Staubli-Łódź Sp. z o.o.

Artykuł Dodaj artykuł

Konferencja Kompleksowa gospodarka odpadami

Jak będzie wyglądać system gospodarki odpadami komunalnymi po przyjęciu nowelizacji ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminie? Jak zniesienie regionalizacji wpłynie na branżę?

Konferencja Kompleksowa gospodarka odpadami

Data 3-5 września 2019 r.
KARPACZ

Jak będzie wyglądać system gospodarki odpadami komunalnymi po przyjęciu nowelizacji ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminie? Jak zniesienie regionalizacji wpłynie na branżę? Na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać odpowiedź podczas otwierającej nowy sezon 23. edycji Konferencji Kompleksowa gospodarka odpadami, która odbędzie się w dniach 3-5 września br. w Karpaczu.

Ponad 30 prelekcji, 4 sesje tematyczne, liczne grono ekspertów, 2 nowoczesne panele dyskusyjne, uroczysta kolacja bankietowa – to wszystko już we wrześniu w Karpaczu!

Priorytetowe zagadnienia, które poruszone zostaną podczas dwóch dni konferencji:

  • jak nowelizacja ustawy o utrzymaniu porządku i czystości w gminie wpłynie na system gospodarki odpadami
  • pierwsze efekty zwalczania patologii w gospodarce odpadami po roku obowiązywania nowych przepisów
  • działania w ramach systemu gospodarki odpadami w praktyce wśród polskich miast i gmin
  • giełda pomysłów samorządowych na prawidłowe funkcjonowanie systemu gospodarki odpadami

W trakcie obrad wystąpią m.in. przedstawiciele Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Piotr Szewczyk przewodniczący Rady RIPOK, Przedstawiciele środowiska naukowego m.in. prof. dr hab. Marek Górski, dr inż. Barbara Kozłowska, dr inż. Emilia den Boer, przedstawiciele instalacji komunalnych, związków i porozumień międzygminnych oraz samorządowcy.

Konferencja będzie okazją do wymiany doświadczeń między przedstawicielami administracji publicznej, praktykami, przedstawicielami świata nauki a także wszystkimi, którzy tworzą nowoczesny system gospodarki odpadami komunalnymi.

Trzeciego dnia konferencji odbędzie się wyjazd studyjny do Zakładu Gospodarki i Usług Komunalnych w Lubaniu, który w ostatnim czasie przeprowadził szereg inwestycji, dzięki którym lubański RIPOK jest jednym z przykładów kompleksowego zamknięcia systemu gospodarowania odpadami na terenie regionu.

Miło nam poinformować Państwa, że konferencja Kompleksowa gospodarka odpadami została objęta patronatem honorowym Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.

Organizatorem konferencji jest firma Abrys Sp. z o.o.

FB: 23. Konferencja Kompleksowa gospodarka odpadami

Kontakt:

Mateusz Dziurlikowski, tel.: 784 036 990, m.dziurlikowski@abrys.pl

Strona wydarzenia: https://kompleksowa.abrys.pl/

Podobne artykuły