Staubli-Łódź Sp. z o.o.	P.P.H.U. TRANS-WESTGmbH Sp. z o. o.

Artykuł Dodaj artykuł

Łatwe podniesienie ciężkiego mostu dzięki bezpiecznemu zasilaniu igus

18-07-2018, 02:00

logo igus

Zmontowany system e-prowadników zapewnia niezawodne zasilanie w The Memorial Bridge w New Hampshire

Dzisiejszy The Memorial Bridge biegnie wzdłuż wschodniego wybrzeża USA przez rzekę Piscataqua. Zastąpił oryginalny most z 1923 roku. (Źródło: igus Sp z o.o.)
Dzisiejszy The Memorial Bridge biegnie wzdłuż wschodniego wybrzeża USA przez rzekę Piscataqua.
Zastąpił oryginalny most z 1923 roku.
(Źródło: igus Sp z o.o.)

The Memorial Bridge obejmuje rzekę Piscataqua między Portsmouth, New Hampshire i Kittery, Maine na wschodnim wybrzeżu USA Zastąpił on oryginalny most, który został zbudowany w 1923 roku, ku pamięci miejscowych żeglarzy i żołnierzy, którzy uczestniczyli w pierwszej wojnie światowej. Zmontowane e-prowadniki firmy igus niezawodnie zapewniają bezpieczne dostarczanie energii do podnoszonego mostu.

Aby statki przepływały pod The Memorial Bridge, musi on być podniesiony przez pionowy mechanizm podnoszący. Podczas pracy wymagana jest średnia prędkość 1 m/s dla całkowitego przesuwu 40 metrów. Aby zmniejszyć koszty konserwacji i zwiększyć ogólną niezawodność, konstruktorzy mostów zastosowali zmontowane readychain firmy igus, zamiast wiszących przewodów obecnych w oryginalnym projekcie. Przewody, które były konfekcjonowane ze złączami i wmontowane w e-prowadniki, zostały zmontowane w fabryce firmy igus i dostarczone jako gotowe do zainstalowania systemy, które zostaną dopasowane na miejscu.

Most podnoszący wykorzystuje wstępnie zmontowane systemy igus readychain zamiast oryginalnych przewodów wiszących. Oferują znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa w połączeniu ze zredukowaną konserwacją. (Źródło: igus Sp z o.o.)
Most podnoszący wykorzystuje wstępnie zmontowane systemy igus readychain zamiast oryginalnych przewodów wiszących. Oferują znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa w połączeniu ze zredukowaną konserwacją.
(Źródło: igus Sp z o.o.)

Inżynierowie firmy igus zastosowali wysokoelastyczne przewody chainflex w e-prowadniku E4, a także wytrzymałe zaciski CFXL dla bezpiecznego mocowania przewodów Każdy z zamontowanych rodzajów przewodów - w tym przewody silnikowe CF300, CF9 i CF34 oraz czterordzeniowy światłowód CFLG - były dokładnie testowane w laboratorium testowym o powierzchni 2750 metrów kwadratowych W ten sposób igus jest jedynym producentem przewodów na świecie, który jest w stanie udzielić 36-miesięcznej gwarancji na własne przewody chainflex

Funkcjonujące systemy readychain

Źródło: igus Sp. z o.o.

Artykuł został dodany przez firmę


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły