Staubli-Łódź Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Grupa Azoty z prestiżowym certyfikatem Product Stewardship

Podczas spotkania przedstawicieli stowarzyszenia Fertilizers Europe w Warszawie w dniu 18 czerwca Grupa Azoty otrzymała certyfikat Standardu Product Stewardship.  

Podczas spotkania przedstawicieli stowarzyszenia Fertilizers Europe w Warszawie w dniu 18 czerwca Grupa Azoty otrzymała certyfikat Standardu Product Stewardship.

Spotkanie przedstawicieli stowarzyszenia Fertilizers Europe w Warszawie Grupa AzotyPrzyznanie tego prestiżowego certyfikatu poprzedzone było pomyślnym przejściem rygorystycznego audytu przeprowadzonego w spółkach Grupy Azoty przez niezależną organizację DNV (Det Norske Veritas). Gościem specjalnym uroczystego spotkania branży chemicznej był Minister Skarbu Państwa Pan Włodzimierz Karpiński.

„Polskie firmy chemiczne są ważną częścią europejskiego rynku nawozowego. Sprzedają na nim zdecydowaną większość swoich produktów. Grupa Azoty jest drugim największym producentem nawozów w Europie. To firma, która odzwierciedla to, co stało się z polską gospodarką. Przeszła ogromną transformację, unowocześniła się i z powodzeniem konkuruje z innymi” - powiedział w swoim przemówieniu Włodzimierz Karpiński, Minister Skarbu Państwa.

„Otrzymany dziś certyfikat potwierdza, że produkcja nawozów mineralnych w Grupie Azoty odbywa się w sposób całkowicie bezpieczny dla zdrowia człowieka i środowiska naturalnego. To certyfikat poświadczający spełnianie przez nas najwyższych światowych standardów. Niewiele firm decyduje się na ten rygorystyczny i wieloaspektowy audyt" – powiedział podczas odbioru certyfikatu Paweł Jarczewski, Prezes Zarządu Grupy Azoty.
-"Ważne aby działalność Grupy Azoty postrzegać nie tylko przez pryzmat potężnych zdolności produkcyjnych ale również jako firmę o skutecznych działaniach marketingowych. Nie tylko plasujemy nasze towary na rynku ale swoimi działaniami wręcz kreujemy ten rynek” – uzupełnił prezes Jarczewski.

Audyt realizowany był w dniach 23 – 30 kwietnia 2014 roku i objęte zostały nim Grupa Azoty S.A., Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. i Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Puławy S.A. Czwarta ze spółek tworzących trzon grupy kapitałowej – Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn-Koźle S.A. – oczekuje jeszcze na wynik przeprowadzanego audytu. Audytor w czasie prowadzenia badań szczególnie docenił zaangażowanie pracowników Grupy Azoty w spełnienie wymaganych przez Program rygorystycznych norm.

„Poddaliśmy się audytowi przeprowadzanemu przez specjalistów DNV, ponieważ jesteśmy pewni świadczonych przez nas usług oraz wysokiej jakości naszych produktów” – mówi Marek Kapłucha, Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty, pełniący również funkcję Wiceprezydenta Fertilizers Europe.

Certyfikat przyznawany jest przez DNV (Det Norske Veritas), niezależną organizację, która w bieżącym roku odpowiada za przeprowadzenie audytów oraz wydanie certyfikatów Product Stewardship.  Koordynacją programu zajmuje się Fertilizers Europe, organizacja zrzeszająca największe europejskie przedsiębiorstwa produkujące nawozy.

Program „Produkt Stewardship” znany jest w Polsce jako „Opieka nad Produktem” i obejmuje cały cykl „życia” nawozów sztucznych, od fazy projektowania wyrobu, poprzez jego produkcję, dystrybucję, wysianie na polu rolnika, aż po weryfikację tego, czy oferowany produkt spełnia deklarowane przez producenta właściwości. Certyfikat zobowiązuje producentów nawozów do przetwarzania i transportu surowców w sposób bezpieczny dla zdrowia, człowieka i środowiska naturalnego. 

Artykuł został dodany przez firmę

Grupa Azoty S.A.

Jesteśmy jedną z największych polskich firm chemicznych, przedsiębiorstwem sektora Wielkiej Syntezy Chemicznej. Łączymy ponad 80-letnią tradycję z nowoczesnością. Jesteśmy producentem poszukiwanych na rynku tworzyw konstrukcyjnych

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły