twardości wraz z własciwościami przetwórczymi czyni Clyrell RC514L doskonałym następca tradycyjnych materiałów takich jak PS, PET i PCW.

Podczas testu przemysłowego przy użyciu wyposażenia FFS, Clyrell RC514L porównano z PET produkując typową płaską tackę do pakowania plastrów mięsa, sera i gotowych produktów. Analiza wykazała, że możliwosc przetwarzania, przezroczystość i połysk sa porównywalne, co oznacza, że tworzywo Clyrell RC514L jest potencjalnym, uzupełniającym rozwiązaniem dla tego typu zastosowań.
 

Tworzywo Clyrell RC514L wybierają klienci, dla których ważna jest przezroczystość w połączeniu ze sztywnoscią opakowania.

basell33.bmp
 

Clyrell RC514L zwiększa możliwości handlowe:


• Redukcja kosztów i masy przy zastąpieniu PET
• Potencjalne rozwiązanie uzupełniające dla PET o wysokiej przetwarzalności
• Doskonała równowaga pomiedzy wysoką sztywnoscią a przezroczystością
• Można używać do produktów podgrzewanych w mikrofalówkach, napełnianych na goraco i pasteryzowanych
• Dopuszczone do kontaktu z żywnoscią

Typowe zastosowanie:


• Przezroczyste tacki
• Opakowania owoców i warzyw
• Opakowania z folii blister
• Kubeczki

 


 


Źródło:www.basellorlen.pl

Podobne artykuły