Branżę gospodarki odpadami w najbliższym czasie czeka wiele wyzwań. Zakończenie przez Sejm prac nad ustawami nowelizującymi akty dotyczące postępowania z odpadami oznacza konieczność dostosowania gminnych systemów gospodarki odpadami komunalnymi do nowych rozwiązań prawnych.
Najnowsze rozwiązania dla ochrony środowiska i sektora gospodarki komunalnej, a także liczne konferencje, szkolenia i debaty przyciągnęły na targi POL-ECO SYSTEM 8000 uczestników.
Najważniejsi decydenci, politycy, przedstawiciele administracji, świata nauki i biznesu biorą udział w 31. Międzynarodowych Targach POL-ECO SYSTEM w Poznaniu. W dniach 9-11 października Poznań jest miejscem wymiany wiedzy i doświadczeń podmiotów zaangażowanych w ochronę środowiska i gospodarkę odpadami.
Najważniejsi decydenci, politycy, przedstawiciele administracji, świata nauki i biznesu wezmą udział w 31. Międzynarodowych Targach POL-ECO SYSTEM w Poznaniu. W dniach 9-11 października teren Międzynarodowych Targów Poznańskich stanie się miejscem wymiany wiedzy i doświadczeń podmiotów zaangażowanych w ochronę środowiska i gospodarkę odpadami.
To już dziewiąta edycja Targów Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING, które w tym roku odbędą się w dniach 3-6 listopada 2020 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Będą miały one miejsce równolegle z blokiem targów ITM Industry Europe. Wydarzenie dedykowane jest podwykonawcom przemysłowym z całej Polski i zagranicy, a jego głównym celem jest zaaranżowanie spotkań zleceniodawców z wykonawcami, reprezentującymi różne sektory gospodarcze.
Setki wystawców, tysiące zwiedzających, nowości, premiery rynkowe, innowacyjne rozwiązania – to wszystko rozmieszczone na kilkudziesięciu tysiącach metrów przestrzeni wystawienniczej Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL już jesienią od 21 do 23 września odbędą się w Targach Kielce. Nie zabraknie nowoczesnych maszyn przetwórczych i technologicznych rozwiązań. To jedno z największych wydarzeń tej branży w Europie Środkowo-Wschodniej.
Kompleksowa oferta rozwiązań dla ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju, konferencje, spotkania eksperckie, międzynarodowy charakter, a także nowość – strefa spotkań B2B – to tylko to tylko wybrane aspekty nowej odsłony targów POLECO.
Złoty Medal Międzynarodowych Tarów Poznańskich jest potwierdzeniem nowoczesności oraz innowacyjności nagrodzonych produktów.
Międzynarodowe Targi Pakowania i Etykietowania TAROPAK to najważniejsze spotkanie branży opakowań, etykiet, logistyki i magazynowania. Tegoroczna (już 32 edycja!) odbyła się w bloku Targów wraz z Targami Polagra – Tech, Polagra – Food, Polagra Gastro i Invest Hotel, w dniach 30 września – 3 października 2019 w Poznaniu.
Odpowiedzialne gospodarowanie odpadami staje się kluczowym czynnikiem sukcesu bezpiecznej i zdrowej przyszłości. Sytuacja w branży jest skomplikowana. Nie ułatwiają jej pojawiające się regulacje i zmiany przepisów prawnych, za którymi coraz trudniej nadążyć. Brakuje wiedzy, czasu, świadomości i samozaparcia, by stawić czoła wyzwaniom generowanym przez rosnące ilości odpadów w gospodarczym obiegu.
W perspektywie 2020 roku połowa wytworzonych odpadów komunalnych powinna być kierowana do recyklingu. W kolejnych latach poziom ten jeszcze wzrośnie. Mimo że co roku w Polsce osiągane są coraz wyższe poziomy, to wykonanie unijnych norm nadal pozostaje wyzwaniem.
Przywracanie do życia zużytych i wyrzuconych przedmiotów staje się dziś nie tyle modą co świadomym działaniem. Producenci i dizajnerzy prześcigają się w pomysłach, jak odpady przekształcić w surowce.
Międzynarodowe Targi Poznańskie to najbardziej znana polska marka organizatorów targów – wynika z badania przeprowadzonego przez ośrodek badawczy Pentor Research International*. Największymi atutami poznańskiej firmy są wieloletnie doświadczenie ora
Międzynarodowe Targi Poznańskie po raz kolejny plasują się na pierwszym miejscu wśród polskich organizatorów targów - wynika z opublikowanego przez Polską Izbę Przemysłu Targowego raportu statystycznego na temat polskiego rynku targowego w 2008 roku.