Zapraszamy do zapoznania się z nową serią obudów hermetycznych.
Odpady opakowaniowe stanowią potężny problem dla środowiska, a ich ilość rośnie wraz ze wzrostem konsumpcji oraz popularności internetowego handlu. Na walkę z problematycznym plastikiem i odpadami opakowaniowymi z tworzyw sztucznych nakierowanych jest jednak coraz więcej inicjatyw na forum UE i ONZ, w tym m.in. unijna dyrektywa w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR), która ma przybliżyć kraje członkowskie do wdrożenia GOZ, czy porozumienie End Plastic Pollution, sygnowane przez 175 państw świata.
Szukasz regałów magazynowych, które spełniają najwyższe standardy w zakresie jakości wykonania i odporności na duże obciążenia? Koniecznie zapoznaj się z ofertą sklepu Wysoki Skład, który od lat dostarczana na rynek kompleksowe wyposażenie magazynowe. Sprawdź, jakie regały znajdziesz w jego asortymencie i jakie inne rozwiązania proponują specjaliści sklepu Wysoki Skład. To miejsce, w którym zamówisz kompletną zabudowę do magazynu, warsztatu czy hurtowni.
Ponad 33 mln euro dofinansowania z UE na inwestycję realizowaną przez Port.
Firma Elesa+Ganter rozszerzyła ofertę zawiasów wieloprzegubowych o sześć nowych modeli.
Mija właśnie trzeci rok naszej współpracy pomiędzy Elesa+Ganter Polska a PGRacing Team – zespołem studentów inżynierów z Politechniki Gdańskiej. Początki drużyny sięgają drugiej połowy 2014 roku, kiedy to grupa studentów z ówczesnego Wydziału Mechanicznego Politechniki Gdańskiej postanowiła wspólnie realizować motoryzacyjną pasję. Głównym celem zespołu jest zaprojektowanie i własnoręczne wykonanie bolidu wyścigowego, który ma za zadanie rywalizować w prestiżowych, międzynarodowych zawodach Formula Student. Przez ponad 10 lat działalności w zespołowym warsztacie powstało 8 generacji bolidów, które odwiedziły najsłynniejsze europejskie tory wyścigowe, jak Red Bull Ring w Austrii, czy Hockenheimring w Niemczech.
Case Study firmy Asko Papier
Sponsorowany przez firmę Plastics Group Henryk Synoracki po raz kolejny wywalczył tytuł Mistrza Europy w klasie O-175.
W tym roku minie 10 lat od rozpoczęcia naszej współpracy z WUT Racing Team, czyli zespołem studenckiej formuły 1. Przez dekadę zmieniło się bardzo dużo, bolid wygląda zupełnie inaczej, jeździ dużo lepiej, ale pandemia koronawirusa zatrzymała go chwilowo w garażu. Jego wirtualny odpowiednik ściga się w zawodach on-line, jednak wszyscy związani z tym projektem nie mogą się doczekać powrotu na realny tor.
Firma Knauf Industries Polska, największy na świecie przetwórca polistyrenu, renegocjowała dotychczasową umowę najmu, powiększając wynajmowaną powierzchnię magazynowo-biurową w Panattoni Park Wrocław II do 18.000 mkw. W negocjacjach warunków umowy najemcę reprezentowała firma doradcza Cresa.
Znamy już zwycięskie projekty I Edycji Wolontariatu Pracowniczego Grupy Azoty – programu nawiązującego do strategicznego projektu korporacyjnego „Zielone Azoty”. Kapituła Programu wybrała 10 propozycji, które będą realizowane od sierpnia do października br. w całej Polsce. Wśród zwycięskich zgłoszeń znalazły się projekty dotyczące m.in. promocji ekologicznych środków transportu, realizacji ogrodów sensorycznych, czy montażu budek lęgowych. Każdy z laureatów otrzyma do dyspozycji kwotę 6000 zł na realizację swojego pomysłu.
Elesa+Ganter od wielu lat współpracuje z producentami z branży motoryzacyjnej. W ofercie firmy występuje wiele elementów, które są wykorzystywane przez renomowane firmy w seryjnej produkcji różnego rodzaju urządzeń lub pojazdów. Przykładem jest współpraca z twórcami następcy popularnego polskiego samochodu Syrena.
Zarząd Grupy Azoty PUŁAWY w krótkim czasie zakończył cztery spore zbiorowe z działającymi w Spółce organizacjami związkowymi. Dwa kolejne również mogą znaleźć wkrótce pomyślny finał.
Nowe BMW serii 8 to umiejętne połączenie sportowego charakteru z wysokim komfortem i bezpieczeństwem jazdy. O jego luksusowym charakterze decydują detale, takie jak wyrazista maskownica, wydłużone reflektory przednie czy subtelna, sportowa linia nadwozia. Elementy do produkcji jego lekkiego i wytrzymałego nadwozia będą powstawać we wrocławskiej fabryce Knauf Industries.