Staubli-Łódź Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Styropian - praktycznie i pewnie

Produkty delikatne i wrażliwe wymagają specjalistycznego opakowania, szczególnie w warunkach do transportu. Im wyższe potrzeby w tym zakresie, tym bardziej niestandardowych rozwiązań wymagają.

Produkty delikatne i wrażliwe wymagają specjalistycznego opakowania, szczególnie w warunkach do transportu. Im wyższe potrzeby w tym zakresie, tym bardziej niestandardowych rozwiązań wymagają.

Styropian - praktycznie i pewnie

Solidne opakowanie jest w stanie zabezpieczyć produkt nie tylko przed przypadkowym uderzeniem lub wibracjami, ale także przed wahaniami temperatury w trakcie transportu. Istotne jest również odpowiednie zabezpieczenie artykułów także podczas ich przechowywania. Pojemnik idealny można zrobić wedle kształtu i formy na zamówienie klienta, co jest najlepszą gwarancją, że produkt będzie odpowiadał zindywidualizowanym potrzebom. Tego typu pojemniki można znaleźć tutaj: https://www.hirsch-porozell.pl/produkty/opakowania/.

Różnorodność wśród opakowań

Dobre opakowanie powinno być solidne i uniwersalne zarazem. Niezwykle przydatnym materiałem jest tutaj EPS – popularny styropian. Produktu z niego wykonane znajdują szerokie zastosowanie m.in. w pakowaniu, izolacji, ale także do wielu innych niestandardowych rozwiązań.

Ochronę przed uderzeniami, ale i przed wahaniami temperatury i ciśnienia zapewniają elementy EPS. Tace z EPS, EPP i EPE z powłoką antystatyczną sprawdzają się do wszechstronnych zastosowań, m.in. potrafią ochronić wrażliwe elementy elektroniczne przed uszkodzeniami wywoływanymi ładunkami elektrostatycznymi.

Produkty farmaceutyczne, biotechnologiczne lub próbki medyczne i łatwo psujące się artykuły spożywcze przechowywane są w specjalistycznych pojemnikach termicznych. Opakowania styropianowe stanowią gwarancję względnie stałej temperatury i bezpiecznego transportu. W przypadku transportu żywności niezbędne jest również zachowanie stosownych wymogów higienicznych. Pudełka wykonane w technologii EPS potrafią zapobiegać utracie smaku owoców i warzyw w trakcie transportu. Są bardzo higieniczne i szczelne (nie przenoszą aromatów do zawartości). Sprawdzają się zarówno w chłodniejszych jak i w wyższych temperaturach.

Kolejna zaletą pojemników styropianowych jest ich niska waga. Dzięki temu są także lekki i wygodne podczas przenoszenia, dodatkowo także nie zwiększają kosztów pakowania. Pudełka styropianowe są ergonomiczne – nadają się do układania jedno w drugie. Wypełnione pożywieniem wciąż można optymalnie układać np. w lodówce, wykorzystując dostępną przestrzeń. Jednocześnie zachowują szczelność. Ich hermetyczność sprawia, że pożywienie nie wydostaje się poza pojemnik, a zarazem nie jest narażone na działanie wilgoci. Jeszcze jedną zaletą opakowań styropianowych jest ich cena. Jako jedne z najtańszych na rynku stanowią naprawdę dobą inwestycję dla placówek gastronomicznych, które w swej ofercie mają dania na wynos.

Artykuł sponsorowany