Staubli-Łódź Sp. z o.o.
Knauf Industries Polska Sp. z o.o.	Knauf Industries Polska Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Nowoczesne łożyska w urządzeniach pakujących

Produkcja maszyn pakujących jest jedną z wiodących branż, w której stosowane są nowoczesne technologie, ponieważ maszyny pełnią istotną rolę w procesie produkcji.

 
Nowoczesne łożyska w urządzeniach pakujących igus
 

Produkcja maszyn pakujących jest jedną z wiodących branż, w której stosowane są nowoczesne technologie, ponieważ maszyny pełnią istotną rolę w procesie produkcji. Ich zastosowanie z roku na rok zwiększa się, zaczynając od automatycznego pakowania produktów kosmetycznych, farmaceutycznych, przemysłowych, aż po układanie produktów spożywczych w specjalnie przygotowanych opakowaniach.

Nowoczesne łożyska w urządzeniach pakujących igusJednym z producentów maszyn pakujących jest firma RADPAK, który specjalizuje się w produkcji różnych urządzeń, począwszy od wag liniowych, kombinacyjnych, dozowników objętościowych, pionowych maszyn pakujących, kartoniarek oraz urządzeń do kartonowania zbiorczego, aż po kompletne linie pakujące.

RAPAK od wielu lat współpracuje z firmą igus, która dostarcza nowoczesne łożyska polimerowe do maszyn pakujących zarówno ślizgowe, prowadnice liniowe jak i łożyska przegubowe.

Nowoczesne łożyska w urządzeniach pakujących igusJednym z najnowszych urządzeń jest Case Packer RKZ, umożliwiający odliczanie żądanej ilości opakowań jednostkowych i w określonej konfiguracji zapakowanie ich do wstępnie uformowanego opakowania zbiorczego oraz zaklejenie i zamknięcie. Zaawansowana technologia wykorzystana w urządzeniu pakującym Case Packer RKZ umożliwia pakowanie produktów w trzy różne typy kartonów zbiorczych: podstawa tray; zawijany typu wrapped around i podstawa z górną pokrywą tray&hood. Zastosowane różnego rodzaju łożyska polimerowe firmy igus można znaleźć w wielu węzłach konstrukcyjnych maszyny np. w magazynie kartonów czy w mechanizmach regulacyjnych poszczególnych przesuwów.

W pionowej maszynie RM-32ACD typu Doypack firmy RADPAK www.radpak.pl zastosowano łożyska wahliwe przy mechanizmie napędowym, które gwarantują bezobsługową pracę. Zastosowane produkty firmy igus stanowią bardzo trwałe rozwiązanie. Dodatkowym atutem w/w produktów jest ich cicha praca oraz niskie współczynniki tarcia w pracy na sucho - twierdzi Dyrektor Techniczny firmy RADPAK Marcin Ligowski.

aplikacje łożyskowe igubal firmy igus aplikacje łożyskowe igubal firmy igus

Zastosowane aplikacje łożyskowe igubal firmy igus są bardzo lekkie, dlatego w znaczny sposób obniżają masę aplikacji, wymagają mało miejsca montażowego, dzięki swoim wymiarom. Wysokowydajne, polimerowe łożyska ślizgowe firmy igus są idealnym rozwiązaniem dla producentów maszyn pakujących, ponieważ nie wymagają smarowania i są odporne na korozję, co zwiększa wydajność i skraca czas obsługi urządzeń, a przy tym są bardzo ekonomiczne. Łożyska polimerowe są odporne na środki chemiczne stosowane przy myciu urządzeń pakujących, szczególnie w branży spożywczej, która musi spełniać normy czystości.

aplikacje łożyskowe igubal firmy igus aplikacje łożyskowe igubal firmy igus aplikacje łożyskowe igubal firmy igus

Mają one doskonałe właściwości tłumiące wibracje, są niewrażliwe na brud, mogą pracować w cieczach, a nawet w agresywnych chemikaliach. Właściwości łożysk polimerowych idealnie sprawdzają się zarówno w aplikacjach pracujących na sucho jak i w środowisku wilgotnym.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły