Staubli-Łódź Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Grupa Azoty S.A. z tytułem “Potęga Biznesu 2013”

Grupa Azoty S.A. znalazła się na podium konkursu Potęgi Biznesu 2013.

Grupa Azoty S.A. znalazła się na podium konkursu Potęgi Biznesu 2013.

Grupa Azoty S.A. z tytułem “Potęga Biznesu 2013”W rankingu Instytutu Nowoczesnego Biznesu wyprzedziła 133 inne przedsiębiorstwa z województwa małopolskiego, których wartość rynkowa w marcu 2013 r. wynosiła więcej niż 100 mln zł.

Grupa Azoty S.A. zajęła trzecie miejsce w rankingu 136 największych pod względem wyników finansowych przedsiębiorstw w Małopolsce. Pod uwagę wziętych zostało łącznie 3412 firm, które w latach 2011 – 2012 miały przynajmniej pół miliona złotych przychodów rocznie, wykazywały zysk netto, a wartość ich kapitału była dodatnia.

Na podstawie analiz, przeprowadzonych na potrzeby konkursu na zlecenie Instytutu Nowoczesnego Biznesu, wartość rynkowa Grupy Azoty S.A. na początku 2013 roku wynosiła 3 mld 469 mln zł. Dynamika wzrostu wartości rynkowej Spółki w okresie od marca 2012 do marca 2013 określona została na 53%.

- Wysoka pozycja w rankingach wyników finansowych oraz tytuł Potęgi Biznesu 2013 są dowodem na to, że dotychczas realizowana przez Spółkę strategia rozwoju  przyniosła wymierne efekty – ocenia Paweł Jarczewski, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A. – Przyjęta przez nas operacjonalizacja strategii do roku 2020 zakłada dalszy stały wzrost wartości Spółki, a także utrzymanie się w czołówce producentów nawozów na europejskim rynku i zapewnienie akcjonariuszom jednego z najwyższych w branży zwrotów z powierzonego kapitału – dodaje Prezes Jarczewski.

W rankingu Potęgi Biznesu 2013 na podium, razem z Grupą Azoty S.A., znalazły się Tauron Dystrybucja S.A. oraz Philip Morris Polska Distribution Sp. z o.o.. Konkurs prowadzony jest od 2008 roku. Instytut Nowoczesnego Biznesu dotychczas przeanalizował wyniki finansowe 3 milionów przedsiębiorstw i kilkuset banków działających w Polsce.

Grupa Azoty (jednostką dominującą jest Grupa Azoty S.A. z siedzibą w Tarnowie) to jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Grupa Azoty powstała w wyniku kolejnych przejęć krajowych spółek chemicznych. W skład grupy wchodzą m.in. takie podmioty jak: Grupa Azoty S.A. (jednostka dominująca), Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A, Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A., Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A.

Artykuł został dodany przez firmę

Grupa Azoty S.A.

Jesteśmy jedną z największych polskich firm chemicznych, przedsiębiorstwem sektora Wielkiej Syntezy Chemicznej. Łączymy ponad 80-letnią tradycję z nowoczesnością. Jesteśmy producentem poszukiwanych na rynku tworzyw konstrukcyjnych

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły