12. Konferencja Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów odbędzie się w formie online w dniach 16-17 lutego 2021 r.
Recykling odpadów to innymi słowy sposób nadanie im drugiego życia, dlatego jego znaczenie jest wprost nieograniczone.
Polska Chemia jest innowacyjna i stawia na nowe technologie.
Polska Chemia to jeden z sektorów, który w największym stopniu korzysta z najnowszych rozwiązań technologicznych.
Główną formą odzysku metali żelaznych i nieżelaznych, jest recykling. W dzisiejszych czasach jest to nie tylko działanie pro środowiskowe, ale gospodarcza konieczność. Obecnie niemożliwe byłoby zaspokojenie ogromnych potrzeb wszystkich gałęzi rynku, a zwłaszcza przemysłu, bez udziału recyklingu.
Rok 2020 był trudny nie tylko dla przemysłu, pandemia COVID-19 wpłynęła na praktycznie każdy obszar życia.
Aż 96% Polaków uważa, że opakowań jest za dużo a produkty powinny być pakowane inaczej
Federacja Przedsiębiorców Polskich (FPP) oraz Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej (CALPE) zwracają uwagę, że gminna infrastruktura komunalna służąca do odbioru i sortowania śmieci jest w Polsce dobrze rozwinięta. Jednak gminy potrzebują pilnie wsparcia finansowego, bo dotychczas to one z udziałem mieszkańców ponoszą koszty recyklingu odpadów po opakowaniach. Tymczasem to producenci wyrobów spożywczych ponoszą odpowiedzialność za to, jakie opakowania i tym samym odpady są wprowadzane na rynek.
Aż 31% polskich nabywców przestało kupować produkty ze względu na ich szkodliwy wpływ na środowisko. Z roku na rok, jako konsumenci, podejmujemy także znacznie więcej działań mających na celu ograniczenie zużycia plastikowych odpadów. Takie dane płyną z najnowszego raportu GfK "Who Cares? Who Does?" przedstawiającego postawy i zachowania polskich shopperów wobec marek i producentów w kontekście ochrony środowiska.
Szanowni Państwo, już po raz 14. spotkamy się w Airport Hotel Okęcie**** na Konferencji Recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, w terminie 9-10 maja 2019 r. Tegoroczna edycja potrwa 2 dni!
Ubiegły rok był czasem, w którym zapadło kilka kluczowych zmian na rynku elektroodpadów. Dziś każdego z graczy obecnych w tym biznesie, a więc producentów i importerów sprzętu, zakłady przetwarzania, a także organizacje odzysku czeka konieczność podjęcia szeregu ważnych decyzji, dzięki którym będą mogli sprostać wyzwaniom na rok obecny, ale i kolejne lata.
Konferencja odbędzie się 4 – 6 luty 2020 r. w Bielsko-Białej. Nadchodzący rok 2020 to wdrażanie kolejnego etapu zmian na rynku gospodarki odpadami komunalnymi. Jest to wymuszone ostatnimi nowelizacjami przepisów, dostosowaniem się do rosnących wymogów europejskich, zmaganiem się samorządu i przedsiębiorców z trudnościami z zagospodarowaniem czy dalszym zbytem sporej części frakcji odzyskanych odpadów, lawinowo rosnącymi kosztami.
ANWIL oraz Wydział Chemiczny Politechniki Łódzkiej zawarły umowę o współpracy. Jej sygnatariusze zadeklarowali chęć zintensyfikowania działań edukacyjnych na rzecz studentów i absolwentów Wydziału oraz współpracy w kontekście możliwości wykorzystania najnowszych ustaleń naukowych w projektach realizowanych przez firmę.
Grupa MOL i APK AG podpisały wczoraj umowę o strategicznej współpracy, w ramach której MOL wesprze ukończenie zakładu APK w Merseburgu. Będzie to pierwszy zakład, w którym stosowany będzie innowacyjny proces Newcycling®, wykorzystujący rozpuszczalniki do odzysku wysokiej jakości surowców z wielowarstwowych opakowań z tworzyw sztucznych.
Nowelizacja ustawy o opakowaniach sprawi, że torby foliowe będą płatne. Od 1 stycznia 2018 roku opłata recyklingowa ma trafiać do budżetu państwa i być przeznaczona na wymianę starych urządzeń grzewczych wśród najbiedniejszych. Jednak, to nie wystarczy, aby realnie zmierzyć się z problemem obiegu „foliówek”.