Polska Chemia podejmuje wiele działań, aby być jeszcze bardziej zieloną.
Rok 2020 był trudny nie tylko dla przemysłu, pandemia COVID-19 wpłynęła na praktycznie każdy obszar życia.
Za nami konferencja Polska Chemia w Rozwoju Gospodarki – Wyzwania Stojące Przed Sektorem. Spotkanie było inauguracją tegorocznych wydarzeń w ramach Kampanii Polska Chemia, która jest jednym z najważniejszych projektów Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego. Główną ideą, konferencji było znalezienie odpowiedzi na pytania jak skutecznie i wielopłaszczyznowo budować konkurencyjność sektora.
Polska Chemia jest innowacyjna i stawia na nowe technologie.
Jedna z najsilniejszych grup kapitałowych polskiego przemysłu, Grupa Azoty S.A. została nowych Partnerem Strategicznym Kampanii „Polska Chemia”, prowadzonej przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego.
13 czerwca, podczas V Kongresu „Polska Chemia”(13-14 czerwca 2018 r, Wieliczka) Grupie Azoty S.A. został wręczony tegoroczny tytuł Ambasadora Kampanii „Polska Chemia”.
Polska Chemia to jeden z sektorów, który w największym stopniu korzysta z najnowszych rozwiązań technologicznych.
Realizacja celów Europejskiego Zielonego Ładu nie będzie możliwa bez sektora chemicznego, który będzie odgrywał jedną z kluczowych ról.
Przed nami trzecia edycja Kongresu Polska Chemia, jednego z najważniejszych wydarzeń branży chemicznej, organizowanego przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego. Partnerem kongresu jest Grupa Azoty S.A.
Chemia koordynacyjna to dziedzina chemii obejmująca badania związków kompleksowych, głównie metali. Podręcznik ukazuje, oparte na najnowszej literaturze, aplikacyjne ujęcie problemów chemii koordynacyjnej. Wprowadza w problemy coraz powszechniejszego wykorzystania związków kompleksowych metali, jako nowych materiałów, katalizatorów, leków oraz reagentów w analizie chemicznej.
Rozwiązań dla chemii należy szukać w innowacji i integracji. Kilkudziesięciu panelistów, dwa dni debat, sesji tematycznych i spotkań – tak w skrócie można podsumować odbywający się w Krakowie dwudniowy Kongres Polska Chemia 2016 (15-16 czerwca), będący najważniejszym spotkaniem branży chemicznej w kraju. Organizatorem wydarzenia była Polska Izba Przemysłu Chemicznego, a w roli partnera strategicznego po raz kolejny wystąpiła Grupa Azoty.
ALPLA wystartowała z ogólnopolską kampanią edukacyjną #rePETujemy, której głównym celem jest zwiększanie świadomości społeczeństwa odnośnie tworzyw sztucznych, związanego z nimi wpływu na środowisko oraz odpowiedniego ich wykorzystywania i recyklingu.
Degradacja środowiska naturalnego spowodowała szybki rozwój nauk, których zadaniem jest stałe poszerzanie wiedzy służącej jego ochronie. Jedną z nich jest chemia środowiska. Powiązania tej nauki z innymi, których niektóre obszary mają silne odniesienia do chemii środowiska, powodują trudności w określeniu zakresu jej zainteresowania.
Uaktualnione wydanie, będące tłumaczeniem najnowszego wydania oryginalnego, zawiera bogaty materiał rozszerzający i uzupełniający w postaci:
Jedyna konferencja zainicjowana przez przemysł i przez przemysł współtworzona!