Staubli-Łódź Sp. z o.o.
PoliwęglanPoliwęglan

Artykuł Dodaj artykuł

RIGIDOL – nowy produkt firmy LERG

Lerg SA – wiodący producent i eksporter żywic syntetycznych – rozszerzył swoją ofertę o nową grupę produktową: poliole poliestrowe.

...Lerg SA wprowadził nową grupę produktową: poliole poliestrowe o nazwie RIGIDOL.

Lerg SA – wiodący producent i eksporter żywic syntetycznych – rozszerzył swoją ofertę o nową grupę produktową: poliole poliestrowe.

RIGIDOL – nowy produkt firmy LERG

Poliole poliestrowe są ważnym składnikiem wielu spienionych i niespienionych systemów poliuretanowych, które wykorzystywane są do wytwarzania poliuretanów. Powstają w wyniku połączenia ich z izocyjanianami. Poliole produkowane przez firmę LERG, pod nazwą RIGIDOL mają zastosowanie przede wszystkim w budownictwie do produkcji płyt warstwowych, izolacji natryskowych i pianek montażowych oraz w górnictwie do produkcji klei. Firma LERG oferuje również poliole poliestrowe dostosowane do indywidualnych potrzeb odbiorcy.

Jako jedna z nielicznych, firma z Pustkowa, uruchomiła produkcję polioli w oparciu o odpady PET w roli surowca. Dzięki temu RIGIDOL nie tylko jest produktem ekologicznym, ale posiada - tak ważną dla odbiorców - mniejszą palność poliuretanu.

Lerg SA to największy polski producent żywic syntetycznych stosowanych w różnych gałęziach przemysłu – budownictwie, motoryzacji, meblarstwie czy górnictwie. Zatrudnia ponad 500 osób. Sprzedaje ponad 130 tys. ton żywic rocznie do ponad 24 krajów na całym świecie, a blisko 50% z nich eksportuje. Główną ofertę firmy stanowią żywice poliestrowe, nowolakowe, do materiałów drewnopochodnych, izolacyjnych, tworzyw warstwowych, żelkoty, formalina, a także szpachlówka marki Polfill do renowacji karoserii samochodowych.

Artykuł został dodany przez firmę

Lerg S.A.

Firma LERG S.A. jest jednym z największych polskich producentów żywic syntetycznych stosowanych w różnych gałęziach przemysłu. Sprzedaje ponad 150 tys. ton żywic rocznie do ponad 24 krajów na całym świecie, a blisko 50% z nich eksportuje.

Zapoznaj się z ofertą firmy


Inne publikacje firmy


Podobne artykuły