Ponad 400 gości, wśród nich przedstawiciele branży chemicznej, politycy i dziennikarze.
Ponad osób, ze środowiska naukowego i praktyków z branży, dyskutowało na temat stanu i perspektyw rozwoju polskiego przemysłu armaturowego podczas I Kongresu Armatury Przemysłowej.
Aktualność i trafność, ale przede wszystkim ważne debaty o polskiej i europejskiej gospodarce. Dyskusje o innowacyjności, nowych trendach i nowych kierunkach myślenia o europejskich rynkach – to domeny VII Europejskiego Kongresu Gospodarczego, którego w tym roku Grupa Azoty była sponsorem
Najważniejsze wydarzenie biznesowe w krajach Unii Europejskiej i największa platforma dyskusyjna wysokich przedstawicieli struktur unijnych, polityków, osób zarządzających firmami europejskimi, aktywnymi na rynku miało miejsce w dniach 14-16 maja w Katowicach. W tych istotnych dyskusjach nie mogło zabraknąć głosu tak ważnego gracza branży chemicznej jakim jest Grupa Kapitałowa Azoty Tarnów.
Branża opakowań prężnie się rozwija, dostarczając innowacyjnych rozwiązań i technologii, które wpływają na każdy aspekt naszego życia. Będzie to można zobaczyć na własne oczy na nadchodzących Targach Taropak, które odbędą się w dniach 27-29 września. To jedno z najważniejszych wydarzeń dla profesjonalistów związanych z branżą opakowań.
Targi Ekotech to jedno z najważniejszych wydarzeń dla sektora komunalnego w Polsce, skupiające producentów nowoczesnych maszyn, technologii oraz usług związanych z gospodarowaniem odpadami. Od 8 do 10 kwietnia w Targach Kielce prezentowane będą najnowsze rozwiązania w zakresie segregacji, recyklingu oraz transportu odpadów, które odpowiadają na współczesne wyzwania środowiskowe i legislacyjne. Wydarzenie jest skierowane do samorządów, przedsiębiorców oraz specjalistów z branży, którzy poszukują efektywnych i zrównoważonych metod zarządzania odpadami.
Podczas walnego zgromadzenia Izby, które odbyło się online 29 maja, dr Andrzej Mochoń został wybrany na kolejną kadencję wiceprezesa rady PIPT.
Międzynarodowe Targi Poznańskie wzbogaciły się o najnowocześniejsze i największe centrum kongresowe w Polsce.
Elemental Holding SA – wiodąca w Polsce grupa kapitałowa działająca w branży recyklingu i obrotu surowcami wtórnymi – weźmie udział w Światowym Kongresie Recyklingu, który odbędzie się w dniach 26-29 maja w Szanghaju.
Syntom SA, spółka wchodząca w skład Elemental Holding SA – wiodącej w Polsce grupy kapitałowej działającej w branży recyklingu i obrotu surowcami wtórnymi – została głównym sponsorem październikowej konferencji Światowego Kongresu Recyklingu w Warszawie organizowanej przez BIR.
W Katowicach w dniach 14-16 maja będzie się odbywać forum jednej z najbardziej reprezentatywnych dyskusji o przyszłości Europy, z udziałem ekspertów ze świata polityki, biznesu i nauki, zorganizowane przez Grupę PTWP SA.
Nowe wydarzenie dla branży kompozytowej w Europie Środkowej nabiera rozpędu! Już dziś organizatorzy – Targi w Krakowie oraz JEC Group – z dumą ogłaszają pierwszych wystawców, którzy wezmą udział w JEC Forum Central Europe 2025. Wydarzenie połączy kluczowych graczy z łańcucha dostaw kompozytów z Polski, Czech, Węgier, Rumunii, Słowacji, Słowenii i całego regionu.
Traysealery, pakowarki, kartoniarka KA-10, wszystkie rodzaje opakowań i etykiet oraz wiele innowacji z branży na premierowej edycji Targów IN-PACK EXPO! Wydarzenie odbędzie się w kieleckim ośrodku wystawienniczym od 13 do 15 lutego.
Targi Kielce znów staną się centrum ekologicznych innowacji, gospodarki cyrkularnej i nowoczesnych rozwiązań dla samorządów oraz firm z branży komunalnej. Od 8 do 10 kwietnia odbędą się Targi Ekotech – najważniejsze wydarzenie w Polsce poświęcone gospodarce odpadami i ochronie środowiska. To trzy dni spotkań, inspirujących debat, pokazów technologii i wymiany wiedzy, której wspólnym mianownikiem jest troska o ekologię i zrównoważony rozwój. Wstęp na targi jest bezpłatny po rejestracji.
Prezentacja innowacyjnych rozwiązań od startupów z branży ochrony środowiska, warsztaty tworzenia biodegradowalnych doniczek, testy specjalistycznego pojazdu elektrycznego i wykład o przekształcaniu odpadów w energię - to tylko część wydarzeń zaplanowanych dla samorządów i przedstawicieli branży komunalnej podczas targów Ekotech, od 8 do 10 kwietnia w Targach Kielce. W jubileuszowej 25. edycji wydarzenia wezmą udział wiodące firmy z najnowszymi rozwiązaniami z zakresu recyklingu, ekologii i gospodarowania odpadami. Wstęp na targi jest bezpłatny po rejestracji.