Nowoczesne kompleksowe systemy gospodarki odpadami komunalnymi muszą być tworzone w oparciu o selektywną zbiórkę i segregację odpadów. Zobowiązują nas do tego zarówno przepisy unijne jak i przepisy krajowe.
Elemental Holding SA – wiodąca w Polsce grupa kapitałowa działająca w branży recyklingu i obrotu surowcami wtórnymi – weźmie udział w Światowym Kongresie Recyklingu, który odbędzie się w dniach 26-29 maja w Szanghaju.
Syntom SA, spółka wchodząca w skład Elemental Holding SA – wiodącej w Polsce grupy kapitałowej działającej w branży recyklingu i obrotu surowcami wtórnymi – została głównym sponsorem październikowej konferencji Światowego Kongresu Recyklingu w Warszawie organizowanej przez BIR.
Targi przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy Plastpol, największe w tej branży w Europie Środkowej, są żywym pokazem przemysłu. Od 20 do 23 maja hale wystawiennicze Targów Kielce staną się międzynarodową fabryką. 600 firm z 30 krajów pokaże, jak cyfryzacja, automatyzacja i gospodarka cyrkularna zmieniają światową branżę. Maszyny już są przywożone do ośrodka i montowane w linie produkcyjne, by przez cztery dni prezentować możliwości.
Z ponad 50 letnim doświadczeniem ZERMA jest jednym z liderów w produkcji granulatorów wysokiej jakości. Urządzenia ZERMA mają zastosowanie do przetwarzania tworzyw sztucznych.
Zapraszamy na XIV edycję targów EKOTECH, która – podobnie jak w latach ubiegłych – obfitować będzie nie tylko w nowości produktowe i technologiczne, prezentowane przez wystawców, ale także w liczne konferencje i branżowe spotkania.
Działamy zgodnie z prawem, natomiast jesteśmy karani za to, że niektórzy nasi dostawcy okazali się nieuczciwi - podkreśla Marek Suchowolec, przewodniczący Rady Nadzorczej Drop SA.
Skórzane obicia powoli przestają być wyznacznikiem prestiżu, a ich miejsce zajmują tkaniny produkowane z surowców roślinnych lub odnawialnych. Szczególną rolę w projektowaniu wnętrz „ekologicznych” samochodów przyszłości odegrają także innowacyjne tworzywa sztuczne, które są lekkie, wytrzymałe i przydatne do recyklingu.
Jak zwiększyć efektywność w gospodarce odpadami, czyli jak uzyskać więcej z zebranego strumienia odpadów? To myśl przewodnia drugiej edycji konferencji "Dobre praktyki w gospodarce odpadami. Porozmawiajmy o...", która odbędzie się podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLECO w dniach 17-19 października 2023 r. w Poznaniu.
Komisja Europejska wezwała w czwartek Polskę i cztery inne kraje, by wdrożyły dyrektywę o odpadach, która zobowiązuje kraje UE m.in. do ponownego wykorzystywania odpadów. Zagroziła sankcjami, jeśli w ciągu dwóch miesięcy nie dostosujemy prawa.
Bardzo serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w kolejnej konferencji poświęconej selektywnej zbiórce, segregacji i recyklingowi odpadów.
Na wtorkowym posiedzeniu (20 sierpnia 2013 r.) przedstawiciele Zarządu obecnej kadencji podzielili pomiędzy siebie kompetencje i odpowiedzialność za wydzielone obszary i realizowane procesy w ramach Grupy Kapitałowej i Grupy Azoty SA.
7 listopada 2013 r. UNIPETROL, a.s. („Unipetrol”), należący podobnie jak ANWIL do Grupy ORLEN, podpisał z Shell Overseas Investments B.V. („Shell”) umowę kupna akcji ČESKÁ RAFINÉRSKÁ, a.s. („Česká Rafinérská”) stanowiących 16,335% kapitału zakładowego tej spółki. Łączna kwota transakcji wyniosła 27,2 mln USD.
W trakcie tegorocznej edycji „Drzewka za butelkę”, którą koordynował ANWIL, przedszkolaki z Włocławka zebrały 256 720 butelek PET. Włocławska spółka z Grupy ORLEN już 12 rok z rzędu angażuje się we wsparcie tej proekologicznej inicjatywy.
Już za niecałe dwa tygodnie - 31.05 i 01.06.2022 r. w EXPO XXI Warszawa - spotkamy się podczas 14. edycji Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations!