Staubli-Łódź Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

„Zielone Ogrodzenie” w Grupie Azoty już rośnie

Kilka godzin wspólnych starań pracowników Grupy Azoty i efekt na lata.

Kilka godzin wspólnych starań pracowników Grupy Azoty i efekt na lata. Tak w skrócie można podsumować proekologiczną akcję nasadzenia roślin na ogrodzeniu Grupy Azoty, która odbyła się 31 sierpnia. Całe przedsięwzięcie jest kontynuacją zaangażowania spółki w działania zmierzające w kierunku redukcji emisji CO2.

„Zielone Ogrodzenie” w Grupie Azoty już rośnie

Na ogrodzeniu Grupy Azoty S.A. przy ulicy Chemicznej w Tarnowie pracownicy spółki umieścili sadzonki winobluszczu pięciolistkowego. Roślina ta posiada wyjątkowe właściwości wzrostu oraz potencjał do absorbcji nawet 500 kg CO2 na rok. Nasadzony winobluszcz ma przetwarzać pochłonięty dwutlenek węgla w tlen, dodatkowo jego pnącza są w stanie wyłapywać i kumulować metale ciężkie, oczyszczać powietrze z drobnych pyłów i zanieczyszczeń.

„Zielone Ogrodzenie” w Grupie Azoty już rośnie
„Zielone Ogrodzenie” w Grupie Azoty już rośnie

 

W projekt zaangażowali się przedstawiciele Zarządu Grupy Azoty S.A. oraz liczna grupa pracowników tarnowskiej spółki.

Po raz kolejny Grupa Azoty, a konkretnie nasi pracownicy udowadniają jak istotną kwestią jest dla nas troska o środowisko. To powód do dumy i dodatkowa motywacja do organizowania kolejnych akcji w kierunku zazieleniania naszych terenów. Wierzę, że nasze wspólne działania będę mieć pozytywny wpływ na środowisko i otoczenie, w którym funkcjonujemy – powiedział Tomasz Hinc, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

Podczas akcji „Zielone Ogrodzenie” wykorzystano narzędzia firmy Cellfast, która w swojej produkcji używa tworzyw produkowanych w Grupie Azoty.

Artykuł został dodany przez firmę

Grupa Azoty S.A.

Jesteśmy jedną z największych polskich firm chemicznych, przedsiębiorstwem sektora Wielkiej Syntezy Chemicznej. Łączymy ponad 80-letnią tradycję z nowoczesnością. Jesteśmy producentem poszukiwanych na rynku tworzyw konstrukcyjnych

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły