Staubli-Łódź Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Maszyna do suchego lodu – gdzie będzie przydatna

Czyszczenie suchym lodem pozwala na użycie dwutlenku węgla w stałej postaci do poprawy stanu wizualnego i technicznego urządzeń stosowanych w przemyśle.

Czyszczenie suchym lodem pozwala na użycie dwutlenku węgla w stałej postaci do poprawy stanu wizualnego i technicznego urządzeń stosowanych w przemyśle. To metoda, którą wyróżniają duże możliwości. Użytkownicy doceniają ją za możliwość wykorzystania do naprawdę trudnych zabrudzeń oraz szybkość i precyzję działania. Aby realizacja była jednak możliwa, konieczna jest maszyna do suchego lodu - zarówno do jego wytwarzania, jak i późniejszego procesu oczyszczania wybranej powierzchni. Jakie urządzenia mogą sprawdzić się w twojej firmie? Zachęcamy do lektury naszego artykułu.

Czyszczenie suchym lodem

Maszyna do suchego lodu wytwarza śnieg CO2, który przyjmuje postać granulek. Służy również do czyszczenia określonych elementów posiadanych urządzeń. Oferowaną technologię można wykorzystywać do usuwania najtrudniejszych nawet zabrudzeń, które wniknęły w trudno dostępne miejsca. To sprawdzony sposób na sprawne wyczyszczenie elementów z tłuszczu, oleju, smoły czy żywicy. Poradzi sobie również w walce z farbami, woskiem czy lakierem. Czyszczenie suchym lodem jest wykorzystywane coraz chętniej w zakładach produkcji metalowej, odlewniach czy drukarniach. Jednocześnie cieszy się rosnącą popularnością w branżach motoryzacyjnej czy elektrycznej. Jest na tyle bezpieczne, że można wykorzystywać je również w przemyśle spożywczym.

Czyszczenie suchym lodem
Czyszczenie suchym lodem

 

Maszyna do produkcji suchego lodu

Czyszczenie suchym lodem to proces, do którego niezbędne jest jego prawidłowe przygotowanie. Właśnie dlatego niezbędne jest urządzenie, które zamieni ciekły dwutlenek węgla w śnieg CO2 poprzez skompresowanie go do stałej postaci. Warto wiedzieć, że maszyna do suchego lodu może wytwarzać granulki suchego lodu (pellety) o średnicy w zakresie 3-16 mm lub plastry czy bloki.

Jak działa maszyna do suchego lodu? W pierwszej kolejności dochodzi do bardzo szybkiego obniżenia ciśnienia w komorze, w której znajduje się ciekły dwutlenek węgla. Pod wpływem zmiany tego parametru zmniejsza się temperatura i dochodzi do najważniejszej w całym procesie przemiany fazowej. Właśnie w ten sposób dwutlenek węgla zmienia swój stan skupienia z ciekłego w stały. Tak powstaje “śnieg” o określonym typie - kształt nadaje mu znajdująca się w urządzeniu specjalistyczna forma.

Czyszczenie suchym lodem

Co sprawia, że maszyna do suchego lodu ma coraz większą liczbę swoich zwolenników wśród przedsiębiorców? Użytkownicy kupują ją, ponieważ to dla nich stałe źródło świeżego granulatu. Mogą produkować go w ilościach adekwatnych do potrzeb, oszczędzając tym samym zarówno pieniądze, jak i czas pracy. Nie da się ukryć, że czyszczenie suchym lodem jest niezwykle skuteczne, a posiadanie maszyny produkującej niezbędne środki zapewnia przedsiębiorcy bardzo cenione elastyczność i dostępność.

Czyszczenie suchym lodem

Maszyna do suchego lodu - urządzenia do produkcji

Zawsze należy pamiętać, że maszyna do suchego lodu powinna być indywidualnie dopasowywana do potrzeb twojej firmy. Jeśli szukasz najlepszych rozwiązań dla siebie, przyjrzyj się ofercie EMTECH IPH Group. Znajdziesz w niej m.in.:

  • urządzenia HORECO2 Dry Ice Blasting & Service Co., Ltd - to firma oferująca urządzenia do produkcji i użytkowania suchego lodu, która osiągnęła pozycję światowego lidera pod względem wielkości i rozwoju,
  • urządzenia White Lion - to firma, która stale rozwija oferowane przez siebie rozwiązania do czyszczenia suchym lodem.

Czyszczenie suchym lodem

Co sprawiło, że czyszczenie suchym lodem cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród użytkowników? To proces, który pozostaje w pełni bezpieczny dla obrabianych elementów - nie niszczy ich powłoki zewnętrznej. To więc w pełni bezinwazyjna metoda, która umożliwia usuwanie naprawdę skomplikowanych zabrudzeń. Warto podkreślić, że to rozwiązanie ekologiczne, ponieważ w całym procesie nie dochodzi do produkcji szkodliwych substancji. Nie trzeba również mierzyć się z niechcianym zapyleniem przestrzeni roboczej. Użytkownicy są zachwyceni także faktem, że czyszczenie suchym lodem może odbywać się bez demontażu urządzenia - to istotne dla oszczędności czasu i nieprzerwanej pracy przedsiębiorstwa.

Artykuł sponsorowany

Podobne artykuły