Staubli-Łódź Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

XXII Finał Konkursu Poezji Śpiewanej za nami

Uroczystym koncertem w malowniczej scenerii parku im. Henryka Sienkiewicza zakończyła się tegoroczna edycja Konkursu Poezji Śpiewanej. Dla ANWIL była to edycja szczególna.

Uroczystym koncertem w malowniczej scenerii parku im. Henryka Sienkiewicza zakończyła się tegoroczna edycja Konkursu Poezji Śpiewanej. Dla ANWIL była to edycja szczególna.

Nasza firma obchodziła w tym roku jubileusz dwudziestolecia mecenatu nad jedną z najciekawszych, włocławskich imprez kulturalnych. Z tej okazji ANWIL ufundował trzy nagrody specjalne. Otrzymały je laureatki tegorocznego konkursu: Sylwia Zelek, która zajęła I miejsce oraz Maria Madej i Aneta Królak , nagrodzone przez jury Konkursu wyróżnieniami.  Ponadto, nagrody i wyróżnienia XXII Konkursu Poezji Śpiewanej otrzymały: Aleksandra Stryj - II nagrodę (otrzymała też nagrodę im. Pawła Bartłomieja Greca), Elwira Pączek - III  nagrodę oraz Natalia Sisik i Magdalena Pamuła – wyróżnienia. Nagrodę publiczności zdobyła Aleksandra Gołębowska. Jury rekomendowało Sylwię Zelek do spotkań zamkowych "Śpiewajmy poezję" w Olsztynie. 

Pięć instytucji i firm zostało uhonorowanych przez organizatorów konkursu pięknymi statuetkami (na zdjęciu poniżej) oraz okolicznościowymi dyplomami za wieloletnie wspieranie konkursu. Miło nam poinformować, że wśród nich znalazły się ANWIL oraz PRO-LAB, spółka z Grupy ANWIL.

Na sobotnim koncercie, który przeciągnął się do późnych godzin nocnych, włocławianie oklaskiwali wszystkich laureatów XXII edycji konkursu. Słuchacze byli pod wrażeniem wysokiego poziomu finalistek oraz ciekawego doboru wykonywanych przez nie utworów. Prowadzący Andrzej Poniedzielski,  z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru, wspierał młodych adeptów poezji śpiewanej. Koncert zakończył brawurowy recital Artura Andrusa.

Gratulujemy organizatorom tegorocznej edycji i życzymy równie udanych następnych.

 

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły