Staubli-Łódź Sp. z o.o.
Grupa Azoty S.A.

Artykuł Dodaj artykuł

Finał czwartej edycji konkursu Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych

4 grudnia br. odbył się finał czwartej edycji konkursu Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych na najlepszą pracę dyplomową z zakresu tworzyw sztucznych. W tym roku gospodarzem finału był Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy.

4 grudnia br. odbył się finał czwartej edycji konkursu Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych na najlepszą pracę dyplomową z zakresu tworzyw sztucznych. W tym roku gospodarzem finału był  Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy.

Zwycięzcą czwartej edycji konkursu PZPTS został Daniel Mantaj, absolwent Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy za pracę pt. „Modyfikacja właściwości palnych SPPUR/PIR odpadowym napełniaczem z przemysłu energetycznego”. Laureat otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 5000 zł. 

Rada Konkursu w trakcie obrad finałowych zdecydowała o także przyznaniu dwóch wyróżnień dla prac Dominika Zakrzewskiego „Filamenty do druku 3D i ich testowanie” z Politechniki Gdańskiej oraz Michała Posadzego z UTP w Bydgoszczy „Konstrukcja formy laboratoryjnej do próbek do badań wykończenia powierzchni”. 

Celem konkursu było promowanie nowatorskich technologii i organizacji procesu przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz upowszechnienie wiedzy na ich temat.

Do tegorocznej edycji konkursu Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych zgłoszonych zostało 9 prac. Rada konkursu wyłoniła do ścisłego finału trzy prace. 

W skład tegorocznej Rady konkursowej weszli:

  • Dr Maria Obłój - Muzaj – pracownik Instytutu Chemii Przemysłowej,
  • Dr inż. Krzysztof Bajer – Zastępca Dyrektora ds. Naukowo-Badawczych  Sieci Badawczej Łukasiewicz, Instytutu Materiałów Polimerowych i Barwników w Toruniu,
  • Dr Krzysztof Garman – doktor chemii,  dyrektor R&D w  Circular Packaging Design sp. z o.o.,
  • Krzysztof Pieńkowski – wieloletni członek Zarządu PZPTS, prezes  ATT Polymers, spółki zależnej Grupy Azoty w Guben w Niemczech,
  • Dr Aneta Raszkowska-Kaczor – adiunkt w Oddziale Przetwórstwa Materiałów Polimerowych w Toruniu, Sieci Badawczej Łukasiewicz Instytutu Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników,
  • Prezes Rady dr inż. Tadeusz Nowicki – Prezes PZPTS, a także prezes Grupy Ergis. 

Serdecznie gratuluję zwycięzcy i wyróżnionym w tegorocznej edycji konkursu PZPTS. Mamy nadzieję, że kolejne będą cieszyły się jeszcze większym zainteresowaniem wśród utalentowanych absolwentów, a poziom prac konkursowych będzie stale rósł – powiedział Tadeusz Nowicki, Prezes Zarządu Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych, Prezes Grupy Ergis. 

Pierwsza edycja konkursu na najlepszą pracę dyplomową z zakresu tworzyw została zorganizowana przez Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych w 2016 roku. Celem przedsięwzięcia jest promocja wśród młodzieży akademickiej tematów związanych z tworzywami sztucznymi i zachęcenie młodych ludzi do kształcenia się w tym kierunku. 

Podobne artykuły