Rok 2020 był trudny nie tylko dla przemysłu, pandemia COVID-19 wpłynęła na praktycznie każdy obszar życia.
Realizacja celów Europejskiego Zielonego Ładu nie będzie możliwa bez sektora chemicznego, który będzie odgrywał jedną z kluczowych ról.
Polska Chemia podejmuje wiele działań, aby być jeszcze bardziej zieloną.
Serdecznie zapraszamy do udziału w 31. Konferencji Eksploatacja i rekultywacja składowisk odpadów - w imieniu firmy Abrys oraz Rady Programowej konferencji.
Poza nowymi zastosowaniami w układach napędowych pojazdów elektrycznych, producent chemii specjalistycznej LANXESS dostrzega również duży potencjał dla swoich technicznych tworzyw termoplastycznych w infrastrukturze ładowania dla elektromobilności.
Linia produktów ATEX to korki, korki odpowietrzające oraz wskaźniki poziomu cieczy, dostosowane do szczególnych wymagań, np. wysokiej temperatury, obciążenia pod wpływem wysokiego ciśnienia lub pracy z substancjami agresywnymi. Produkty te są wykonane zgodnie z dyrektywą europejską ATEX 2014/34/UE, która dotyczy zastosowań w środowiskach zagrożonych wybuchem dla urządzeń z grupy II, kategorii 2GD. Produkty z oznaczeniem ATEX są szczególnie polecane do stosowania w przemyśle pneumatycznym, hydraulicznym i mechanicznym.
Dobrze zaprojektowany układ regulacji pozwala na zaoszczędzenie czasu i ograniczenie kosztów w procesie zmiany ustawień urządzeń produkcyjnych.
Ponad 2-hektarowa niecka do składowania, pomieszczenia socjalno-biurowe, plac manewrowy, waga wraz z infrastrukturą towarzyszącą – pod koniec września w Białej nastąpiło uroczyste otwarcie składowiska azbestu, nowej, długo wyczekiwanej przez lokalne władze, inwestycji FCC Polska. Koszt prac wyniósł ponad 2 mln zł.
Firma norelem, specjalizująca się w produkcji elementów standardowych do maszyn, zaprezentowała nową serię plastikowych kół i przekładni zębatych walcowych, stanowiącą ekonomiczne i bardzo wydajne uzupełnienie zestawu narzędzi dla projektantów i konstruktorów.
Poprawnie zaprojektowane urządzenie przenośne musi zapewnić użytkownikowi łatwą oraz intuicyjną obsługę w trzech głównych fazach
Konferencja Eksploatacja i rekultywacja składowisk odpadów odbywająca się 3-5 marca 2020 roku w Szklarskiej Porębie to już 30. jubileuszowa edycja i najważniejsze wydarzenie dla branży związanej ze składowiskami odpadów.
Grupa Azoty – jeden z liderów branży nawozowo-chemicznej w Europie – wdraża nowy system komunikacji dla segmentu Agro.
Jednym z uniwersalnych zagadnień w świecie budowy maszyn i urządzeń jest regulacja konkretnych modułów/sekcji w urządzeniu. Dla każdej branży są to inne podzespoły, które różnią się od siebie gabarytami, masą, wymaganą sztywnością i innymi parametrami. Łączy je jedno: potrzeba wprowadzenia małych korekt w pozycjonowaniu względem innych podzespołów w maszynie.
Marek Wzorek – CEO i założyciel firmy ecoCoach, executive i turkus coach, autor książki „Świat bez hierarchii, czyli jak zarządzać w XXI wieku”, dzieli się fragmentem swojej książki oraz historią transformacji oraz wprowadzenia do firmy igus Układu Solarnego przez Franka Blase.
Konferencja „Eksploatacja i rekultywacja składowisk odpadów” to niemal od trzech dekad przestrzeń transferu wiedzy i wymiany doświadczeń pomiędzy osobami zajmującymi się eksploatacją składowisk odpadów a światem nauki i biznesu. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w ciekawym momencie wejścia w życie zmian Ustawy z 20 lipca 2018 roku o odpadach i niektórych innych ustaw.