Staubli-Łódź Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Opakowanie styropianowe - co powinieneś wiedzieć

Opakowania styropianowe najczęściej kojarzone są do pakowania dowolnego dania na wynos. Jednakże pojemniki styropianowe mogą być także bardzo przydatne w przemyśle, nie tylko gastronomicznym.

Opakowania styropianowe najczęściej kojarzone są do pakowania dowolnego dania na wynos. Jednakże pojemniki styropianowe mogą być także bardzo przydatne w przemyśle, nie tylko gastronomicznym. Pudełka styropianowe z powodzeniem wykorzystuje wszelki transport, używane są jako pojemniki do transportu sprzętu medycznego czy aparatury elektronicznej. Praktyczne pudełko styropianowe może być przeznaczone do żywności specjalnej np. trzymania zamrożonych ryb w otoczeniu suchego lodu. Wszelkie opakowania i pudełka ze styropianu spełniają wiele zadań w szeroko pojętym przemyśle. Jakie są rodzaje opakowań? Jakie są zalety pudełek? Gdzie można je stosować?

HIRSCH Produkte aus EPS und EPP fur den Schutz von Mensch und Produkt

Wszystko o pudełkach, czyli o rodzajach

Jeśli prowadzisz biznes, na pewno wiesz, że samo przygotowanie produktu to jedna strona medalu, na drugim końcu znajduje się jednak jego właściwy transport do klienta. Są takie produkty, które są wrażliwe i delikatne, więc muszą mieć także solidne, bezpieczne opakowania. Właściwy pojemnik na produkt to połowa sukcesu. Możesz w swoim biznesie korzystać z własnych rozwiązań i sprzedawać produkty w opakowaniach własnych lub skorzystać z rozwiązań, które są dostępne na rynku.

Sam materiał jakim jest styropian daje wiele możliwości jego formowania. Między innymi dlatego, możemy z niego produkować zarówno opakowania, które mogą mieć kontakt z żywnością, jak również opakowania do specjalnych zastosowań.

Zazwyczaj oferowane przez dany sklep produkty ze styropianu maja różne pojemności, więc łatwo je dostosujesz do konkretnych potrzeb. Jakie są jednak rodzaje opakowań przemysłowych? W przypadku popularnych pudełek styropianowych, w których na wynos możesz zabrać różnorakie dania, sałatki, a nawet ulubione zestawy swoich warzyw, mogą być jednodzielne, dwudzielne, trójdzielne, okrągłe, do zup itp. A jak jest w przypadku opakowań przemysłowych?

Oferta opakowań obejmuje między innymi opakowania na żywność, opakowania termiczne, opakowania farmaceutyczne, opakowania zwrotne, opakowania na elektronikę, tace transportowe, palety styropianowe czy kształtki styropianowe.

Opakowanie styropianowe - zastosowanie

Opakowania styropianowe znajdują szerokie zastosowanie w ogólnie pojętym przemyśle. Są to produkty, jakie wykorzystuje nie tylko branża gastronomiczna, ale także transport, przemysł, farmaceutyka, branża motoryzacyjna, kosmetyczna, chemiczna.

Pudełka styropianowe są niezwykle przestronne i mogą służyć do magazynowania produktów, do ich przechowywania, przydają się do ich przenoszenia czy doskonale nadaje się w trakcie transportu.

Dzięki opakowaniom ze styropianu możemy także zaprezentować produkty.

Pudełko styropianowe - zalety

Pudełka ze styropianu wykazują szereg zalet, jak na przykład są trwałe, wygodne, lekkie, nie przenoszą zapachu na żywność, jaka w nich jest przechowywania, są higieniczne, lekkie, tanie, odporne na wstrząsy, odporne na działanie czynników zewnętrznych.

Opakowania styropianowe mogą służyć nam naprawdę długi czas i zapewniają dobre właściwości izolacyjne. Są także odporne na bakterie i grzyby.

Na jakiej stronie szukać najlepszych produktów styropianowych? Zdecydowanie warto odwiedzić sklep, który w ofercie ma najlepsze rozwiązania, na stronie https://www.hirsch-porozell.pl/produkty/opakowania/ 

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły