W Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w dniach od 13 do 14 października odbyły się targi HydroSilesia, EkoWaste oraz MELIORACJE, związane z branżą wodociągowo-kanalizacyjną, melioracyjną oraz z gospodarką odpadami. W tym samym czasie organizatorzy gościli wystawców i zwiedzających targów dla branży laboratoryjnej, ExpoLAB. Imprezom targowym towarzyszyło wiele branżowych konferencji i spotkań na najwyższym szczeblu. Swoje produkty i usługi w Sosnowcu gronu 2500 zwiedzających zaprezentowało ponad 120 firm.
Pod hasłem „Power for the Future“ WITTMANN BATTENFELD zaprezentował wtryskarki serii MacroPower w połączeniu z High-Tech-aplikacjami i technologiami. Dodatkowo przedstawione zostały możliwości połączenia wtryskarki z robotami i peryferiami WITTMANN dla realizacji idei Industrie 4.0. Ponad 500 gości, w tym 80 osób z Polski, miało możliwość zapoznać się z naszymi prezentacjami.
Aby umożliwić szybkie wymienianie e-prowadników w robotach spawalniczych, firma igus specjalizująca się w tworzywach sztucznych do zastosowań ruchomych oferuje w pełni zmontowane zestawy dress-pack.
Spółka Bond-Laminates, podmiot zależny koncernu LANXESS była jednym z wystawców targów JEC World Composites Show & Conference 2018, które odbyły się w Paryżu. Wydarzenie uchodzi za najważniejsze targi światowej branży materiałów kompozytowych.
Samowystarczalność, nastawienie na innowacje i praca z pasjonatami – to strategia, dzięki której firma może wyrosnąć na światowego lidera w branży opartej o zaawansowane technologie. Taką receptę na sukces ma spółka Kimla, w której powstają największe w Europie Zachodniej supernowoczesne lasery światłowodowe do wycinania dowolnych kształtów z blach ze stali, aluminium miedzi i mosiądzu.
Wysokie ceny gazu i zmienność pogody oraz rosnący import mocznika wpłynęły na wyniki Grupy Azoty w pierwszym kwartale. Bardzo dobre wyniki w Tworzywach i Pigmentach, sprawne zarządzenie azotem, koordynacja polityki remontowej pozwoliły na zminimalizowanie wpływu negatywnych tendencji rynkowych. Grupa zrealizowała przychody sięgające blisko 2,5 mld zł generując przy tym EBITDA na poziomie 403 mln zł.
Plast-Box, jeden z najnowocześniejszych producentów opakowań z tworzyw sztucznych w Europie, uruchomił produkcję wiaderek o pojemności 1,18L typ 01BIS5 oraz dwóch rodzajów pokryw do nich – standardowej i do wiader foliowanych.
Do firm produkujących akumulatory dla przemysłu motoryzacyjnego i innych profesjonalnych zastosowań trafiło już w tym roku z ERG-u ponad 120 tysięcy specjalistycznych obudów.
Synergy Day jest wydarzeniem kierowanym do kadr zarządzających przedsiębiorstw sektora MSP i korporacyjnego, które podejmują decyzje inwestycyjne w obszarze IT.
Czy wiesz, kiedy zastosować dociskacz ręczny, a kiedy pneumatyczny lub jakie parametry aplikacji są istotne przy jego doborze? Poniżej przedstawiamy cenne wskazówki i porady, dotyczące prawidłowego doboru dociskacza do danej aplikacji.
Gminy, muszą wkrótce zdecydować, ile będą pobierać od mieszkańców za śmieci i jak naliczać opłatę. Od połowy przyszłego roku zaczną obowiązywać nowe regulacje. Lżej finansowo będzie tym, którzy segregują odpady, ale nie tylko metal, szkło, papier czy plastik. To również szansa na niższe opłaty dla tych, którzy zdecydują się na zastąpienie tradycyjnych opakowań foliowych, tymi wykonanymi z surowców biodegradowalnych.
W dniu 5 marca 2020 roku w Katowicach odbyło się IX Forum Spalania Biomasy i Odpadów, które poświęcone było kwestiom inwestycyjno-technologicznym. Wydarzenie zgromadziło blisko 100 osób. Byli to przedstawiciele wytwórców ciepła i energii elektrycznej (zarówno mali, średni jak i ci najwięksi), którzy inwestują w budowę i modernizacje źródeł wytwórczych, a także dostawcy technologii i rozwiązań, projektanci i wykonawcy inwestycji, dostawcy paliw, podmioty pozyskujące fundusze, spółki komunalne, przemysłowi odbiorcy energii oraz wiele innych.
Nowoczesne technologie, materiały i maszyny, a także produkty przemysłu gumowego i przetwórstwa tworzyw sztucznych będzie można oglądać podczas Targów Przemysłu Gumowego i Tworzyw Sztucznych RubPlast EXPO. Wystawa rozpoczyna się już 24 września w Centrum
W wyniku transakcji zawartej w dniu 21 sierpnia ANWIL sprzedał swoje udziały spółce Eko-Dróg na rzecz tej spółki celem dobrowolnego umorzenia. W wyniku transakcji ANWIL przestaje być wspólnikiem w spółce Eko-Dróg.
Najnowsze rozwiązania dla ochrony środowiska i sektora gospodarki komunalnej, a także liczne konferencje, szkolenia i debaty przyciągnęły na targi POL-ECO SYSTEM 8000 uczestników.