Dolny Śląsk to jedno z pięciu województw, które generują aż 66% produkcji automotive w Polsce.
Produkty z linii SAN są wyprodukowane z technopolimeru, który uniemożliwia gromadzenie się i reprodukcję wszelkich niepożądanych organizmów na powierzchni elementu. Należą do nich m.in.: zarazki, bakterie, pleśń oraz grzyby, które stanowią główną przyczynę nieprzyjemnych zapachów, przebarwień, degradacji i powstawania biomembrany na powierzchniach. W ofercie Elesa+Ganter z linii SAN są dostępne uchwyty, pokrętła, nakrętki motylkowe i rękojeści.
STANNOL jako pierwszy na świecie producent w dziedzinie technologii lutowania, zaofował swoim klientom w pełni ekologiczny asortyment produktów: serię »Green Connect«.
Uruchomiono największą w ostatnich latach w branży chemicznej inwestycję - nowoczesną instalację do produkcji kwasu azotowego „TK V”. W październiku instalacja została przekazana do rozruchu mechanicznego, obejmującego testy sprawdzające wszystkie obwody i urządzenia, po nim nastąpił rozruch technologiczny. Zgodnie z zapowiedziami instalacja miała być uruchomiona jeszcze przed końcem bieżącego roku.
Wykonanie prawidłowego pomiaru docinanego elementu jest bardzo ważne dla każdego operatora, obsługującego maszyny tnące.
Zakład Produkcji Folii Efekt Plus Sp. z o.o. to przykład firmy, która z myślą o klientach i spełnianiu ich oczekiwań, stale inwestuje w rozwój i wprowadza nowe innowacyjne produkty. Niedawno spółka poinformowała, że do końca 2020 roku planuje montaż i uruchomienie kolejnej linii technologicznej, która będzie zlokalizowana w hali produkcyjnej na terenie Parku Naukowo Technologicznego – Rzeszów – Dworzysko.
Do głównych zalet technologii formowania wtryskowego należy jej wysoka precyzja i optymalizacja kosztów przy wielkoseryjnych produkcjach.
W branżach wymagających zachowania higieny linie produkcyjne muszą być skonstruowane w ten sposób, aby nie nastąpiło ich zanieczyszczenie, narażające producenta na ogromne straty.
Automatyzacja procesów produkcji, digitalizacja oraz nowoczesny park maszyn i urządzeń to klucz do zachowania konkurencyjności oraz większa odporność na kryzysy i zmiany rynkowe. Jak wynika z badania Siemens Financial Services, co druga mała i średnia firma przemysłowa z sektora przetwórstwa tworzyw sztucznych zwiększyła automatyzację, a co trzecia również nakłady na odnowienie parku maszyn i urządzeń, w porównaniu do ubiegłego roku - najczęściej finansując to zyskiem lub leasingiem.
Coraz częściej wykorzystuje się technologie druku 3D przy produkcji niestandardowych części zamiennych, szczególnie w sytuacjach gdy koszt ich zakupu jest bardzo wysoki lub czas produkcji części linii technologicznej jest zbyt długi. Nic więc dziwnego, że to druk 3D staje się elementem strategicznym, który pozwala redukować przestoje w produkcji oraz wprowadza oszczędność czasu i kosztów.
W związku z przyjęciem przepisów przez Parlament UE dotyczących zakazu produkcji plastikowych przedmiotów jednorazowego użytku, mających wejść w życie w 2021 r., Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations pragną przyłączyć się do akcji promującej nowe przepisy, które regulują produkcję opakowań
Już 28 marca zapraszamy na konferencję „IT w Produkcji”, która odbędzie się w Warszawie i dotyczyć będzie nowych technologii stosowanych w procesach produkcji.
Możliwość szybkiego przezbrajania maszyn jest jednym z najważniejszych kryteriów oceny ich funkcjonalności. Każda linia produkująca rożne wyroby, wymaga przezbrojenia pod dany produkt.
Urządzenia do redukcji kosztów produkcji. Rozszerzamy ofertę na urządzenia do osuszania strefy wtrysku i rozdmuchu.
Gospodarka obiegu zamkniętego dzisiaj jest już koniecznością. Kluczowa staje się w wielu gałęziach przemysłu począwszy od mody, a na budownictwie skończywszy. Istotne jest nie tylko ekologiczne podejście do produkcji i wytwarzania, ale także wdrażanie idei obiegu zamkniętego już na etapie projektowania. Dopiero dzięki połączeniu designu z odpowiednimi surowcami powstają produkty zgodne z ideą circular economy.