W dniach 20–21 maja 2026 r. w Grand Hotelu w Łodzi odbędzie się kolejna edycja Konferencji Środowiskowej – jednego z najważniejszych i najciekawszych wydarzeń w branży ochrony środowiska. Podobnie jak w latach ubiegłych, również w 2026 r. Konferencja Środowiskowa Interzero stworzy przestrzeń do rzeczowych dyskusji o zmieniającym się otoczeniu prawnym oraz o wyzwaniach, jakie stawia przed przedsiębiorcami polski i unijny regulator.
Od 8 do 10 kwietnia 2026 roku Targi Kielce znów staną się miejscem, gdzie branża gospodarki odpadami spotyka się, testuje i wybiera technologie jutra.
Targi Kielce stały się centrum ekologicznych i nowoczesnych rozwiązań dla samorządów oraz firm z branży komunalnej za sprawą 25. jubileuszowych targów Ekotech. Wydarzenie przyciągnęło do kieleckiego ośrodka ponad 2 tys. zwiedzających i ponad 60 wiodących firmy z sektora gospodarki odpadami oraz ochrony środowiska.
Targi Ekotech, to wydarzenie dedykowane branży komunalnej, które już od ćwierć wieku odgrywa kluczową rolę w rozwoju całego sektora, a także polskich miast i samorządów. Swoje najnowsze rozwiązania i maszyny prezentują dziesiątki czołowych firm, oferując innowacyjne systemy zarządzania odpadami, które znacząco poprawiają efektywność gospodarowania zasobami. Dopełnieniem są liczne fora, konferencje i spotkania, stanowiące doskonałą okazję do inspiracji.
System kaucyjny, surowce strategiczne, dyrektywa opakowaniowa – to tylko wybrane tematy, które zostaną poruszone podczas targów POLECO 2024. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w inspirujących konferencjach, na których omówione zostaną m.in. transformacja niskoemisyjna, recykling tworzyw sztucznych, a także wyzwania związane z cyrkularną gospodarką odpadami. Zapraszamy do poznania innowacyjnych rozwiązań, które kształtują przyszłość naszej branży i polskiej gospodarki.
Oferta najnowszych technologii dla ochrony klimatu od 17 do 19 października ponownie wypełni hale Międzynarodowych Targów Poznańskich. Siłą Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLECO jest ekspozycja wystawiennicza liderów branży oraz bogaty program wydarzeń poruszający najbardziej aktualne zagadnienia.
W dobie dynamicznego rozwoju technologii coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na wdrażanie nowoczesnych rozwiązań w swoich zakładach produkcyjnych. Jednym z kluczowych trendów w przemyśle jest robotyzacja procesu produkcyjnego, czyli wykorzystanie robotów przemysłowych i zautomatyzowanych systemów do realizacji zadań wytwórczych. Dzięki temu możliwe staje się zwiększenie efektywności, precyzji i powtarzalności produkcji przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów oraz ryzyka błędów ludzkich.
W obliczu rosnących wyzwań związanych ze zmianami klimatycznymi, transformacją gospodarki w kierunku obiegu zamkniętego oraz dynamicznymi zmianami legislacyjnymi, branża ochrony środowiska i gospodarki komunalnej potrzebuje miejsca do prezentacji innowacji, wymiany doświadczeń i budowania relacji biznesowych. Taką przestrzenią są Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO, które odbędą się 6-8 października 2026 roku w Poznaniu.
Kongres ENVICON jest z pewnością największym i najbardziej rozpoznawalnym wydarzeniem dotyczącym ochrony środowiska w Polsce. Od lat gromadzi ekspertów z branży, przedstawicieli biznesu, firm komunalnych czy organizacji branżowych. Silnie reprezentowani są także członkowie administracji rządowej i samorządowej oraz naukowcy.
Cyberbezpieczeństwo zakładów komunalnych, system kaucyjny, gospodarka odpadami, biogazownie, recykling i zielona transformacja – to kluczowe tematy POLECO 2026. Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska odbędą się 6-8 października 2026 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Dekarbonizacja, recykling, gospodarka obiegu zamkniętego, efektywność energetyczna dla branży komunalnej to tylko wybrane tematy, które będą omawiane w Poznaniu podczas targów POLECO. Ofertę wystawienniczą uzupełnią konferencje, aby kompleksowo omówić najbardziej aktualne zagadnienia.
W obliczu rosnących wyzwań klimatycznych i zmian w europejskim prawodawstwie środowiskowym, konferencje towarzyszące Międzynarodowym Targom Ochrony Środowiska POLECO stanowią kluczową platformę merytorycznej debaty i wymiany doświadczeń.
Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO 2022 zgromadziły w Poznaniu 149 firm z dziewięciu krajów, a także 4490 profesjonalnych zwiedzających. Wystawcy zaprezentowali szeroką gamę produktów, usług i technologicznych nowości, a to wszystko w towarzystwie licznych konferencji, odpowiadających na najbardziej aktualne wyzwania związane z ochroną środowiska, polityką klimatyczną i zrównoważonym rozwojem.
Zwiększ wydajność dzięki aktualizacjom oprogramowania i modernizacjom sprzętu
Targi EKOTECH 2026 w Targach Kielce to miejsce skutecznych rozmów biznesowych dla firm działających w obszarze ekologii, recyklingu i gospodarki komunalnej. Wydarzenie odbędzie się równolegle z targami AUTOSTRADA – Nowa Infrastruktura.