Staubli-Łódź Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Grupa Azoty S.A. po raz kolejny laureatem prestiżowej nagrody Złota Strona Emitenta

Ogłoszenie nagród w ósmej edycji Konkursu Złota Strona Emitenta VIII miało miejsce w dniu 11 czerwca 2015 roku.

Ogłoszenie nagród w ósmej edycji Konkursu Złota Strona Emitenta VIII miało miejsce w dniu 11 czerwca 2015 roku.

Laureatem konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych w kategorii “Spółki giełdowe należące do indeksu WIG30” została Grupa Azoty S.A.

Zadaniem konkursu jest promowanie stron internetowych spółek giełdowych, jako przyjaznych i efektywnych form komunikowania się z inwestorami i akcjonariuszami.

Strony internetowe spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oceniane były między innymi za jasność komunikatu, zawartość informacyjną, komunikację z inwestorem, innowacyjność komunikacji, ergonomię, zgodność z regułami nawigacji, poprawność zastosowanych technologii, estetykę strony oraz opinie inwestorów indywidualnych, instytucjonalnych i zagranicznych.  Wyłanianie laureatów w konkursie Złota Strona Emitenta odbywa się na trzech etapach. Decyzję o przyznaniu nagrody podejmuje Kapituła, w skład której wchodzą znane osobistości z rynku kapitałowego oraz fachowcy w dziedzinie grafiki, komunikacji marketingowej, dziennikarstwa, ekonomii i relacji inwestorskich.

W swojej kategorii strona internetowa Grupy Azoty S.A. pokonała stronę PGNiG, PKO BP oraz stronę Polskiego Koncernu Naftowego Orlen S.A. Kapituła konkursu zwracała uwagę na wysoki poziom ocenianych stron finalistów, podkreślając w finałowym werdykcie, że w przypadku Grupy Azoty S.A. w szczególności na uwagę zasługuje harmonijna i przejrzysta szata graficzna, bogata zawartość informacyjna oraz fakt, że strona jest bardzo zaawansowana technologicznie.

Grupa Azoty S.A. uhonorowana została Nagrodą Specjalną Ministra Skarbu Państwa za najlepszą komunikację z inwestorami indywidualnymi prowadzoną poprzez stronę internetową.

Grupa Azoty S.A. po raz kolejny laureatem prestiżowej nagrody Złota Strona Emitenta
Grupa Azoty S.A. po raz kolejny laureatem prestiżowej nagrody Złota Strona Emitenta

„Nagroda ta jest potwierdzeniem, że działania komunikacyjne prowadzone przez Grupę Azoty z inwestorami indywidualnymi znajdują uznanie Skarbu Państwa, naszego kluczowego akcjonariusza - komentuje Andrzej Skolmowski, Wiceprezes Grupy Azoty. - Komunikacja z tą grupą interesariuszy to istotny element polityki informacyjnej Grupy, czego świadectwem jest także otrzymany ostatnio certyfikat „Spółka przyjazna inwestorom” w Programie „10 na 10 – komunikuj się skutecznie”,  prowadzonym przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, oraz ubiegłoroczna nagroda Herosa Rynku Kapitałowego, dowód na aprobatę ze strony samych zainteresowanych. Bardzo cieszymy się także z faktu, że drugi rok z rzędu nasza strona internetowa odniosła taki sukces. To olbrzymie wyróżnienie dla pracy naszych Relacji Inwestorskich.”

Ogłoszenie wyników było jednym z elementów uroczystej Gali, będącej zwieńczeniem pierwszego dnia VII Kongresu Relacji Inwestorskich SEG.

Artykuł został dodany przez firmę

Grupa Azoty S.A.

Jesteśmy jedną z największych polskich firm chemicznych, przedsiębiorstwem sektora Wielkiej Syntezy Chemicznej. Łączymy ponad 80-letnią tradycję z nowoczesnością. Jesteśmy producentem poszukiwanych na rynku tworzyw konstrukcyjnych

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły