Staubli-Łódź Sp. z o.o.
Grupa Azoty S.A.

Artykuł Dodaj artykuł

Dynamiczne aplikacje ruchome w wycinarkach laserowych

Cięcie laserowe należy do nowoczesnych metod obróbki materiałów. Jest bardzo istotną i ekonomiczną techniką w procesie produkcyjnym w przemyśle. Przewagą cięcia laserowego w porównaniu do innych metod obróbki jest precyzja, szybkość oraz oszczędność.

Wycinarka laserowa igusCięcie laserowe należy do nowoczesnych metod obróbki materiałów. Jest bardzo istotną i ekonomiczną techniką w procesie produkcyjnym w przemyśle. Przewagą cięcia laserowego w porównaniu do innych metod obróbki jest precyzja, szybkość oraz oszczędność. Cięcie laserowe umożliwia uzyskanie elementów gotowych do dalszej przeróbki bez konieczności wykańczania po procesie wycinania, co pozwala na uproszczenie produkcji i zmniejszenie ilości odpadów.

Wycinarka laserowa igusObecnie polscy producenci urządzeń laserowych stosują w swoich maszynach największe prędkości cięcia, o wysokiej jakości i niezawodnych, procesach. Jedną z firm produkującą wycinarki laserowe jest Power – Tech producent systemów wycinania laserowego Eagle. Wycinarki laserowe Eagle serii iNspire należą do najdynamiczniejszych urządzeń. Wszystkie ich osie napędzane są silnikami linowymi gwarantującymi niezwykle wysokie przyspieszenia, najwyższe prędkości i dokładność pozycjonowania na poziomie tysięcznej części milimetra. Takie parametry pozwalają na wielokrotne zwiększenie wydajności maszyny. Pociąga to za sobą większe obciążenie elementów ruchowych takie jak e – prowadniki i przewody. Ich wzajemne dobranie gwarantuje długoletnią pracę przy zużyciu niepowodującym zwiększenia hałasu czy pogorszenia estetyki. Dodatkowo w tej aplikacji zastosowano Triflex TRC.60.087 do osłonięcia przewodów panelu operatorskiego, kóry jest estetycznym rozwiązaniem dla aplikacji ruchomej w 3 osiach.

Wycinarka laserowa igusWiele elementów ruchomych maszyny oparto na łożyskach GFM, co pozwoliło na cichą i bezobsługową pracę nawet w warunkach wysokiego zapylenia, często spotykanego w halach produkcyjnych przemysłu metalowego. Wycinarki laserowe Power – Tech, producenta systemów wycinania laserowego Eagle, charakteryzują się wysoką dynamiką pracy, przy zachowaniu wieloletniej trwałości i cichobieżności. Wszystkie przewody elektryczne w miejscach ruchomych prowadzone są w prowadnikach E6.62 i E6.40, które zostały dobrane wraz ze specjalistami z firmy igus, a załoga projektująca oraz układająca przewody została szczegółowo przeszkolona. Szkolenie przeprowadzone przez pracowników firmy igus potwierdzone zostało certyfikatami i pisemną gwarancją na przewody chainflex. Ma to na celu zagwarantowanie klientom produktu o najkorzystniejszych cechach – twierdzi Piotr Piaskowy Szef R&D firmy Power - Tech.

Wycinarka laserowa igusW wycinarkach laserowych zastosowano e - prowadniki serii E6, które wyróżniają się nadzwyczaj cichą pracą, niskimi drganiami, dlatego są odpowiednie do bardzo dużych przyspieszeń. To rozwiązanie ponadprzeciętnie cichej pracy zostało certyfikowane przez TÜV. Istotną ich cechą jest łatwa i szybka instalacja. W powyższej aplikacji oprócz e – prowadników wykorzystano również sterownicze przewody serii CF130 i ekranowane przewody serii CF140, przewody do transmisji danych serii CF240, serwoprzewody serii CF210 i przewody układu pomiarowego serii CF211. W celu prowadzenia drzwi przesuwnych wykorzystano modułowe prowadnice liniowe drylin W oraz igubal ESTM w siedzisku operatora. Aplikacje łożyskowe zapewniają bezobsługową pracę urządzenia bez smarowania i są łatwe w montażu.

Aplikacja e - prowadnikowo - kablowa wraz z modułowymi prowadnicami liniowymi i bezsmarowymi łożyskami ślizgowymi zapewnia bezobsługową pracę wycinarki laserowej nawet w warunkach dużego zapylenia.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły