Staubli-Łódź Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

„Lista 500” docenia osiągnięcia Grupy Azoty

23 kwietnia dziennik „Rzeczpospolita” po raz 16. opublikował „Listę 500 niewiększych firm”, wśród których znalazła się Grupa Azoty. Twórcy raportu podali analizie rok 2013 w poszczególnych branżach oraz przyznali coroczne nagrody i wyróżnienia. Jedno z nich otrzymała właśnie Grupa Azoty.  

Grupa Azoty logo23 kwietnia dziennik „Rzeczpospolita” po raz 16. opublikował „Listę 500 niewiększych firm”, wśród których znalazła się Grupa Azoty. Twórcy raportu podali analizie rok 2013 w poszczególnych branżach oraz przyznali coroczne nagrody i wyróżnienia. Jedno z nich otrzymała właśnie Grupa Azoty.

„Lista 500” docenia osiągnięcia Grupy AzotyPublikacja „Listy 500” przez „Rzeczpospolitą” jest wydarzeniem, na które polski rynek czeka z niecierpliwością. Raport ten jest bowiem nieocenionym źródłem wiedzy nt. kondycji polskich podmiotów gospodarczych. Redagowany przez opiniotwórcze środowisko ranking w prosty i merytoryczny sposób ukazuje zmiany, jakie zachodzą w ciągu roku na arenie krajowej gospodarki: fuzje, przejęcia, wysokość wygenerowanego przychodu, zmiany w wycenie poszczególnych podmiotów, etc.

Ostatni rok nie należał do najłatwiejszych dla polskiej chemii. Niemniej jednak, analizując wyniki finansowe całej grupy kapitałowej oraz dokonując oceny strategicznych wydarzeń w Grupie Azoty w 2013 r., można śmiało stwierdzić, że ubiegły rok był dla niej czasem niezwykle wartościowym; czasem, w którym poczynione zostały inwestycje nie pozostające bez wpływu na rozwój polskiej chemii. Śmiałość w podejmowaniu decyzji oraz konsekwencja w ich realizacji (m.in. konsolidacja Grupy Azoty S.A. z Zakładami Azotowymi Puławy S.A., przejęcie kontroli nad złożami fosforytów w Senegalu, przejęcie grzybowskiego „Siarkopolu”, planowane inwestycje w zakresie tworzyw i nawozów) zostały docenione przez Kapitułę rankingu, która przyznała Grupie Azoty wyróżnienie w kategorii „Inwestycje”.

Grupa Azoty pojawia się w „Liście 500 największych firm” w jeszcze jednym kontekście. Integracja tarnowskiej spółki (Grupy Azoty S.A.) z puławskimi Zakładami Azotowymi (obecnie Grupa Azoty Puławy) zostało uznane za największą fuzję w roku 2013. Wzbogacona o spółkę z Puław grupa kapitałowa tworzona przez Grupa Azoty S.A. jest obecnie drugim co do wielkości europejskim koncernem chemicznym. Aktualnie Grupa rozpoczęła realizację inwestycji, umożliwiających jej utrzymanie dotychczasowej pozycji lidera na rynku poliamidów i nawozów.

Ostatecznie Grupa Azoty, jako grupa kapitałowa ulokowała się na 21. miejscu w rankingu (awans z miejsca 30.), Grupa Azoty Puławy na 83. miejscu, a Grupa Azoty Police na miejscu 137.

Artykuł został dodany przez firmę

Grupa Azoty S.A.

Jesteśmy jedną z największych polskich firm chemicznych, przedsiębiorstwem sektora Wielkiej Syntezy Chemicznej. Łączymy ponad 80-letnią tradycję z nowoczesnością. Jesteśmy producentem poszukiwanych na rynku tworzyw konstrukcyjnych

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły