Co roku w październiku w naszej spółce obchodzimy wyjątkowe święto – Święto Pracowników Grupy Azoty S.A. Jest ono dla nas czasem szczególnym; czasem, w którym przeszłość przeplata się z teraźniejszością, dowodząc, że siła tworzenia Grupy Azoty jest ponadczasowa.
Uprzejmie informujemy, iż w dniu dzisiejszym rozpoczęły się zapisy na jedną z największych imprez branżowych tego roku. Mowa oczywiście o CAD MAT, na którym prócz prezentacji i warsztatów CAD nie zabraknie mocy atrakcji!
25 marca br. Zespół CBE Polska zorganizował drugą edycję międzynarodowego Seminarium „Energia z odpadów. Inwestycje, paliwa, technologie”. W odbywającym się w Warszawie wydarzeniu udział wzięło blisko 150 ekspertów reprezentujących branże: odpadową, energetyczną i rozwijający się sektor WTE.
Zapakowanie sera o wadze stu kilogramów w taki sposób, aby w nienaruszonym stanie przetrwał podróż przez Atlantyk, to naprawdę niełatwe zadanie. Staje się ono jednak jeszcze trudniejsze, gdy klient po drugiej stronie oczekuje, że ser pozostanie świeży i z
Przez najbliższe dwa tygodnie w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu w ramach wystawy pod hasłem „Moda na Eko”, będzie można dowiedzieć się jak w praktyce wygląda recykling, uzyskać odpowiedź na szereg pytań z dziedziny ekologii, a także wziąć
Grupa Azoty opublikowała raport zintegrowany za 2014 r. opracowany zgodnie z najnowszymi standardami Global Reporting Initiative G4. Jest to już drugi raport zintegrowany, a jego przygotowanie wg międzynarodowych wskaźników GRI stanowi dowód, iż spełnia on najwyższe światowe standardy. Wydawnictwo zostało zaprezentowane 18 czerwca podczas posiedzenia Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy.
- Większość wpływów z emisji nowych akcji zamierzamy przeznaczyć na kluczowe dla Ciech inwestycje w Dywizjach Sodowej i Organika, co stanowi dopełnienie Planu Restrukturyzacji Grupy Ciech na lata 2010-2015 - mówi prezes spółki Ryszard Kunicki.
Wystąpienia narodowe Austrii, Kanady, Czech, Norwegii i Szwajcarii, ekspozycja czołowych firm z 15 krajów, pokazy dynamiczne, przestrzenie specjalne i prawie 50 konferencji na najbardziej palące tematy dotyczące ochrony środowiska – tak zapowiadają się targi POL-ECO-SYSTEM w Poznaniu, które rozpoczną się we wtorek, 27 października. Targi potrwają do 30.10.2015 r.
30 czerwca br. podczas Zgromadzenia Ogólnego, Prezes Zarządu Grupy Azoty Mariusz Bober został wybrany na członka Rady Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej. Organizacja ta reprezentuje ponad 12 tys. firm, zatrudniających przeszło 5 mln pracowników, i działa od ponad 25 lat w obszarach związanych z rozwojem przedsiębiorczości, wzrostem gospodarczym kraju i kwestiami społecznymi, w tym dotyczącymi ubezpieczeń społecznych, rynku i prawa pracy.
Wyniki finansowe Grupy Azoty za I kwartał lepsze od oczekiwań analityków. Grupa Azoty zakończyła I kwartał 2013 roku z wynikiem 419 067 tys. zł na działalności operacyjnej (EBIT) i zyskiem netto w wysokości 410 447 tys. zł.
Zarząd ANWIL S.A. informuje, że w celu optymalizacji zarządzania płynnością w Grupie Kapitałowej ORLEN, w dniu 2 marca 2015 roku dokonał zakupu krótkoterminowych obligacji wyemitowanych przez PKN ORLEN S.A., w ramach Programu emisji obligacji, który Emitent podpisał z konsorcjum 6 banków w listopadzie 2006 roku.
W dniu dzisiejszym (9 stycznia 2014 r.) przedstawiciele Grupy Azoty oraz Grupy Pfleiderer Grajewo S.A. zawarli umowy o współpracy w zakresie dostaw mocznika stanowiącego jeden z podstawowych surowców do produkcji aminowych żywic klejowych wykorzystywanych w przemyśle przetwórstwa drewna.
Spółka budowlana ABM Solid podpisała z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej „EKOM” w Nysie umowę na budowę sortowni odpadów w Domaszkowicach koło Nysy. Termin wykonania zadania to koniec września 2010 roku. Spółka otrzyma wynagrodzenie w
Powoli ruszają pierwsze terminy naboru wniosków w ramach regionalnych programów operacyjnych. Przedsiębiorcy zniecierpliwieni są faktem opóźnienia naboru o blisko rok, ponieważ w związku z dobrą koniunkturą w kraju są skłonni chętniej podejmować przedsięwzięcia inwestycyjne.
Firma Elesa+Ganter rozszerzyła ofertę o nowy rodzaj prowadnic liniowych z napędem na śrubie trapezowej. Nowe produkty noszą oznaczenia GN 491 i GN 492 i są przeznaczone do zastosowań w układach regulacji dużych i ciężkich urządzeń. Mogą także stanowić ważne uzupełnienie osprzętu linii produkcyjnych.