Staubli-Łódź Sp. z o.o.	P.P.H.U. TRANS-WESTGmbH Sp. z o. o.

Artykuł Dodaj artykuł

Kompletne rozwiązania do robotów spawalniczych: gotowe do użycia zestawy dress-pack firmy igus, przystosowane do szybkiej wymiany

17-03-2017, 01:00

Konfekcjonowane zestawy dress-pack zapewniają maksymalną ochronę przewodów
podczas 3-osiowych ruchów

Aby umożliwić szybkie wymienianie e-prowadników w robotach spawalniczych, firma igus specjalizująca się w tworzywach sztucznych do zastosowań ruchomych oferuje w pełni zmontowane zestawy dress-pack. Są to kompletne rozwiązania, które można łatwo dostosować do standardów stosowanych przez klienta, tak aby umożliwić łatwe i szybkie podłączenie do robota, a tym samym zminimalizować przerwy w produkcji. Klienci mogą polegać na niezawodnych zintegrowanych rozwiązaniach od firmy igus.

Kompletne rozwiązania do robotów spawalniczych: gotowe do użycia zestawy dress-pack firmy igus, przystosowane do szybkiej wymiany
Ilustracja PM5616-1
Nowe standardowe zestawy dress-pack do robotów spawalniczych umożliwiają szybkie i łatwe wymienianie w robocie całego systemu zasilania.
(Źródło: igus GmbH)

W zautomatyzowanych zakładach produkcyjnych, np. motoryzacyjnych, czas odgrywa bardzo ważną rolę. Gdy produkcja zostanie wstrzymana, liczy się każda minuta. Wstępnie zmontowane systemy pomagają skrócić czas trwania prac konserwacyjnych i montażowych do niezbędnego minimum. Z tego powodu firma igus oferuje gotowe do zainstalowania, standardowe zestawy dress-pack do robotów spawalniczych. W skład takiego zestawu wchodzi trójosiowy e-prowadnik triflex R firmy igus, wypełniony przewodami i wężami chainflex do przesyłania energii, danych i mediów. „Ze względu na dużą liczbę zapytań dotyczących produktów do instalowania w istniejących zakładach zdecydowaliśmy się na opracowanie standardowego zestawu dress-pack do robotów spawalniczych,” objaśnia Jörg Ottersbach, szef działu robotyki w firmie igus. „Zestaw może być dostosowany do indywidualnych wymagań klienta, np. można wybierać różne systemy bus'owe, a także różnych producentów węży, czy różne przekroje przewodów.” Ponadto, firma igus może wyposażyć przewody w oryginalne wtyczki zgodne ze standardami 24 producentów.

Kompletne zestawy do robotów przemysłowych

Nowe zestawy dress-pack firmy igus gwarantują szybkie wymienianie systemów zasilania. Z myślą o innych zastosowaniach robotów przemysłowych firma igus oferuje zarówno doradztwo techniczne, jak i łatwy w użyciu konfigurator on-line. Dzięki konfiguratorowi „QuickRobot” (http://www.igus.pl/quickrobot-online) robota można wybrać odpowiednie rozwiązanie spośród ponad 2000 opcji, a następnie złożyć zamówienie – wystarczy kilkoma kliknięciami wybrać producenta oraz model robota. Na życzenie firma igus dostarcza oddzielne systemy zwijania utrzymujące stałe naprężenie e-prowadnika na końcu ramienia robota, a ponadto oferuje wykonanie prac montażowych u klienta. Wszystkie elementy systemu e-prowadnika pochodzą z jednego źródła, od firmy igus, co stanowi gwarancję jego niezawodności. Ze względu na idealne skoordynowanie e-prowadników i przewodów, firma igus jako jedyny dostawca na rynku udziela 36-miesięcznej gwarancji na wszystkie przewody chainflex.

Źródło: igus Sp. z o.o.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły